Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/bmid_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-gra-351608.jpg 3 1146 271

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life , 2016

sabulicka
21.08.2018 5 z 5

Nemám opravdu ráda takové ty "motivační knihy", ale tato mě už zaujala jejím názvem :D. A poté mě upoutala i obsahem. Jsem z ní nadšená a vždy ji doporučuju lidem ve svém okolí.

Co jsem si z knihy vzala:
- určitě to, jak mít všechno u pr**le,
- nesnaž se,
- a každý by měl mít svou Pandu Zklamání (ta je nutnost v životě!!!).

Mellivora
21.08.2018 5 z 5

Tuhle knizku jsem si musela koupit protoze me jednoduse s***la.. v knihkupectvi me jeji otravny zelenoruzovy obal nasledoval at jsem sla kamkoli. V motivaci, zivotnim stylu, v esoterice, proste na me svitila odevsud, takze jsem si rekla “fajn, koupim si te, at mam od tebe klid konecne” .. a byl to jeden z kaufu roku :) knizka je napsana s lehkosti a humorem, a prece diky ni jsem dosahla par velmi dulezitych uvedomeni. Jednim z nich bylo prebirani a predavani zodpovednosti :) skvely dilo, doporucuju

pavel9509
07.07.2018 5 z 5

Mám za sebou již poměrně velké množství motivačních knih, ale žádná nebyla tak blízko realitě jako tato.

Popko
15.06.2018 3 z 5

Kniha mě zaujala svým názvem. Je psaná, jednoduše a hodně lidsky. Patří mezi motivační a jsou v ní myšlenky, které pro mě nebyly nové, přesto jsem si je ráda přečetla znovu. Úvodem knihy je, že se nemáme snažit, čím více se snažíme, tím víc je to na nic, což je pravda. Dále, že nemáme řešit kraviny, nikoho nezajímá, že se my cítíme blbě a nikomu tím ani nepomůžeme a závěr je, že jednou ať chceme nebo ne, stejně živí nevyvázneme a umřeme.

misowi84
14.06.2018 5 z 5

Tuto knihu mám naprosto u PR..LE
Myslím, že by se autor nezlobil :D

Meaki
10.06.2018 5 z 5

Právě mne navštívila Panda Zklamání. Sedli jsme si na gauč, ona si dala pivko, já cider. Popíjeli jsme a povídali si o životě. Panda se najednou lehce předklonila položila pivo na stůl a zvážněla. "Chápu, že si myslíš, že inteligence a moudrost je tvoji specifickou vlastností, a že si myslíš, že na ni musíš neustále pracovat, ale není ta honba za vševěděním jen chabá záplata na tvoji ublíženost a zranitelnost vůči názorům ostatních? Myslíš si, že když budeš chytřejší než ostatní, budou te mít ostatní rádi?" Cítím se, jak kdyby mě přetáhla svou lahví od piva přes hlavu. Do očí se mi nahrnou slzy. "Musím jim dokázat, že jsem lepší než oni. Že ubližovali nesprávnému člověku. Já jim ještě ukážu, kdo se bude smát na posled." Špitnu mezi vzlyky. "Všem je jedno, jestli jsi chytřejší než oni," odvětila Panda. "Nebudou tě za to uctívat a omlouvat se ti za dávné křivdy. Prostě se na to vyser a žij si svůj život."

zuzis
10.05.2018 5 z 5

Obyčejně motivační knížky nečtu, ale po téhle jsem sáhla když jsem nebyla uplně v pohodě co se bytí a všecho týče, a docela mi otevřela oči. Člověku to zábavnou formou připomene, že nemá řešit ho***, což bylo přesně to, co jsem potřebovala slyšet. Určitě budu číst znova. (čteno v originále)

Romanka89
18.04.2018 5 z 5

Pro mě výborná kniha. Motivační knihy mě obecně spíše odpuzují, koučování a rady jak všechno neustále brát pozitivně mi prostě nic nedávají. Proto mě tahle kniha zaujala a nezklamala. Styl psaní i obsah mi prostě přijdou pro život takové lidské. Určitě jsem si z knihy něco vzala a doporučuji ji všem svým známým.

