Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-tVt-351608.jpg 3.3589
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life, 2016

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Finita

(+ SPOILER) Název knihy je poněkud zavádějící, protože nejde o to, být hrozně nad věcí a mít vše u zadnice, ale prostě si vybrat, co budeme řešit a na co se vykašleme. Při čtení jsem si říkala, že kniha pro mě nemá žádný "wow efekt", něco, co by mi otevřelo oči a řeklo něco nového. Na druhou stranu všechny motivační/rozvojové knihy jsou ve své podstatě pořád o tom samém a je jen otázka, v jaké formě ty hlavní pravdy potřebujeme slyšet. Někomu bude vyhovovat, když mu autor řekne, že se na něco má vys*at a někdo potřebuje, aby mu bylo sděleno, že má otevřít svou mysl a nechat své starosti odplout. Na konci mi tak nějak všechno z téhle knihy seplo dohromady a mám z ní po přečtení dobrý pocit.

P.S. Za sebe ale stále nejvíce doporčuji Cestou fak* it :)

haki34

(+ SPOILER) DObrá. Dokonce lepší, než 3 hvězdy. Poctivě tak 3,5*... POdobné knihy, "motivační", nebo jak je nazvat, nečtu..tahleta mě překvapila pod stromečkem. Od manžela, asi měl pocit, že všechno moc řeším ;) a po 10měsících od Vánoc ddošlo i na ni...čteno postupně, denně kousek..

Autor nemusel použít tu miliardu vulgarít a hrubších slov, kterými se snažil dodat důraz svému textu. A taky mohl knihu nazvat jinak...Protože v ní vlastě vůbec nejde o to, jak mít všechno u prdele, ale spíše jak si přeskládat hodnoty v životě. Jak funguje fenomén zrcadlení. A jak se věci změní, když začneme na sobě pracovat a určité věci si uvědomovat. A u prdele mít třeba honbu za majtekem, penězma a matérií, která nás jen více frustruje a navíc, když život není nekonečný. Všechny svoje myšlenky a názory autor ilustroval na svém životě a zkušenostech. Je Američan, takže takovým americkým stylem. A jelikož jsem si po nabití držky mým vlastním způsobem spoustu věcí také uvědomila, změnila a pracuji na dalších, tak jsem s ním ve spoustě věcí celkem i souzněla ;)
a abych nezapoměla, líbila se mi obálka a modrá textilní záložka, která je součástí...vím, malé věci, ale potěšily.

ecila13

Čekala jsem knihu o tom, jak mít všechno u pr**le, ale většina příkladů byla nakonec opět o úspěšných lidech.

Tři hvězdy dávám za poslední kapitolu o konfrontaci se smrtí.

(Ať žije Google překladač. Angličtina umí být zrádná, mnoho vět se mi nezdálo - a opravdu měly v originále přesně opačný význam.)

petra7309
07. říjnaodpad!

Čekala jsem demotivační knihu, která mi pomůže vidět některé motivační citáty v tom správném světle. Nedočkala jsem se. Autor je jen negativní, žádné nové nebo zajímavé myšlenky v knize pro mě nebyly.
Osobně nedoporučuju.
EDIT:
Jak píše ecila13, překlad je špatný a uvědomuji si, že jsem si u některých vět říkala, že to asi mělo být jinak. Takže taková třešnička na dortu, kdy ne úplně skvělou knihu dorazí ještě mizerným překladem.

DámaMáma

Až moc vulgarismů na jednu stránku a neustále omílaná ta stejná problematika pořád dokola ve všech kapitolách.
Upřímně jsem po mediální bublině očekávala vic...

Dejvid

I mně vadil zbytečně expresivní styl psaní, na druhou stranu co čekat od knihy, která má sprosté slovo už v názvu :-) Knihy o osobním rozvoji nečtu, tohle byla první. Tak mi přišlo, že autor jde trochu jiným, takovým více osvěžujícím směrem než takové ty kecy "jsi nejlepší, probuď v sobě tygra" apod. Na druhou stranu nadšený jsem z knihy také nebyl. Kdybych měl vyzdvihnout jednu kapitolu, byla by to ta poslední, A potom zemřeme. Tam mi přišla zajímavá, jak autorova osobní zkušenost, tak opisovaný příběh Ernesta Beckera.

Kathleen

Taková jednoduchá sebevzdělávácí kniha. Je dost čtivá, občas humorná. Nečekejte zde žádné složité vysvětlování nebo nudné definice. Chápu, proč si kniha zajistila tolik čtenářů.

pidalka777

Toto není můj šálek četby

Koncept kontinua
Koncept kontinua