Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/bmid_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-gra-351608.jpg 3 1148 271

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life , 2016

mariva
18.04.2019 2 z 5

Některé zajímavé myšlenky, ale na můj vkus zbytečně vulgárně vyjadřované.

Murasaki
18.04.2019 1 z 5

Snad jen jednou jsem hodnotila knihu méně než 4 hvězdičkami, tady bohužel musím ještě níž. Knížka mě zaujala svou anotací a svým jiným pojetím "motivace". Prvních pár stran byla sranda, ale později se všechno začalo opakovat a dokonce i protiřečit, proto jsem knihu v půlce odložila a nevím, jestli se k ní ještě někdy vrátím.

Papik.21
14.04.2019 2 z 5

Kniha se četla rychle, nicméně některé informace si protiřečily, kniha byla místy nezajímavá až nudná. Pokud si chcete přečíst knihu z kategorie osobní rozvoj, raději zvolte knihu jinou.

porcelainswan
05.04.2019 2 z 5

Nebavilo a nebavilo. Trochu slátanina, nic objevného (pokud to ještě u motivačních knížek vůbec jde), páté přes deváté...za mě ne.

E_Lan
04.04.2019 4 z 5

Není to skvělá kniha, ale pár mouder je k nezaplacení a tématické skutečné příběhy člověka také posouvají dále. Přesto je kupa jiných poutavějších a hlubších knih...

ANDY28
01.04.2019 2 z 5

dávám 50%, kniha mě pobavila - je to mnohem jednodušší žít a neřešit malichernosti

Tess666
27.03.2019 5 z 5

Vsichni jsme skveli, uz jen proto, ze si sami vybirame co mame a co nemame u prdele. A tuhle knihu by nikdo mit u prdele nemel.

verden
17.03.2019 1 z 5

Aby som knihe len nekrivdila, priznávam, že sa mi v nej podarilo nájsť pár zaujímavých myšlienok, takže ju nemôžem ohodnotiť ako úplný odpad.

Zvyšok Markových postrehov a názorov však pôsobil ako nesúrodá zlátanina, v ktorej neraz prezentoval v podstate protichodné tvrdenia.

Ilustračné príbehy boli síce zaujímavé, ale viackrát sa mi zdalo, že ich Mark buď vôbec nepochopil alebo ich na podporu svojich tvrdení vybral veľmi nešťastne, lebo ich, skrátka, vôbec nepodporili.

Viem si predstaviť, že medzi americkou mládežou vyvolalo vyjadrenie, že nie sme všetci výnimoční, jemný otras ich svetonázorom, no v našich podmienkach je to, myslím, všeobecné prijatá pravda a nemusí nám to nikto vmietať s veľkou pompou do tváre, lebo to naozaj nevyvolá želaný efekt. Aspoň teda u mňa nie.
Len som nepochopila, prečo to v závere musel zmierniť ubezpečením, že predsa len sme všetci skvelí. Asi, že by to inak nebolo dosť americké...

Okrem toho mi prišlo fakt úsmevné, ako chlapec zo "zámožnej rodiny, kde peniaze nikdy neboli problém" o sebe tvrdí, že ho práve táto skutočnosť "v mladom veku naučila, ako málo preňho zarábanie peňazí znamená". Akože fakt...

Ďalší dôkaz, že "bestsellery" proste nie sú pre mňa a v tomto prípade som presvedčená, že kniha za svoj úspech vďačí najmä svojmu názvu. Škoda času a peňazí.

standa1405
16.03.2019

Poslechl jsem jako audioknihu perfektně načtenou Davidem Prachařem. Nemá chybu!

Skripi
15.03.2019 odpad!

To bol teda des... Nedalo sa to ani dopočúvať a to ani v robote...

StihOMam
15.03.2019 2 z 5

Dilo ctive, nejakou informativni hodnotu ma, zcela jiste vam nejake tema k zamysleni nabidne, ale pouzita prirovnani povazuji za katastrofalni (Manson doslova nahlas vykrikuje, ze deti nema), snaha byt vtipny se mi misty jevila jako trapna, ale protoze uz ted je mi cela kniha i autor u prdele, asi jsem se neco naucila. *2/3

Adriana.82
09.03.2019 5 z 5

Konečně !!! Konečně to někdo napsal a mě ujistil v nejistotě .... že mít nedůležitosti mého žití u oblasti prdele ..... je to to nejlepší,co pro sebe můžu udělat :)))))

Díky pane Mansone :)

Podegra
07.03.2019 3 z 5

Kniha není dle stejně čtivá od začátku do konce, někdy mi přišla zbytečně natahována,ale obsahuje spoustu zajímavých myšlenek, které mi v hlavě zůstanou asi napořád

Dashmo
02.03.2019 5 z 5

Moja prvá (a asi aj posledná) motivacna kniha ever.necitam tieto knihy, no rozhodla som sa pre marka z dovodu, ze sa mi strasne pacil nazov.tak som sa do toho pustila a cestou v aute do Svajciarska som ju celu zhltla a musim povedat-mne sa fakt cela pacila!a aj mi to vela dalo.stotoznila som sa s jeho pohladom na veci a v mnohych som sa nasla a dokazala som pretransformovat moju momentalnu zivotnu situaciu do jeho odporucani.taky riadne INY pohlad na zivot ako momentalne vsade fičí takze za mna super!

Adelix
01.03.2019 1 z 5

Znám autorův blog, ráda si od něj čas od času něco přečtu, proto mě zaujala i kniha (navíc s netradičním nekorektním názvem). Ze začátku vulgárně burcující (nevím, nakolik na expresivitě dodává český překlad), ale postupně (alespoň pro mě) těžko stravitelný traktát obecných názorů a rad do života. Neodnesla jsem si z knihy nic.

sheldon8410
24.02.2019 5 z 5

Kniha plná skvělých myšlenek, které jsou k reálnému životu o dost blíž, než ostatní "sluníčková" motivační literatura, nabádající čtenáře k pozitivnímu myšlení za každých okolností. Měla jsem strach z těch sprostých výrazů, kterých je kniha plná a o kterých jsem tu mezi hodnocením četla, ale nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem si to přečetla v angličtině, kde mi ta sprostá slovíčka tolik nevadí (asi síla zvyku ze všech těch filmů a seriálů :)). Líbilo se mi, že je to napsané hezky jednoduše a že je tam plno různých příběhů a přirovnání. Prostě super čtení i pro lidi, který motivační literatura moc nebere.

Andrea.vomelova
19.02.2019 5 z 5

Čtivá a pro mě rozhodně 1. motivační kniha, která mi něco dala :-)

dominika1897
19.02.2019 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu a musím říct, že to bylo po dlouhé době skvělé, vtipné, poutavé ale hlavně pravdivé vyprávění. Člověk se u toho kolikrát musí pousmát a pokývat hlavou.

lucky_zebra
08.02.2019 4 z 5

Jakože dobrý, dávám tak 3,9 hvězdičky. Na 4 to úplně není. Nejsou tam přehnaně odborný termity ale zase to není nijak přehnaně lidové. Pro lidi ve věku 18 - 25 asi dobrý, pro mě trochu moc bujaré. Ale i tak přínosné.

Verouš.
08.02.2019 4 z 5

Za mě úplně super! Člověk vidí zase jiný způsob vnímání naprosto obyčejných věcí. Forma jakou je knížka psaná se mi velmi líbí, sice to není nic odborného, ale je to psané upřímně, tak jak to ten člověk vnímá, na nic si nehraje, osobnosti na kterých danou myšlenku znázorňuje se mi také líbí, tím to pochopíte i v praxi, to jak je to myšleno. Knížku bych mohla číst několikrát a stejně by to bylo k zamyšlení jako poprvé :) A kdo váhá nad tím jestli si ji koupit, tak doporučím jeho stránky, kde má pár článků - Mark Manson net - tak nějak :-D Kniha je totiž na stejný způsob. Děkuji a přeji příjemné čtení.

humor psychologie nadsázka sarkasmus

Mark Manson