Mnich, který prodal své ferrari

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35569/mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-35569.jpg 3.71167
Duchovní literatura, New Age

Vydáno: , Portál

The Monk Who Sold His Ferrari, 1997

Kniha Mnich, který prodal své ferrari

Zuna1990

Nie som cieľovka motivačných kníh, ale táto sa mi celkom páčila. Je to akýmsi stručným návodom ako nájsť sám seba a práve zmenou svojho zmýšľania nájsť častokrát hľadané šťastie. To býva niekedy priamo pred nami, len naším negatívnym postojom, neustálym premýšľaním a hľadajúcim niečo, ho nevidíme.

Waldhans

Kniha je zaručeně dobrá pro každého, kdo se chce vydat na duchovní cestu příjemnou a nenásilnou formou.
Některé věci vám přinesou duchovní obohacení a jiné zase musíte brát trochu s rezervou.
Každopádně je kniha velmi čtivě sepsána a nedivím se, že patří mezi bestsellery.

Selain

Jedna z najčítanejších moderných kníh o sebarozvoji za posledné dve desaťročia, ktorú čítalo množstvo ľudí (i z môjho okolia). Prvé, čo vás na nej okamžite zaujme, je jej názov. " Mních, ktorý predal svoje ferrari a začal žiť" - Znie Vám absurdne? Zaujímavo? Neobyčajne? Komerčne? Znie ako z rozprávky? Tak vedzte, že presne taká je i táto kniha svojim spracovaním a toto od nej očakávajte! Ústrednou témou knihy je fiktívny príbeh Juliana Mantla, váženého a úspešného advokáta, ktorý po infarkte z prepracovania a zlého životného štýlu sa rozhodol odísť do Himalájí za duchovnou obrodou. Tu pri svojich potulkách narazí na osadu prastarých mníchov zo Siwany, ukrytú vysoko v horách, oboznámi sa s ich učením a rozhodne sa ho šíriť i medzi ľuďmi vo svojom starom svete. Prvou takouto osobou bude jeho starý priateľ z advokátskej kancelárie John. Ich rozhovory tvoria jadro celej knihy a tak ako môžu byť dôvodom na prečítanie, pre mnohých z vás budú i dôvodom, prečo na knihu zanevriete.

PRE KOHO KNIHA NIE JE URČENÁ? Ako neskôr zistíte pri čítaní, celý ústredný príbeh okolo prastarého spoločenstva je neskutočne primitívny, naivný a absurdný, nemá nič spoločné s realitou a ak potrebujete skutočný príbeh "zo života" aby ste obsiahnuté myšlienky vedeli akceptovať a vstrebať, rozhodne knihu nečítajte. Navyše príbeh ako taký postráda i základné piliere logiky a vy môžete pri čítaní nadobudnúť pocit, akoby si z vás autor priam uťahoval alebo vašu inteligenciu podceňoval. Veď uznajte sami - prastaré spoločenstvo odrezané od civilizácie v horách, ktorému ale nie sú cudzie moderné filozofické princípy ako pravidlo 80/20, "Kaizen", "Joriki", "Satori"? Ktoré pozná múdrosti i svetových velikánov z celého sveta ako Abraham LIncoln či Mahatma Gandhi? A a aby toho nebolo málo, preberá i myšlienky z rôznych náboženstiev a filozofických učení - Budhizmu, Konfuciana, Senecu a pod. Ako vidíte, kniha je tak zmesou najrôznejších právd čo tým z vás, ktorí chcete ísť podľa nejakej doktríny, rozhodne nemusí vyhovovať. Navyše vyumelkované a vykonštruované rozhovory plné fráz a klišé ako zo zlej relácie Vám na nálade nepridajú a ak Vám ešte aj prekáža štýl rodičovský štýl prednášok, kázní, motivačných kurzov a ste citlivý na ezoteriku a new age (kedykoľvek ju niekde zbadáte), po knihe rozhodne nikdy, NIKDY nesiahajte! Ani keby "pri Vás stál celý vesmír" O:)

AK VÁM ALE TIETO VECI NEPREKÁŽAJÚ A DOKÁŽETE SA CEZ NE PRENIESŤ, TÁTO KNIHA VÁM SADNE! Budete za čítanie odmenený a dostanete sa k najrôznejším zaujímavým a užitočným myšlienkam technikám, cvičeniam a radám a práve tie robia z knihy OBSAHOM hodnotnú literatúru. Niektoré rady dokonca pripomínajú akýsi návod, čo ocenia tí z vás, ktorí potrebujú presné vedenie. Navyše všetky myšlienky vysvetľuje autor jednoducho a na naozaj zrozumiteľných príkladoch, takže si nemusíte nič po jej prečítaní dohľadávať. Opisované techniky niekedy môžu zdať zastarané, absurdné a nepraktické, po rozhovore s tými, čo knihu čítali predomnou viem, že majú svoj prínos AK sa im venujete systematicky, zodpovedne a viete, čo od nich očakávať. No to je napokon v knihe vždy i vysvetlené. Preto tí z vás, ktorí neberiete knihu o sebarozvoji ako knihu, s ktorou musíte pracovať RUKY OD NEJ PREČ. Tu absorbovať informácie nestačí.

A čo viac dodať? Kniha je právom braná rozporuplne a nie je hanbou ju vynechať aj keď podobné knihy čítate. Pravdepodobne by vám ani moc nerozšírila obzory. NO ak sa s podobnou literatúrou len oboznamujete, a neprekážajú Vám vyššie uvedené zápory, kniha by mohla byť vaším skvelým sprievodcom na ceste za krajšími zajtrajškami a určite po nej aspoň siahnite! :)

Dela111

V této knize sice jsou některé myšlenky, které se dozvíme i na kvalitních kurzech osobního rozvoje a sebepoznání, ale zároveň je tu i pár hloupostí. Myšlenky jsou zde zpracovány do lehčí formy příběhu a já mám pocit, že kniha pomůže více autorově kapse než čtenářům.
Ale nechci jen hanět - přestože zpracování je spíš líbivější a zjednodušené než správné, něco si z toho odnést můžeme. Většina myšlenek vychází z velmi starých učení Východu a není problém poznat, co z tohoto zpracování je třeba brát s rezervou a co nás může obohatit. Nikdy není zbytečné pokusit se přemýšlet o věcech jinak.
50%

terezka1015

Jedna z tých kníh, ktorú odporúčam prečítať všetkým.

RickyRicardo

Knížka zajímavá, někdy tam jsou dobré postřehy, ale většina rad mi přijde trošku nepoužitelná v běžném životě. Po dočtení jsem měl chuť přidat se do nějakého kultu. O_o

PietroGrencik

Neviem čo mám napísať k tejto knihe aby to nevyznelo negatívne,
pretože ťažko tam nájsť niečo vyslovene zle.
Mám zmiešaná pocity z takýchto príbehov.
Asi mám rád viac biografie skutočných ľudí.

len pripomínam:
The book, The Monk Who Sold His Ferrari, is not based on a true story but it’s a fable.

lernami

Kniha ke mně vyloženě promlouvala. Skoro jsem ani nestíhala podtrhávat části, ke kterým bych se v budoucnu chtěla ještě vrátit.
Docela mě zaskočilo poměrně nízké hodnocení knihy. Chápu, že tenhle typ literatury nemusí být pro každého, přesto si myslím, že to není soubor nějakých povrchních a neužitečných rad (..tak jak to v knihách podobného druhu mnohdy bývá).