Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/big_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-tVt-351608.jpg 3.3979
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life, 2016

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

sony09
11. listopadu

No… knihu jsem ani nedočetl, asi je to tím, že jsem od ní očekával o hodně víc a bohužel to se nenaplnilo. Hlavní myšlenka je jasná a šla by shrnout na 5 stran, bohužel tady se to opakuje pořad dokola v cele knize, takže opravdu stačí přečíst první kapitolu a víte co autor chtěl říct ale nečekejte nic převratného, bohužel.

adabraz

Upřímně, na to jaký tahle kniha byla boom jsem čekala mnohem víc. Povídání celkem o ničem a nakonec ani nepřijdete pořádně na to, co si z ní máte, jako z motivační knihy, vzít.

kaja9825

Vůbec nejsem na tento typ knížek. Osobní rozvoj jde nějakým způsobem úplně mimo mě
Prostě jim moc nežeru, že po přečtení rad, které většinou zní jako “nic není nemožné když do toho dáš všechno” a nebo “každý může být úspěšný, stačí když se budete řídit jednoduchým pravidlem….”.
No prostě kraviny a ne, opravdu ne každý může být úspěšný.

Takže od této knížky jsem toho taky tolik nečekala a díky tomu jsem byla strašně mile překvapena
Ne jen že jsem se při přirovnáních smála jak malá, ale navíc jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací, které neměli úplně nic společného s tím, jak být úspěšný.
Je teda pravda, že je knížka občas až zbytečně moc vulgární a někdy je to děsně našroubovaný jen aby to tam bylo.

Takže ne, nestala jsem se přes noc úspěšnou podnikatelkou, ale kniha mě pobavila, četla se dobře a není to jen prázdné tlachání. Najdete zde zajímavé střípky z druhé světové, hudebního průmyslu (Metallica a Beatles) a taky osobního života spisovatele.

Pořád pro mě tato literatura není, ale do budoucna se nebudu tolik bránit a třeba ještě něco přečtu.

Sabulep

Průměrná motivační kniha. Některé myšlenky jsou opravdu dobré, líbí se mi připojení osobního příběhu autora. Styl psaní je vulgární a takový “chlapský”. Chyběla mi nějaká praktická část, takhle si člověk knihu přečte a zapomene. I přes průměrné hodnocení si knížku hodlám přečíst znova a nad některými kapitolami se zamyslet.

jan.para

Kniha celkem o ničem. Výsledkem je, že u prdele toho moc mít nemáte.

rosotaj
01. záříodpad!

Chtěl jsem to vzdát hned po první kapitole. Nakonec jsem tomu ještě dal šanci a vzdal to až po druhé. Možná by tam i byly nějaké zajímavé myšlenky, ale kdybych z těch cca 200 stran odečetl omáčku, která je úplně o ho*ně, tak jsme na 80 stranách a kdybych odečetl sprostá slova, tak jsme na 50? Osobní rozvoj mám rád a něco už jsem toho načetl, ale tohle teda ne. Navíc, dle toho kousku co jsem přečetl, mám pocit, že bych se stejně nic nového ani nedozvěděl a jen bych musel snášet kecy o ničem.
Zmíněná omáčka ve stylu prsou Jennifer Aniston nebo 80-ti leté paní, která podle autora neměla 30 let sex a nemůže si uprdnout bez toho, aby ji nebolela záda a proto se chová jako kráva? To jako vážně? K čemu toto je v knize osobního rozvoje? Autor je rádoby vtipný a myslí si, jak je jeho styl asi drsňácký, chlapácký, ale mám pocit, že má spíš dost problémů sám se sebou. A já ztrácet čas s takovým hulvátem nebudu.

Miroslav1234

Kniha je napsána vtipně a má zajímavý formát. Co se týče obsahu tak ač jsem za sebe velkou část věci z toho věděl, tak furt nějakou hodnotu to má a určitě něco člověku dá. 3/5

HermanekB

(+ SPOILER) Tato kniha mě nenaučila, jak mít všechno u p*dele. Každý si po přečtení této knihy něco odnese, například, jak mít všechno u p*dele a někdo zase absolutně nic. Záleží, podle mě, hodně na tom, jak knihu vnímáte a rozhodnete se s poznatky z ní naložit.
Já bych knihu nazvala spíše Poznatky o tom, jak si naprosto nepo*rat život. Doufala jsem, že mi kniha pomůže vnímat svět s větší lehkostí, to se ale nestalo. Možná to přijde časem, a možná taky ne. Čtení knihy mi ale nepřišlo jako ztráta času, rozhodně vám to změní pohled na svět, nebo minimálně ukáže jiný pohled na svět, který stojí za zamyšlení.

Co jsem se vlastně naučila? No, bylo toho hodně, ale nejdůležitější jsou snad tyto body:

Nejsnadněji nám jdou většinou věci, u kterých se nesnažíme. Takže občas je lepší netlačit příliš na pilu.

Téměř všichni budeme žít normální život, proto je třeba se s tím smířit.

Vše, co se děje v našem životě je "náš problém" a my rozhodneme o tom, jak s ním naložíme, nehledě na to, zda je problém vítány, nebo ne. "Vyřešit" problém nutně neznamená řešit problém sám - můžeme požádat o pomoc anebo třeba problém vůbec neřešit, což je vlastně taky řešení (i když špatné). Potom ale nepřijde pocit štěstí a radosti - ten jediný skutečný.
Spoustu problémů si nevybereme, ale ty, které ano, vybírejte pečlivě.

Cesta je důležitější než cíl (jak řeklo už spoustu lidí i dříve). Nezamilujte se proto do výsledku, ale do cesty, kterou budete procházet.

Nikdo není dokonalý, mýlíme se všichni a pořád.

My lidé jsme skvělí už jenom proto, že jdeme stále dál, i když život přidává problémy a na konci nás tak jako tak čeká smrt.

Všichni jednou umřeme. Je to fakt, který nás všechny spojuje. Proto není třeba se čehokoliv bát.

Kniha nebyla tím, co jsem hledala ani čekala, ale stála za přečtení. A dala něco málo do života. Dávám tři a půl hvězdy ***.

Faktomluva
Faktomluva