Válka s Mloky

Válka s Mloky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160/mid_valka-s-mloky-6Zv-160.jpg 4 4100 469

Autor ve svém slavném románu popisuje nezadržitelnou invazi nepřátelské síly, která byla zpočátku bezvýznamná, ba směšná. Zároveň však upozorňuje na skutečnost, že demokratické síly ji ve svém důsledku podporovaly a tím pádem se spolupodílely na svém zničení. Touto kritikou postihuje především politické, průmyslové a obchodní kruhy. Ve smírné ukončení už nedokáže věřit – spoléhá na to, že se „mloci\" postaví jedni proti druhým a vzájemně se vyhubí. Čapek dokázal své poselství vyjádřit s nenapodobitelným vtipem, ironií a postřehem pro detail. Díky tomu je Válka s mloky i po více než šedesáti letech jeden z jeho nejčtivějších románů a právem patří do literárního odkazu dvacátého století. Nové vydání je kvalitně provedená kniha, která nesmí chybět v žádné knihovně. V knize uvedeno chybné ISBN 80-86201-39-2... celý text

mimamo
30.11.-0001 5 z 5

I přes to, že jsem po přečtení Povídek z jedné i druhé kapsy čekal něco trochu jiného mě kniha velice zaujala. Tragikou tehdejší (ale i dnešní) společnosti. Zobrazením Čapkova názoru na cokoliv a úžasným symbolem mloků, neboli vzestupu tehdejšího fašismu.

Kniha s mnoha velkými myšlenkami, které někdy musíte hledat, někdy vás bijí do očí. 5*

bakterie_
30.11.-0001 5 z 5

Jednou snad přečtu znovu... krásná kniha...

messi@h
30.11.-0001

Nedokázal jsem to dočíst. Na mě přiliš rozvláčné, bezdějové, utopené ve snaze o co největší zdání autenticity.

Jíťa
30.11.-0001 3 z 5

Čapkovi prostě na chuť nikdy nepřijdu, ať dělám, co dělám. Válka s mloky je sice jedna z těch stravitelnějších knih, přesto necítím, že by mi to něco dalo. No, aspoň máme jistotu, že až přijde nějaká katastrofa, Čechy vydrží až do konce:)))

Shermanka
30.11.-0001 5 z 5

Tahle knížka mě hodně chytla:) jako další Čapkovy knihy :)

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Čapek patří k mým nejoblíbenějším autorům.

Matej
30.11.-0001 5 z 5

Pokud vás oslovila Válka s mloky vřele doporučuji Až promluví delfín - Robert Merle.

Lili
30.11.-0001 3 z 5

„Lidi jsou taky jeden rod, člověče. A vidíš, nevadí jim to; jeden rod, a oč o všechno bojují! Už ani ne o místo, kde by žili, ale o moc, o prestiž, o vliv, o slávu, o trhy a vím já oč ještě!“

Válku s Mloky napsal Karel Čapek roku 1935 (dokončil ji 27. září) a otiskl nejprve v Lidových novinách v 93 pokračováních od 21. září 1935 do 12. ledna 1936.
Knižně vyšlo dílo poprvé již v únoru 1936.

sir Premious
30.11.-0001 5 z 5

Je to skvělá knížka,kterou jsem četl zatím pouze jednou a je tomu docela dávno.
Ale stačí trochu zavzpomínat a hned dostávám chuť jí vyhrabat a znovu si jí přečíst.
Věřte,že vás to chytne! Doporučuji!!!