Válka s Mloky

Válka s Mloky obálka knihy
Mé hodnocení:

Autor ve svém slavném románu popisuje nezadržitelnou invazi nepřátelské síly, která byla zpočátku bezvýznamná, ba směšná. Zároveň však upozorňuje na skutečnost, že demokratické síly ji ve svém důsledku podporovaly a tím pádem se spolupodílely na svém zničení. Touto kritikou postihuje především politické, průmyslové a obchodní kruhy. Ve smírné ukončení už nedokáže věřit – spoléhá na to, že se „mloci\" postaví jedni proti druhým a vzájemně se vyhubí. Čapek dokázal své poselství vyjádřit s nenapodobitelným vtipem, ironií a postřehem pro detail. Díky tomu je Válka s mloky i po více než šedesáti letech jeden z jeho nejčtivějších románů a právem patří do literárního odkazu dvacátého století. Nové vydání je kvalitně provedená kniha, která nesmí chybět v žádné knihovně. V knize uvedeno chybné ISBN 80-86201-39-2...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160/valka-s-mloky-6Zv-160.jpg 4.33252
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Millennium Publishing

Válka s Mloky, 1935

Kniha Válka s Mloky

Netopyr07

Už delší dobu jsem chtěla sáhnout po této "školní četbě", ale pořád jsem to odkládala. Až teď se mi dokonce hodí do Čtenářské výzvy (pruhovaná obálka). Čapek má skvostný jazyk! A ta fantazie! Kdo by se tak dokázal ponořit do sociologické, biologické a politologické studie Mloků!!! Kdo by dokázal vymyslet ty novinové články!!! (Přiznávám ovšem, že se to nečte nijak lehce :-)) ) Celkově je to ohromné dílko.

Vaceda

Fenomenální dílo Karla Čapka, které stejně jako R.U.R. varuje, před přejímáním člověka role boha.

Sberatelbananu

Karel Čapek byl nadčasový. Na Válce s mloky se mi nejvíce líbí skloubení různých jazykových stylů. Ať už šlo o originální způsob řeči kapitána Van Tocha, jenž mi dala zabrat při jazykovém rozboru, parodii novinářského stylu nebo chlad striktní úředničiny (v části, kde mločí právníci obhajují právo mloků zničit svět). S tím souvisí Čapkova originalita. Námět mi přišel zajímavý a celkově mě kniha bavila tak, že jsem ji zhltla během jediného dne. Obdivuji, co všechno byl Čapek schopný ukázat díky vcelku prostému nápadu o mločí rase, akorát zrovna to hlavní téma jsem v díle tolik neviděla. Vím, že mloci měli hlavně symbolizovat fašisty, ale mně osobně to tak nepřišlo. Tedy z části, protože mloci vyvyšují svoji rasu nad lidskou. Já mloky vnímala spíše kladně. Přece jenom jsou na začátku popisovaní jako mírumilovná a inteligentní stvoření. Všemu špatnému se naučili až od lidí. Brala jsem je tedy jako prostředek, kterým ukázat, co jsou lidé zač. A že nejhorší lidskou vlastností je jejich lenost, která celou situaci způsobila.

Fabian00

Nestárnoucí kniha nabírající na aktuálnosti s každým cyklem opakovaných dějin.

Usire

Bohužel zklamání. Asi mi nesedí styl Čapkova psaní, ale není to nic co by mě uchvacovalo. Nápad je tam dobrý, jen to provedení kapku pokulhává.

Nicole_picole

Jedna z nejlepších knih, co byla kdy napsaná. Dokonalost.

Mythology

Nesmrtelná. Dokonale nadčasová, jedním slovem dechberoucí. Nikdy si Karla Čapka nepřestanu vážit.

allebra

Kniha je nadčasová, musím přiznat, že se mi zvláště prostřední část nečetla zrovna lehce. Ke konci mě mrazilo a ještě dnes ve mně obsah knihy doznívá. Určitě stojí za přečtení.