Za svoje děti si můžete sami

Za svoje děti si můžete sami https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109737/za-svoje-deti-si-muzete-sami-109737.jpg 4 12 5

Příručka pro rodiče, kteří to s výchovou svých dětí myslí vážně. Dnešní děti jsou často rozmazlené, přesycené zábavou, neúspěšné a nedisciplinované a žijí v představě, že mají na všechno nárok, ale žádné povinnosti. A kdo za to může? Autor proslul tím, že si nikdy nebere servítky, a ve své knize to říká jasně: za špatně vychované dítě můžou rodiče, protože odvedli špatnou práci.... celý text

Literatura naučná Rodina
Vydáno: , Ikar (ČR)

Your kids are your own fault

sheldon8410
31.10.2022 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila náhodou v knihovně (zrovna když dcera pobíhala mezi regály a vyndávala z nich knížky, co jí přišly pod ruku), tak jsem si řekla "asi osud", půjčila si ji a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla prečíst.
Je to napsáno úplně jiným stylem než ostatní knihy o výchově, autor je celkem drzý, ale jeho styl se mi líbil. Kniha popisuje pět hlavních zásad rodičovské výchovy a dále několik hlavních témat, které by měli rodiče své děti naučit. Líbilo se mi, že všechny kapitoly byly protkány hlavní myšlenkou (alespoň pro mě), a to milujte své děti bezpodmínečně za všech okolností a věnujte jim svůj čas a pozornost.
S kapitolou o fyzických trestech tedy vůbec nesouhlasím, pro mě je násilí i "malé plácnutí", které v knize autor obhajuje, tak za to strhávám pomyslnou půlku hvězdičky.

SputnikV
08.08.2021

jo, bojím se, že tomu tak skutečně je.

syskas
26.03.2017 4 z 5

Výborná kniha. Veľmi poučné čítanie nielen pre rodičov, ak chcú zo svojich detí vychovať zodpovedných, samostatných ľudí a nie nezodpovedných lajdákov.

jasmína
12.03.2015 4 z 5

Zaímavá, poučná kniha.

Jen mě mrzí, že žádný snad český autor neumí napsat také takovou knihu, vždy je to jen k mání od cizích autorů.

bizonecka
27.01.2014

Zajímavé a úsměvné čteníčko....

Larry Winget
americká, 1952
2014  64%Lidi jsou idioti a já to můžu dokázat
2012  88%Za svoje děti si můžete sami
2014  80%Jste na mizině? Vaše chyba

Kniha Za svoje děti si můžete sami je v