sheldon8410 sheldon8410 komentáře u knih

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Ani nevím, co mě vedlo k tomu, dobrovolně si přečíst takovouhle klasiku :) Ale určitě toho nelituju. I když scifi zrovna není můj šálek čaje, Válka s mloky je nadčasová a poukazuje na ty špatné lidské vlastnosti, které nás třeba nakonec opravdu přivedou do záhuby...

10.01.2019 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Tisíce planoucích sluncí má podle mě všechno, co by měla mít každá kniha. Hned od začátku jsem hltala každé slovo, obě hrdinky mi byly svým způsobem sympatické a jejich příběh jsem prožívala s nimi. Moc se mi líbil styl autorova vyprávění a díky jeho někdy až poetickým popisům jsem si všechno velmi jasně představovala. Navíc jsem moc ráda, že jsem si oživila i fakta z nedávné historie. Buďme opravdu rádi za to, co máme, protože ačkoliv je tato kniha pouze vymyšleným příběhem, jsem si jistá, že podobné osudy hlavních hrdinek potkaly nespočet skutečných lidí. A to ve mně zanechalo fakt silný zážitek.

10.01.2019 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Druhá kniha, kterou jsem od Browna četla. Taky mě nezklamala svojí čtivostí, avšak přišla mi dost podobná ostatním Brownovým knihám. Takže nic ve zlém, ale rozhodla jsem se Browna na nějakou dobu odložit. P.S. film byl proti knize fakt hrozný, ačkoli Toma Hankse miluju :)

Inferno Inferno Dan Brown

První kniha, kterou jsem od Dana Browna četla. Přečtená jedním dechem, od začátku do konce napínavá.

31.12.2018 5 z 5

Ač na detektivky moc nejsem, tak celá série Milénium mě fakt vzala a přečetla jsem jedním dechem.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Náročná četba, ale jsem moc ráda, že se mi podařilo celý Zločin a trest přečíst. Prostě klasika.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymistu jsem poprvé četla na gymplu, protože jsme ho měli v povinné četbě. Tehdy mě vůbec neuchvátil, moc jsem ho nepochopila a na Coelha zanevřela. Teď jsem se k němu skoro po 10 letech vrátila a musela jsem na něho změnit názor. Na tuhle knížku (vlastně možná na všechny od Coelha) člověk prostě musí být trochu duševně vyzrálý :)

30.12.2018 4 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Hlavní hrdina mi byl dost nesympatický...

30.12.2018 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi zajímavě vyprávěná kniha.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ je moje srdeční záležitost. Četla jsem ho už několikrát. Poprvé mi ho doporučila paní v knihovně, když mi bylo asi 10. Tehdy jsem to četla prostě jako příběh malého prince, ale čím jsem starší, tím větší hloubku v tom vidím. Vracím se k němu každý dva až tři roky a vždycky v něm najdu něco nového. Prostě Malý princ mě nikdy neomrzí.

Tajná řeč těla Tajná řeč těla David Lewis

V knize jsem našla plno zajímavých poznatků, které se dají aplikovat do každodenního života.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Celá kniha se mi hezky četla, ale její konec mě dost zklamal...

30.12.2018 2 z 5