sheldon8410 sheldon8410 komentáře u knih

Jste na mizině? Vaše chyba Jste na mizině? Vaše chyba Larry Winget

Podle mě lepší než Myšlením k bohatství, stručné, jasné, praktické, autor si nebere servítky, ale tento styl se mi líbil.

07.11.2022 5 z 5

Za svoje děti si můžete sami Za svoje děti si můžete sami Larry Winget

Na tuto knihu jsem narazila náhodou v knihovně (zrovna když dcera pobíhala mezi regály a vyndávala z nich knížky, co jí přišly pod ruku), tak jsem si řekla "asi osud", půjčila si ji a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla prečíst.
Je to napsáno úplně jiným stylem než ostatní knihy o výchově, autor je celkem drzý, ale jeho styl se mi líbil. Kniha popisuje pět hlavních zásad rodičovské výchovy a dále několik hlavních témat, které by měli rodiče své děti naučit. Líbilo se mi, že všechny kapitoly byly protkány hlavní myšlenkou (alespoň pro mě), a to milujte své děti bezpodmínečně za všech okolností a věnujte jim svůj čas a pozornost.
S kapitolou o fyzických trestech tedy vůbec nesouhlasím, pro mě je násilí i "malé plácnutí", které v knize autor obhajuje, tak za to strhávám pomyslnou půlku hvězdičky.

31.10.2022 5 z 5

Kutálí se ze dvora Kutálí se ze dvora neznámý - neuveden

Nejoblíbenější kniha dvouleté dcerky.

27.09.2022 5 z 5

Školák Kája Mařík 6. díl Školák Kája Mařík 6. díl Felix Háj (p)

Kdybych neměla Káju tolik ráda z těch prvních dílů, tak bych to už možná ani nedočetla. Už to jaksi není ono... Kája a Zdeňa jsou stále "čisté duše", ok, s tím nemám vůbec problém, ale proč musejí být všichni ostatní tak špatní? Hlavně na konci knihy na tom večírku, všichni taaak zkažení, jen Maříkovi dokonalí...

12.09.2022 4 z 5

Školák Kája Mařík 5. díl Školák Kája Mařík 5. díl Felix Háj (p)

Pátý díl už není pohádka o bezstarostném životu malého Káji z hájovny, ale spíš romantický příběh o věrné lásce dvou lidí. Káju i Zdeňu jsem si v prvních dílech oblíbila a moc jsem jejich lásce přála. Pan lesní největší sympaťák. Náboženské pasáže mi nevadily, holt jiná doba :)

23.08.2022 5 z 5

Školák Kája Mařík 4. díl Školák Kája Mařík 4. díl Felix Háj (p)

Zatím nejsmutnější díl, Kája začíná dospívat a poznává nový svět, ve kterém nejsou všichni tak hodní a milí jako doma v Lážově. Nejvíc mě samozřejmě štvala teta Matochová, ale zlobila jsem se i na Kájovy rodiče, kteří v něm neměli žádnou důvěru a pořád jen čekali, s jakým průšvihem Kája přijde. A přitom je to takový hodný a poctivý chlapík...

22.07.2022 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Na tuto knihu jsem narazila díky čtenářské výzvě a jsem tomu moc ráda. Určitě si od autorky ještě něco přečtu. Moc se mi líbilo střídání dvou dějových linek a to, jak do sebe postupně všechno zapadalo. Na můj vkus to však bylo napsáno až příliš hovorově, nespisovně, sem tam se tam objevila sprostá slova... Ale je fakt, že to aspoň znělo, jako by vám příběh vyprávěla kamarádka u drinku :)

07.07.2022 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

(SPOILER) Knihu jsem přečetla jen kvůli čtenářské výzvě a akorát jsem se přesvědčila o tom, že tento žánr není pro mě. Po přečtení první kapitoly už víte, jak to celé dopadne, jen musíte přelouskat 350 stránek o tom, jak v první třetině je ona nesnesitelně trapná, v druhé třetině je on nesnesitelně otravnej a ve třetí třetině to mezi nima tak nesnesitelně jiskří, až se vám chce zvracet. Ale možná jsem jen velká puritánka, takže věřím, že své čtenáře si kniha najde :)

03.07.2022 2 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

(SPOILER) Navzdory předchozím komentářům se mi o trošku více líbil díl první. V druhé polovině druhého dílu jsem se už i trochu bála číst dál, protože jsem čekala, co zlého se hrdinům zase stane. Ale to bohužel do období druhé světové války patří... Velký obdiv všem (nejen postavám z knihy) za to, v jaké době museli žít. A my si dneska stěžujeme na to, že je drahej benzín.....

