Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/big_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-tVt-351608.jpg 3.3797
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life, 2016

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

neheria
včera

Navzdory očekávání vůbec ne tak zlé, jak jsem se bála. Autor je cynický, občas vtipný, ale hlavně vám jeho názory nerve do hlavy ať to stojí co to stojí, prostě jen konstatuje obecné pravdy. Což je vlastně fajn.

DraculasLady

Po přečtení jsem přišla na to, že už všechno u p*dele mám. Ach jo :D

Vinzent

Právě jsem dočetl tuto knihu s velmi originálním a přitom zcela jednoduchým a prostým názvem "Jak mít všechno u prdele" od Mansona. Když jsem poprvý uviděl její obal, říkal jsem si "že by to byl bratr Marylin Mansona?". Trochu jsem zaváhal a řekl si, že nejspíš ne. Že to je určitě další kniha od nejakýho intelektuála s rovnýma brejlema, kterej rád dělá chytrýho a rozdává tuctový rady pro tuctový lidi jak duševně zbohatnout. Designově na mě působila stejně nudně a obyčejně, jako její název. Podstatou ale je, že v tomto případě zcela jasně platí rčení "nesuď knihu podle obalu" protože by mě ani ve snu nenapadlo, že mě někdy nějaká kniha dokáže takhle rozesmát. To co předurčuje její jednoduchej a nudnej obal je ve skutečnosti něco jako obrácená vazba. A tahle kniha má kurevsky pevnou vazbu a kurevsky pevnej obsah. Zaujaly mně osobní příběhy autora, který nemá strach udělat si ostudu. Občas jsem mu ty příběhy moc nevěřil, protože mi přijdou moc obyčejné, na to jak neobyčejná je celá tahle kniha. Například scénka v ředitelně, kterou najdete skoro v každý béčkový komedii pro teenagery po přelomu milénia. V průběhu jejího čtení nastalo v mém životě poměrně dost zvratů. Dřív bych se doslova roztrhal a shořel bych z vlastní emoční exploze. Tentokrát jsem měl u prdele. Odstavce se vám příjemně nasáknou na mozek tak, že vše automaticky pochopíte, což je zároveň trochu děsivé. Dávám sedm bodů z deseti.

Faila

Oproti očekávání se mi kniha docela líbila a obsahovala i několik zajímavých podnětů k zamyšlení.

Zlajda95

Poslechnuto jako audiokniha. Není to špatná kniha, ale taky mi nepřinesla nic extra nového, na co bych během života nepřišla sama. Název knihy je poněkud zavádějící, ale rozhodně zaujme. Některé hlášky jsou velmi trefné, některé pasáže byly zábavné, velká část knihy se mi ale táhla a nebyla jsem schopná jí pořádně věnovat pozornost.

Knihu bych doporučila spiše někomu, kdo zatím není příliš políben četbou na téma osobnostního rozvoje, popř. někomu, kdo žije pozitivním myšlením a nepřipouští si přirozenost negativních emocí a zážitků.

hermína14

Rozbití obvyklých mudrujících a suchopárných kázání vtipnou cihlou se vyplatilo. Občas přes ni autor sice zakopne, ale to se též hodí:).
"Myslíme si, že jsme všichni sofistikovaní díky našim mikrovlnkám a designovému oblečení, ale jsme jen banda hezky ozdobených primátů."

Munchkin451

Knihu jsem přečetla hodně rychle. Některé názory nesdílím, jiné jsou trefné a objevilo se i pár myšlenek, které mě samotnou nenapadly.

Pavla-Adina

Knihu jsem kupodivu přečetla celou. Z pohledu zralého člověka jsou rozebrána zásadní témata, autor útočí na pozitivní přístupy řešení problémů. Hluboké pravdy jsou podloženy mnoha příklady nejen autorova života.