antonin0999
15.03.2018 3 z 5

Mark Manson umí vyprávět příběhy slavných osobností velmi lidsky. Nesoudí, jen pozoruje nějaké vzorce chování, na které nanáší svou /u prdele/ teorii.
Ucelený systém jsem v tom však nenašel. Zatímco jednotlivé body, které vznikly z příběhů slavných osobností (nevznikla tato kniha dle knihy "Kraď jako umělec"?) si budu pamatovat, historky z Mansonova života určitě ne.
Chvíli bavil, chvíli nudil. Do života jsem si alespoň na pár týdnů něco odnesl, ale už se (jak by řekl Mark, na vlastní zodpovědnost) k této knize nevrátím.

Elsinor024
11.02.2018 3 z 5

Tuhle knihu mi doporučila známá, lékařka na psychiatrii, jako esenci poznatků, které získala za léta praxe v oboru. Byla z ní nadšená a kupovala ji příbuzným, tak jsem se do ní také pustila.
Mnoho věcí chválím. Například rada hned na začátku - nesnažte se. Autor cituje mého oblíbeného filozofa Alana Wattse, který pojmenoval "obrácené pravidlo". Čím víc se o něco křečovitě snažíme, tím víc se nám dostává pod kůži, že nám to chybí a dostaví se frustrace.
Líbí se mi také Mansonův hypotetický superhrdina "Panda Zklamání", "nikdo ho nechce a všichni ho potřebujeme", který všem rozdává nepříjemnou pravdu v hutných dávkách.

Marku Mansonovi hlavně leží v žaludku v současné době rozšířené populární knihy osobního rozvoje, které doporučují a učí neustálou falešnou pozitivitu.
Usmívejme se na sebe v zrcadle, opakujme si, jak jsme krásní, chytří, milovaní, bohatí, všechno kolem je v naprostém pořádku. Proč? Ptá se Manson. Štěstí za každou cenu v podstatě škodí, jako škodilo Buddhovi, uzavřenému původně ve falešném světě bez starostí v otcově paláci. Uspokojení pochází z konfrontace s realitou, z řešení problémů, ne z vyhýbání se jim.
A na konci všeho je smrt těla. Jak autor říká, snažíme se jí vyhnout tím, že chceme, aby po nás zbylo něco trvalého, co vytvoří "konceptuální já", což je naše identita, vnímání sebe sama. A to něco, aby bylo "zapamatováno, uctíváno, zbožňováno", až my už tu nebudeme.
A tuhle snahu uznává jako zdroj konfliktů a problémů ve světě. Radí tedy při vytváření trvalých hodnot myslet na druhé a smířit se plně s vlastní smrtelností, která nás "odvede od nebezpečných a dogmatických pohledů".
I když autor v podstatě upřednostňuje buddhistické vnímání světa jako to, co nás učí mít dost věcí "u prdele", nezachází podle mého názoru tak hluboko, jak je třeba. Aby jeho rada mohla fungovat, chybí to něco, jak říká právě Buddha, co je neměnné, stálé, dokonalé samo o sobě a je to naše nejvnitřnější podstata, ke které se dostaneme až za egem, za Mansonovým "konceptuálním já". To nás teprve odvede od těch nebezpečných a dogmatických pohledů.
Ale to asi autorovi připadá už moc spirituální a nevědecké. No třeba takový slavný francouzský fyzik A. Aspect už v 80. letech předpokládal "z prostoru a času, prostě ze všeho a všech, nedělitelnou harmonickou jednotu, na jejíž nejspodnější rovině existuje zcela zřejmá souvislost všeho se vším," Einstein měl zase "kosmický tmel", David Bohm "implicitní imanentní řád vesmíru, co se dotýká našeho vědomí především". Škoda, že tahle vědecká spiritualita není více v kurzu...
Ale jsem ráda, že knihu mám, některé další rady a příklady ze života jsou určitě podnětné.

tarasnica

2020  61%Všechno je v pr**li
2020  89%Ideál
2022  74%Will
2020  80%Modely úspešného randenia

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le je v

Přečtených1 722x