Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/bmid_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-gra-351608.jpg 3 1146 271

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life , 2016

Nelíísek
22.02.2020 3 z 5

Mám takové rozpolcené názory k této knize. Na jednu stranu jsem kapitoly kdy si řeknete "vždyť on má vlastně celkem pravdu.. " a potom " co?! ten chlap je asi padlej na hlavu".

Není to asi čtení pro každého, samotná jsem se k téhle knížce dostala tak že mě prostě zaujal ten název, no koho by nezaujal že ano..

To že jsem si z téhle knihy nic neodnesla bych lhala ale není to ani nějaký klenot který by si měl každý přečíst.

veronika1751
22.02.2020

Velmi nekvalitní kniha. Prezentace vlastních, nikterak silných názorů. Silně nedoporučuji. Nachytala jsem se na super nadpis.

VěraČamková
22.02.2020 1 z 5

píšu to nerada, ale kniha mě vůbec nebavila, nic nového jsem se nedozvěděla. Nevšední název spojený s propagací samozřejmě láká, takže zvědavost zafungovala, ale zklamání bylo veliké. Věřím, že své čtenáře si kniha možná našla, proč ne, já mezi ně nepatřím a vím, že ani patřit nebudu.

kinee
17.02.2020 2 z 5

Tak mam docteno. Pocit trochu rozpacity. Prijde mi to, jako kdyz proste laik, kterej v detstvi zazil dost nepozornosti, napise knizku svych zkusenosti. Toho, jak se s tim vyrovnal. Mozna je to tim, ze ted dost casto ctu knihy podobneho druhu od lekaru a vedcu...a porovnavam. Par peknych nosnych myslenek asi ma, obcas se clovek zasmeje, ale ze bych si ji musela nechavat v knihovne, to asi ne. Ale nazev setsakramentsky marketingove vydarenej. Proto je to bestseller na knihydobrovsky asi :-)

kikies
16.02.2020 odpad!

Ztráta času a škoda papíru. V podstatě poměrně nesouvislé předstírání marné snahy dobrat se nějakých zásadních myšlenek. Když mi bylo asi tak dvacet a protáhlo se mi posezení nad vínem s kamarádkami, tak kolem druhé hodiny ranní jsme taky plodily podobná moudra... Nebudu zlá, dá se tam najít pár použitelných myšlenek, nad kterými možná i stojí za to se zamyslet, ale fakt asi jen dvě. A to je na sepsání knihy zoufale málo. Jako další mínus chyby a stylistické nepřesnosti, takže u spousty souvětí dá fakt dost práce dobrat se jádra pudla. Prostě blbost - nedoporučuji!

alusa4302
14.02.2020 odpad!

Nezaujalo!!!

Alena_S
11.02.2020 3 z 5

Důmyslné umění, jak houpat čtenáře: Velmi prospěšné otázky, občas proložené vtipnou hláškou – A vzápětí jsme všichni jenom hromádky hnoje uprostřed nicoty (tadá - pointa!). Ani to není přesvědčivé, jako by se autor teprve rozhodoval, jestli chce něco říct, nebo ne. Zato ke konci, když začal být osobnější (tj. asi si řekl – tak teda jo), jsem byla skoro naměkko.

Shrnutí: Když vydržíte první polovinu, doberete se toho, co tím chtěl „básník“ říct, a něco si odnesete. Ale pokud se na to necítíte, radši vůbec nezačínejte.

A jestli vám vadí, že jste si koupili knížku se slovem prdel v názvu, a ono se tam nadává, je to knížka právě pro Vás.

Světlé okamžiky: Suzuki a Onoda (aneb neříkejte, že něco nejde, když se může najít někdo, kdo to neví a udělá to; kéž by o nich Haruki Murakami napsal příběh). Myšlenka rozmyslet si, za co stojí bojovat, případně trpět. Emo Phillips o mozku. Nezaměstnatelný Ernest Becker.

kyklop123
04.02.2020 3 z 5

Za mě nejlepší asi první dvě kapitoly, pak to bylo trošku slabší. Obvykle tenhle druh knih nedočtu do konce, takže za mě velký úspěch, že udržel autor moji pozornost po celou dobu. Začátek je super, pak mi přišlo, že to více spadá do klasického typu motivačních knih.

Kira283
04.02.2020 5 z 5

Já jsem z knihy nadšená. Ano, nedozvíte se nic nového a světoborného, ale nikdy neškodí si určité věci připomenout a dát si je do správného kontextu. Navíc je to napsáno pro normálního člověka, ne pro vědce, který se prokousává složitými termíny. Myslím, že se ke knize v budoucnu opět vrátím, až si budu potřebovat něco zase připomenout... :)

jprst
27.01.2020 1 z 5

Pro mě jen ztráta času a dopal na knihovnici v místní knihovně. Vzhledem k tomu, jak se známe dlouho, mělo být její varování před touto knihou mnohem důraznější.

jaroiva
24.01.2020 1 z 5

Blablabla, nějaké sprosté slovo, bla bla bla... jedna zajímavá myšlenka, nějaké sprosté slovo, blabla bla..., jinak řečená ta jediná myšlenka, bla bla bla...
Jo ta jedna myšlenka byla zajímavá. Stačil by novinový článek.

skyline
18.01.2020 3 z 5

Četlo se to dobře a rychle. Pokud někdo ale očekává něco světoborného, tak nečekejte.
Mám ráda knihy o osobním rozvoji, a všechny jsou svým způsobem o tom stejném, jen záleží na tom, který styl s vámi zarezonuje. Tato kniha není jiná, jen je psána s pár sprostými výrazy. Mít všechno u prdele není středobodem této knihy, ale o uvědomění priorit kdy se v tom dost lidí opravdu plácá a snídá antidepresiva.
Občas vtipné, občas nudné, občas zbytečné, občas a hlavně pro ty co si zažili horší věci, nepochopitelné z čeho měl tak těžký zážitek ... Občas jsem měla pocit, že autor byl opravdu rozmazlený fracek.....A tak měl potřebu být opruzem...nějaký čas...
Pro někoho bude opruz i tato kniha :-D

pistalka
15.01.2020

Potenciálním budoucím čtenářům bych doporučil, aby se nejdříve krátce zamysleli nad ústřední myšlenkou této knihy, myšlenkou vetknutou do samotného názvu: mít všechno u prdele. Zamyslete se a popřemýšlejte, jestli se s něčím takovým dokážete vnitřně identifikovat. Jestli váš život zlepší apatie, nezájem či lhostejnost. Pokud si to nemyslíte, nečtěte to. Nestojí to za to. Nenechte se oblbovat tupým marketingem Dobrovského, který dokáže z velmi slabé a bezobsažné knihy vytvořit hit. Nehodnotím, neboť zásadně nehodnotím knihy, které jsem nedočetl do konce, jinak si ale o tomto díle nemyslím nic dobrého.

bigben
14.01.2020 3 z 5

Něco ano, něco ne...ale stojí se nad některými částmi knihy zamyslet...

Lauralex
12.01.2020 2 z 5

Ne vše stojí za to mít u pr**le, ale jako jakýsi takový základní průvodce, jak se ze všeho nepo, snad něčím zajímavý . S něčím se ztotožňuji, s něčím ne, něco mi přijde přesně vystiženo, něco je, dle mého, až příliš přitažené za vlasy a vyhnané do krajnosti, ale to tak asi i mělo být, aby si každý našel to svoje, co potřebuje, aspoň s tím já přistupuji k této literatuře. Nemám ráda přehnaný optimismus a věčně sluníčkové lidi, z toho se mi chce blejt, ale až přílišný uprdelismus taky není ta správná obrana. Mark sází na jednu kartu, bere to jen z jedné strany, a to mi na tom vadí, protože tohle nemá jen pravou a levou. Nicméně jako nápomocná kniha, nikterak ovšem motivační, jak nebrat život tak vážně, protože ze všech z nás zbyde prach, může pro začátek, nebo jen pro zábavu, přijít vhod. Místy vtipná, nikterak však do života přínosná kniha. Rozhodně bych jí ale nepřikládala takovou váhu, jako něco, čím se do detailu řídit a okamžitě spěšně měnit od základu celý svůj život.

darbujan8924
10.01.2020 3 z 5

Do páté kapitoly good, pak už pro mě bláboly.. ale knížka má něco do sebe :)

LuCc1211
10.01.2020 2 z 5

Tuto knihu jsem rozbalila pod stromečkem. Strašně jsem se na ní těšila, jak byla všude publikovaná jako super kniha a velký bestseller. Knihu jsem ihned začala číst. Bohužel pro mě kniha byla jedním velkým zklamáním. Tuny textu, jak nám má být vše u pr**le. U některých situací jsem se celkem i viděla a musela se zasmát. Jinak se mi kniha strašně špatně četla. Občas jsem se přistihla, že jsem četla a vlastně jsem po chvíli nevěděla ani o čem čtu. Nezáživná pro mě, zdlouhavá a místy i trochu depresivní. Místy mě přišlo, že místo motivace, to člověka spíše demotivuje. Dlouho jsem se přemlouvala na dočtení. Budu hodně dlouho váhat, zda si knihu přečtu znovu.

peterkovasona
08.01.2020 2 z 5

Prostě, je mi to u pr...e

kotatkoz
08.01.2020 2 z 5

Neskutečně špatně se mi kniha četla, tuny zbytečného balastu a sprostá slova tomu pro mě na čtivosti taky zrovna nepřidala. Ale oceňuji, že základní myšlenky jsou zajímavé a i snahu o jiné podání - ne náhodou jsem knihu četla na doporučení chlapů, těm je asi tato kniha přístupnější (vč. případné audioverze s Prachařem).

Marfulka007
07.01.2020 4 z 5

Už jenom ten název stojí za to mít doma v knihovně. Je třeba si občas připomenout že není třeba všechno příliš řešit. Trochu jiná (ne)motivační kniha, ale vlastně proč ne ... Pro některé povahy se určitě hodí.

humor psychologie nadsázka sarkasmus

Mark Manson
americká, 1984
2017  65%Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le
2020  61%Všechno je v pr**li
2020  89%Ideál
2022  74%Will
2020  80%Modely úspešného randenia

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le je v

Přečtených1 722x