Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/bmid_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-gra-351608.jpg 3 1148 271

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life , 2016

snílkařka
05.10.2019 3 z 5

Ani špatné ani zas tak dobré jak sem od toho čekala.Proto jsem v hodnocení dala 3*.

Veve131
30.09.2019

Od knihy jsem čekala víc. I když musím říct, že chvilkami jsem se posunula o kousek dál! Vše záleží na jedinci a proto doporučuji knihu k přečtení :-)

vera4669
29.09.2019 2 z 5

Od knížky jsem čekala více a styl psaní mi úplně neseděl.. Znova bych se do ní nepustila, ani jsem nenačerpala nějaké extra poznatky

KaMal
22.09.2019 3 z 5

Pokud má člověk otevřenou mysl, nadhled a snahu něco v životě změnit, jistě v knize inspiraci najde. Nicméně pořád ještě čtu, díky osobitému projevu autora nevydržím najednou víc než pár stránek...

VeruLee
09.09.2019 5 z 5

Skvělá kniha, napsaná s humorem ????

Angelo
28.07.2019 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Autorovi se musí nechat, že má někdy opravdu dobré postřehy. Můj nejoblíbenější je, že "život je jen série problémů, které si sami vybíráme, že budeme řešit".

Andvejka
21.07.2019 2 z 5

Knihu jsem si půjčila, přečetla a zase vrátím. Upřímně nechápu ten hype, co kolem ní na jaře proběhl. Měla jsem velký problém se do knihy začíst a vnímat, co autor "vypráví", pravidelně jsem musela číst odstavce několikrát abych je vnímala jako celek a ne jen jako slova. A ač se mi to nestává, tak jsem se u čtení této knihy několikrát přistihla, že myslím úplně na jiné věci a absolutně si nevybavím, o čem byly poslední 2 stránky. Věřím, že si kniha své fanoušky najde, já jím ale nebudu.

Prince_of_book
05.07.2019 3 z 5

Víte, tak trošku zneužiji názvu knihy a řeknu, že je potřeba ji mít tak trochu u pr**le. Kniha je svým způsobem obohacující tím, že nenásleduje koncept sluníčkových a superpozitivních sebepoznávacích knížek a také tím, že zde autor shrne své životní zkušenosti z nichž některé se mi dost líbily a dokonce mě donutili o nich zapřemýšlet.

Přesto, že kniha se tváří negativisticky tak není. Což ji možná trošku ubližuje. Neberu v potaz to, že s 70% názorů autora vpodstatě nesouhlasím nebo mi přišli dost nerelevantní, ale kniha se nedá vyprofilovat ani do pozitivních ani do negativních. Tím pádem je logicky někde uprostřed a to ji strašně okrádá o atraktivitu.

Většinu lidí nejspíše naláká název a já to chápu, byl jsme společně se sestrou jedním z nich, ale bohužel nemůžu knihu hodnotit nějakými vysokými hodnoceními, ač není vyloženě špatná, ale stejně tak není ani nijak zvlášť skvělá.

Za mě 6/10

Canelle
23.06.2019 4 z 5

Ačkoliv mi kniha svým obsahem až tolik nedala, i tak mi přišla obojacující tím, že autor shrnul celé své životní zkušenosti do celkem jednoduchého konceptu tak, aby to třeba pomohlo lidem, kteří stále ještě tápají.

AnnaNes
21.06.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Dozvedela jsem se zajimave poznatky. Něco si z ni určitě vezmu.

Luque17
14.06.2019 4 z 5

Četl jsem v angličtině, celkem zajímavá, přesto poněkud banální kniha na to, abych ji četl česky. Není negativistická ani antimotivační, jako se někteří domnívají. Autor má celkem konzervativní a umírněné postoje, nesouhlasím se vším, ale s většinou jeho idejí bych souhlasil. Jen ten expresivní jazyk je zbytečný.

7944
14.06.2019 4 z 5

Díky povaze knihy si myslím, že se nejedná o spoiler. Není zde děj, toto je jen jedním bodem, který mi utkvěl v mysli.

Jak autor v knize píše: „Hele, takhle to prostě funguje. Jednou ať chceš, či nechceš umřeš. Vím, že je to celkem jasné, ale rád bych ti to jenom připomenul v případě, že jsi zapomněl.
V krátkém čase mezi tím co je teď a tím, co bude máte jen omezený počet možností, (kdy mít něco u prdele) velmi omezený,... abych byl upřímný. Pokud hodláte řešit naprosto všechno a všechny aniž by to mělo smysl. Tak... budete v prdeli.“

Existuje důmyslné umění, jak mít všechno u prdele.
"The Subtle Art of Not Giving a F*ck" - v angličtině.
Má to co do sebe, doporučuji.

verka5083
04.06.2019 4 z 5

Poslechla jsem jako audio. Poslech mi přišel vtipný a zároven poučný. Některá slova jsem si vzala k srdci, protože mi něco daly a jiná slova mi utkvěla v paměti, protože mě dokázaly rozesmát.

Karča.K
03.06.2019

Můj bratr si kdysi pořídil pár andulek a ke kleci jim zvenku připevnil budku - doufal, že budou mít mladé. Jednou večer viděl do budky lézt samičku a šel nadšený spát. Když se ráno do budky podíval, bylo v ní jen nakáleno. Tak to už v životě chodí a těm, kteří se s tím ještě nesmířili, by tato kniha mohla otevřít oči.

Mathiola8
24.05.2019 4 z 5

Posloucháno jako audio. Některé myšlenky ač se nezdají jsou velmi hluboké. Místy mě hodně rozesmála, místy nudila a místy dala skvělé aha momenty.

tralaláček
16.05.2019 3 z 5

Čekala jsem od toho asi trochu víc, ale kniha nezklamala. Autorovy myšlenky mi občas přišly chaotické, ale takové myšlenky už bývají. Líbil se mi styl psaní, který na mě působil jako by autor seděl vedle mě a povídali jsme si. Hlavní myšlenkou knihy je rozbít představu o perfektním životě, protože život není tak dokonalý jako na sociálních sítích, život s sebou taky nese selhání, pocity od těch dobrých až po ty nejhorší a učí nás, že hlavním parametrem života jsou správně stanovené hodnoty, které nás dokáží udělat šťastnými.

kristkam
16.05.2019 5 z 5

Všechny myšlenky a hodnoty, které jsou v knize uvedeny, v sobě dávno máme a všichni víme, že proto, abychom byli šťastní, bychom se jich měli držet, akorát na to všichni rádi zapomínáme.
Takže já bych v knize nic nového a hlubokého nehledala, přesto to připomenutí stojí za to a jsem hrozně vděčná, že si mě kniha našla, doporučuji.

declen
08.05.2019 5 z 5

Filosofická bible 21. století.

Honziin
04.05.2019 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Zřejmě jedna z nejupřímnějších knih na toto téma. Určitě se k ní vrátím.

Bar16
02.05.2019 3 z 5

Trochu jsem doufala, že to bude jinak psaná motivační knížka, což sice asi byla, ale i přes to jsem byla mírně zklamaná, takže klasický průměr motivačních knih. Ale části k zapamatování tam jsou, to každopádně.

humor psychologie nadsázka sarkasmus

Mark Manson