Válka s Mloky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor ve svém slavném románu popisuje nezadržitelnou invazi nepřátelské síly, která byla zpočátku bezvýznamná, ba směšná. Zároveň však upozorňuje na skutečnost, že demokratické síly ji ve svém důsledku podporovaly a tím pádem se spolupodílely na svém zničení. Touto kritikou postihuje především politické, průmyslové a obchodní kruhy. Ve smírné ukončení už nedokáže věřit – spoléhá na to, že se „mloci\" postaví jedni proti druhým a vzájemně se vyhubí. Čapek dokázal své poselství vyjádřit s nenapodobitelným vtipem, ironií a postřehem pro detail. Díky tomu je Válka s mloky i po více než šedesáti letech jeden z jeho nejčtivějších románů a právem patří do literárního odkazu dvacátého století. Nové vydání je kvalitně provedená kniha, která nesmí chybět v žádné knihovně. V knize uvedeno chybné ISBN 80-86201-39-2...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160/big_valka-s-mloky-6Zv-160.jpg 4.33548
Žánr:
Romány, Literatura česká, Sci-fi

Vydáno: , Millennium Publishing
Originální název:

Válka s Mloky, 1935


více info...
Nahrávám...

Komentáře (409)

Kniha Válka s Mloky

Leat
13. května

Já jsem nadšená. Za mě nejlepší sci-fi, kterou jsem četla. Já oceňuji propracovanost knihy. Děj se posouvá prostřednictvím vyprávění různých postav (kapitán lodi, herečka, průmyslník, reportér,..) a zdrojů (výroční zpráva, zpráva z konference, novinové výstřižky,...). které posouvají příběh časově dopředu a zároveň nám osvětlují, kde se mloci vzali, co s nimi lidé dělali, jak je lidé postupem doby vnímali, jak mloci vypadali, co dokázali. Závěrečné kapitoly jsou věnovány válce s mloky. A ta je tíživá, znepokojující. Čapek byl skvělý pozorovatel a vypravěč.

Lucifer1407
09. května

ze zacatku jsem si rikala ze tohle nebude pro me a ze pochybuji že ji doctu ale opak byl pravdou... a zarazi mě ze tato kniha byla napsana pred tolika lety a lidstvo je stale stejne... porad chceme vic a vic az jednou nebudeme mit nic...


Hanncha
06. května

Knihu jsem odmítala číst kvůli vyzrazené zápletce z hodin češtiny, ale před maturitou jsem ji zhltla během chvilky a jsem ráda, že jsem tak učinila. Chystám se na ní znovu.

Tyn_a
30. dubna

Klasika, která neomrzí.
Nadčasová, děsivě prorocká, obsahuje velmi naučnou pointu. Pointu, kterou lidé stále nechápou.

"Vy jste nás chtěli. Vy jste nás rozšířili po celém světě. Nyní nás máte."
Aneb kdo chce víc nakonec nemá nic.
Lidský chtíč je naprosto neomezený a návykový.

Autor již nežije, ale jeho knihy ožívají po každém přečtení...

Adellll
30. dubna

Naprosto nepopsatelná kniha. Silná, děsivá a hlavně neuvěřitelně nadčasová.

nicolettkaa
28. dubna

Přestože se kniha v některých částech vleče a byly pasáže, které mě vyloženě nudily, z celku jsem nadšená. Určitě si ji ještě přečtu znovu, abych si pořádně utřídila myšlenky.
Kniha je poplatná době, kdy byla napsaná, ale i té současné.

DenisaMue
25. dubna

Je to strašně dobré. Strašně dobře napsané. A strašně moderní. A přečíst by si to měl jako nejdůležitější českou alegorii, která u nás kdy vznikla, každý. O tom žádná... Ale místy to člověka prostě nudí. Nebo alespoň mě, ať se snažím, jak se snažím.

snehurec
25. dubna

Velmi originální dílo, které ukazuje stinné stránky lidského charakteru.

1 ...