Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351608/dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-tVt-351608.jpg 3.6258
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life (2016)

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Angelo

Posloucháno jako audiokniha. Autorovi se musí nechat, že má někdy opravdu dobré postřehy. Můj nejoblíbenější je, že "život je jen série problémů, které si sami vybíráme, že budeme řešit".

Andvejka

Knihu jsem si půjčila, přečetla a zase vrátím. Upřímně nechápu ten hype, co kolem ní na jaře proběhl. Měla jsem velký problém se do knihy začíst a vnímat, co autor "vypráví", pravidelně jsem musela číst odstavce několikrát abych je vnímala jako celek a ne jen jako slova. A ač se mi to nestává, tak jsem se u čtení této knihy několikrát přistihla, že myslím úplně na jiné věci a absolutně si nevybavím, o čem byly poslední 2 stránky. Věřím, že si kniha své fanoušky najde, já jím ale nebudu.

Prince_of_book

Víte, tak trošku zneužiji názvu knihy a řeknu, že je potřeba ji mít tak trochu u pr**le. Kniha je svým způsobem obohacující tím, že nenásleduje koncept sluníčkových a superpozitivních sebepoznávacích knížek a také tím, že zde autor shrne své životní zkušenosti z nichž některé se mi dost líbily a dokonce mě donutili o nich zapřemýšlet.

Přesto, že kniha se tváří negativisticky tak není. Což ji možná trošku ubližuje. Neberu v potaz to, že s 70% názorů autora vpodstatě nesouhlasím nebo mi přišli dost nerelevantní, ale kniha se nedá vyprofilovat ani do pozitivních ani do negativních. Tím pádem je logicky někde uprostřed a to ji strašně okrádá o atraktivitu.

Většinu lidí nejspíše naláká název a já to chápu, byl jsme společně se sestrou jedním z nich, ale bohužel nemůžu knihu hodnotit nějakými vysokými hodnoceními, ač není vyloženě špatná, ale stejně tak není ani nijak zvlášť skvělá.

Za mě 6/10

Canelle

Ačkoliv mi kniha svým obsahem až tolik nedala, i tak mi přišla obojacující tím, že autor shrnul celé své životní zkušenosti do celkem jednoduchého konceptu tak, aby to třeba pomohlo lidem, kteří stále ještě tápají.

AnnaNešporová

Kniha se mi moc líbila. Dozvedela jsem se zajimave poznatky. Něco si z ni určitě vezmu.

Luque17

Četl jsem v angličtině, celkem zajímavá, přesto poněkud banální kniha na to, abych ji četl česky. Není negativistická ani antimotivační, jako se někteří domnívají. Autor má celkem konzervativní a umírněné postoje, nesouhlasím se vším, ale s většinou jeho idejí bych souhlasil. Jen ten expresivní jazyk je zbytečný.

Díky povaze knihy si myslím, že se nejedná o spoiler. Není zde děj, toto je jen jedním bodem, který mi utkvěl v mysli.

Jak autor v knize píše: „Hele, takhle to prostě funguje. Jednou ať chceš, či nechceš umřeš. Vím, že je to celkem jasné, ale rád bych ti to jenom připomenul v případě, že jsi zapomněl.
V krátkém čase mezi tím co je teď a tím, co bude máte jen omezený počet možností, (kdy mít něco u prdele) velmi omezený,... abych byl upřímný. Pokud hodláte řešit naprosto všechno a všechny aniž by to mělo smysl. Tak... budete v prdeli.“

Existuje důmyslné umění, jak mít všechno u prdele.
"The Subtle Art of Not Giving a F*ck" - v angličtině.
Má to co do sebe, doporučuji.

verka5083

Poslechla jsem jako audio. Poslech mi přišel vtipný a zároven poučný. Některá slova jsem si vzala k srdci, protože mi něco daly a jiná slova mi utkvěla v paměti, protože mě dokázaly rozesmát.

Autor knihy

Mark Manson
americká, 1984

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le je: