Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/bmid_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-gra-351608.jpg 3 1146 271

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life , 2016

rionka
07.01.2020 5 z 5

hele, nevím. známkuju originální knihu, kterou jsem koupila a přečetla v angličtině. The Subtle Art of Not Giving a F*ck je naprosto skvělá, stejně jako další texty a blogposty autora. jestli se Markova původní podstata informace o tom, jak myslet sám za sebe, ztratila v překladu, tak je mi to líto... bohužel, nestalo by se to v české distribuci poprvý. :-(

Venda32
04.01.2020 odpad!

Mám rád, když si můžu vzít od někoho dobrou radu. Ale když je to neustále dokola: měj všechno u pr*ele, vy*er se na všechno... To mě moc nebere. Navíc (a je to jen můj dojem) mi přišlo, že ti negativně naladění lidi, které v knížce autor zmiňuje, to opravdu nebude skupina lidí, kteří by se po přečtení jeho knížky nějak změnili. Naopak. Byli by ještě víc naštvaní, že ztratili čas četbou tohohle.

sara2965
26.12.2019 1 z 5

Nevadí mi, jak se autor vyjadřuje, ale kniha je místy dost nudná, takže jsem přeskakovala, mohla by být v pohodě poloviční. Ze by podal nějaké nové informace, tak to asi neee...ale není složitá na četbu, a sem tam se objevilo něco zajímavého ! Ale dle mne za koupi nestojí.

MirekUL
23.12.2019 5 z 5

Velice zajímavá a přínosní kniha, která se dá přečíst velmi rychle. Užité výrazové prostředky jsou sice místy ostřejší, někomu to asi může být nepříjemné, ale mně osobně to nevadí. Kniha jednoznačně patří do kategorie osobní rozvoj, avšak spíše bych ji doporučil čtenářům, kteří už nějakou knihu s touto problematikou přečetli, jelikož myslím, že na „začátečníky“ může být až moc přímočará. Za nejzásadnější myšlenku z knihy považuji to, že i když se člověku dějí věci, za které nemůže (které sám nezpůsobil), tak je přesto zodpovědný za jejich řešení - dle mého se nám to líbit nemusí a vlastně ani nemůže, ale principiálně to už tak v životě funguje.

Marekh
18.12.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetl za jeden den. Kniha má 9 kapitol, celkově se četla dobře. Autor uvádí v této knize některé údaje ze svého života. Jeho mládí bylo bouřlivé, hodně cestoval (navštívil 50 zemí), bral drogy, měl sex s mnoha ženami.. Časem si uvědomil, v čem chyboval a svůj život od základu změnil k lepšímu.

Tato kniha nebude asi určena pro každého čtenáře. Někteří čtenáři hodnotí knihu pozitivně, ale setkal jsem se v knihkupectví se ženou, které se kniha nelíbila a chtěla ji vyměnit za jinou knihu. Autor občas použije nějaké peprné slovo, ale myslím si, že je to přiměřené, že to nepřeháněl. Jak autor píše: „Mít u prdele neznamená být lhostejný, znamená to být spokojený s tím, že jste jiný.“ V knize se dočteme o emocích, štěstí, sebeuvědomění, volbě, o partnerských vztazích a zajímavá je také kapitola o smrti. Určitě také souhlasím se zásadou „dělej něco“. Do knihy vkládá citáty od různých osobností a také uvádí praktické příklady ze života lidí, které následně podrobuje analýze.

Citáty, které mne oslovily:

Smrt nás děsí. Protože nás děsí, tak se vyhýbáme přemýšlení o ní, nemluvíme o ní a někdy ji ani neuznáváme, i když se to děje někomu blízkému. Avšak smrt je v bizarním, obráceném pohledu světlo, kterým je měřen stín smyslu života. Bez smrti by nám vše připadalo bezvýznamné, všechny zážitky nahodilé a všechny hodnoty by byly na nule.

Delitka
17.12.2019 5 z 5

Motivační kniha pro všechny věkové kategorie dospělých. Splnila očekávání :-)

Anička.pa
15.12.2019 3 z 5

Úplně nevím, jestli to byla kniha pro mě. Některé pasáže mě bavili a myšlenky byli zajímavé , některé pasáže naopak vůbec. Možná jsem čekala i něco jiného. Každopádně záleží na každém :-)

lukas9608
05.12.2019 2 z 5

Asi nejsem cílová skupina, ale kniha mi nepřišla vůbec zajímavá a její obsah nijak užitečný.

stoun25
02.12.2019 3 z 5

Docela slušná teorie, ale mám ji u pr...

ijacek.007
02.12.2019 2 z 5

No knihu jsem si poslechl. Má pár správných myšlenek ale ty jak přišly tak odešli. Hodne se vše točí dokola. Za mě určité zklamání čekal jsem od této knihy více.

vivalamuff
19.11.2019 5 z 5

Tak já bych nebyla až tak kritická. Myslím, že je v knize spousta věcí k zamyšlení a některé si do života určitě vezmu. Podle mě by si knihu měl přečíst každý, aby si uvědomil, že ještě není tak hrozně, aby nebylo hůř. Raději si važme toho, co máme a nespekulujme, že někdo se má líp nebo má více peněz...

Bigrambo
13.11.2019 4 z 5

V knize lze nalézt celou řadu zajímavých myšlenek a podnětů k zamyšlení.

zofie3000
08.11.2019 3 z 5

Tahle knížka mi život nezměnila, dala mi pár podmětů k přemýšlení, ale toť vše. Přijde mi zajímavé jak autor dokázal vystihnout současnou dobu, protože to podle mě motivační literatura dělá, reaguje na problémy současné společnosti. Jako ztráta času to není, ale žádná povinná položka seznamu

lištička123
06.11.2019

Bohužel jsem knihu nedočetla, proto ani nehodnotím hvězdičkami. I když forma a styl psaní nebyl špatný a dobře se četl, obsah byl tak nějak pořád o tom stejném. Je mi to líto, ale asi mi tento typ motivačních knih nesedí.

czeliza
04.11.2019 4 z 5

Měla jsem jako audioknihu. Vyprávění fakt super, obsah má v sobě spoustu věcí k zamyšlení. Člověk si z toho může vybrat, co se mu pro něj zrovna hodí. Upřímně nedovedu si představit, že by se v knize někdo alespoň jednou nenašel. Manson to navíc podává dost "lidovou" formou, tak, že jsem se i mnohokrát zasmála. Dost dobrá self-help kniha.

Aicha196
27.10.2019 5 z 5

Kniha se mi moc libila, urcite nektere z tipu pouziji.

zuzad
26.10.2019 5 z 5

Normálně motivační knihy nečtu, protože mě nebaví, ale tohle je fakt něco! Můžu ji číst pořád dokola a stejně nemám dost. Našla jsem se v ní.

sgjoli
13.10.2019

Nedávám hvězdičkové hodnocení, protože jsem knihu nakonec nedočetla. Když jsem se do titulu pouštěla, zdálo se mi to jako celkem zajímavé čtení a i ta hlavní myšlenka, kterou zde autor prezentuje, se mi vcelku líbila. Jelikož se ale tento druh literatury nedá číst naráz jako nějaká beletrie, tak jsem si tuto knihu dávkovala a prokládala ji jinými knihami. Jenže teď, po nějakých skoro dvou měsících, co mám knihu rozečtenou, se k této knize nějak vůbec nemám chuť vracet. Tento titul mi začal být tak nějak jedno. Obsah asi dostál svému názvu nebo co. :-D Každopádně v nejbližší době nebudu vůbec dočítat. Asi to nakonec přeci jen není kniha pro mne.

Ivet1990
10.10.2019 1 z 5

vůbec mě kniha nebavila

Andrea2811
06.10.2019 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, jinak bych ji pravděpodobně nikdy nedržela v ruce. Nicméně není to můj styl četby a myslím, že mi kniha neřekla téměř nic co už bych nevěděla. Možná někdy v budoucnu ji zkusím přečíst znova a pomaleji, ale teď jsem se do čtení extrémně nutila.

humor psychologie nadsázka sarkasmus

Mark Manson
americká, 1984
2017  65%Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le
2020  61%Všechno je v pr**li
2020  89%Ideál
2022  74%Will
2020  80%Modely úspešného randenia

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le je v

Přečtených1 722x