21.06.2022 4 z 5

Školák Kája Mařík 2. díl Školák Kája Mařík 2. díl Felix Háj (p)

Na Kájovi se mi nejvíce líbí jeho bezprostřednost, upřímnost, dobré srdce... Ve druhém díle je spousta legračních příhod, jen teda jako mámě malého batolátka mi bylo líto Mariánky Šafářovic, kdykoli se k ní Kája se Zdeňou přiblížili :)

29.05.2022 5 z 5

Kéž by to naši četli Kéž by to naši četli Philippa Perry

Kdybych měla někomu doporučit jedinou knížku o výchově (a že už jsem jich pár přečetla), byla by to určitě tahle. Ideálně pro nastávající nebo novopečené rodiče, kteří hodlají jít respektující cestou, ale ještě pořádně neví, jak na to - tady podle mě najdou úplně všechno, co je pro začátek třeba. 100 %

13.05.2022 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Kája je jeden z těch knižních hrdinů, které podle mě nejde nemilovat. Krásné čtení :)

07.05.2022 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Malířka spáchá sebevraždu a reinkarnuje se do akvarijní rybičky - originální námět, který jsem si nechtěla nechat ujít. A udělala jsem dobře, přečteno jedním dechem, místy jsem se smála, místy mě to nutilo zamyslet se... Moc hezká kniha s nečekaným koncem. Určitě doporučuju, ideálně někam na deku k vodě:)

22.04.2022 5 z 5

Pohádky o Kometě Pohádky o Kometě Jiří Vondrák (p)

Knihu dostal manžel jako věrný fanoušek HC Komety k Vánocům, řekla bych hlavně z recese. Ale pohádky jsme teď četli dceři před spaním a líbily se nám. Milý příběh a roztomilé ilustrace.

11.04.2022 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Své hodnocení musím rozdělit na dvě části: ilustrace a text.
ILUSTRACE - dávám jednu hvězdu, protože jsem na ně asi moc konzervativní, místy jsem je ale opravdu nedávala. Z celé knížky mi přišly vtipné asi jen dvě, u zbytku jsem jen protáčela oči v sloup. Nevěřím tomu, že takový styl humoru by rozesmál nějaké dítě (předpokládám, že cílová skupina čtenářů této knížky by měly být děti), navíc sexuální narážky podle mě do dětské knížky taky nepatří. No a vrcholem všeho ta zastřelená sova... Bez komentáře.
TEXT - dávám hvězdy tři. Kniha je nádherně napsaná, opravdu krásným jazykem. Jen jsem byla už dost alergická na slovo "neposlušný". Přitom Brouček byl jen obyčejné zvídavé dítě. A když pak už jen "svítil, na nic nedbal a ničeho si nevšímal", přišlo mi ho strašně líto, že tu svoji zvídavost potlačil a vzdal se.
Ale jinak opravdu krásné čtení, ač smutné. Už odmalička, když vidím kvést chudobky, tak si na Broučky vzpomenu.

05.04.2022 2 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Nádherná kniha, krásně napsaná, i přes dlouhatánská souvětí se mi četla moc hezky. Nelituju ani jedné noci, kdy jsem nešla spát a raději si pod peřinou četla Olivera Twista :)

12.03.2022 5 z 5

Zajíček Ušáček Zajíček Ušáček Rene Cloke

(SPOILER) Jako malá jsem tuto knihu neznala, díkybohu. Nedávno ji našel manžel u rodičů ze svého dětství, tak jsme ji předčítali dceři, a nestačila jsem se divit. Zajíček byl vyčůraný, zlobivý, zlý... Takhle si hrdinu z dětské knihy opravdu nepředstavuju!

08.03.2022 1 z 5

Montessori batole Montessori batole Simone Davies

Tak nadšená jsem u čtení knihy byla - přehledné kapitoly, krásné ilustrace, respektující přístup k dětem. Než jsem narazila na kapitolu o spánku a uspávání. Nevím, zda rady v této kapitole byly opravdu v souladu s Montessori, nebo jen autorčiny vlastní zkušenosti se spánkovým tréninkem, v této kapitole nejsou uvedeny žádné zdroje. Každopádně nechat dítě při uspávání plakat v postýlce, sedět na židli dva metry od něj a vyhýbat se očnímu kontaktu?! To ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle respektující k dětem opravdu není! Spánek je pro mě dost citlivé téma, takže proto dávám dvě hvězdičky dolů. Jinak ale opravdu přehledné představení Montessori přístupu.

24.01.2022 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nechápu, že jsem na F. Backmana narazila až teď. V této knize najdete od všeho trochu - krimi, drama, romantika, filozofie... Moc hezky se mi četla, všechny postavy a jejich příběhy mi byly něčím sympatické, jak píše KaMal níže. Zamotané mi to nepřišlo ani trochu, když člověk dává při čtení pozor, tak se v těch postavách vyzná :)

23.01.2022 5 z 5

Medvídek Pú - Pocity Medvídek Pú - Pocity kolektiv autorů

Dcera (1,5 roku) si knížku oblíbila a listovala by v ní pořád dokola. Moc se mi líbí obrázky zvířátek na bílém pozadí, nic přeplácaného, takže děti neztratí pozornost, u každého obrázku je kratičký popis konkrétní emoce. Osobně mi tam jen chybí prasátko :))

15.01.2022 5 z 5