Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/bmid_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-gra-351608.jpg 3 1146 271

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life , 2016

Vanula06
14.07.2020 2 z 5

Vybrala jsem si knihu na základě recenzí, ale zklamala mě. Jako myšlenka dobrá, ale nevím, jestli je to překladem nebo tak autor prostě píše - zbytečně složité věty, akorát to odradí. Ani jsem to nedočetla.

kleozpatra
12.07.2020 3 z 5

Nenechte se mýlit. Důmyslné umění jak mít všechno u prdele je ve skutečnosti rafinovaný návod, jak nemít u prdele takřka nic. A teď ještě co si vybrat!?

drakamena
07.07.2020 3 z 5

Tato kniha měla několik dobrých rad. Vyber si, za co budeš bojovat, protože většina drobností nestojí za to naštvat se kvůli nim. Abys něčeho dosáhl, musí ti jít o samotný proces, ne jenom o konečný cíl. Nejsi výjimečný, tudíž ani tvoje problémy nejsou výjimečné. Nakonec stejně všichni umřeme.

Na druhou stranu jsem měla někdy pocit, že autor omílá pořád dokola stejnou věc a zaplétá se do svých vysvětlení, jako by se jednoduše snažil nahnat stránky. Kniha se podle mého názoru dala oříznout tak na polovinu.

mskamila
05.07.2020 5 z 5

Opravdu se mi moc líbila. Jeho osobitý způsob psaní mě dost zaujmul a knihu jsem přečetla za poměrně krátkou dobu. Za mě jedna z nejlepších knih které jsem četla a jsem za to dost rada protože jsem měla možnost se podívat na svět trochu jinýma očima.

michaela1992
24.06.2020 3 z 5

Je to skvělá knížka, pokud ji neberete jako psychologickou příručku, já ji před rokem odložila, a až teď se k ní vrátila zpět. Obsahuje v sobě hodně pravdy, humoru, nadsázky, silných a zajímavých příběhů. Častokrát vás přinutí se zamyslet. Dojdete k názoru, že někdy opravdu řešíme hrozné zbytečnosti a jak je uvedeno v názvu, měli bychom je přitom mít u pre**e... Nakonec jo, bavila jsem se, zamyslela jsem se, pousmála jsem se a někdy i poučila. Nálepka bestselleru je podle mě nadsazená, ale stojí za to si knihu přečíst minimálně k vytvoření vlastního názoru na ni. :)
"Je všechno v pořádku? Jak se cítíte?" ... "Naživu. Velice naživu."

Gothalgo
19.06.2020 5 z 5

Autora sledujem už od roku 2010, má zaujímavý výber tém a vie nájsť zaujímavý pohľad na ne. Hlavne ide mimo misu klasických motivačných alebo ezoterických blábolov, univerzálnych právd a podobne, naopak niektore jeho názory idu proti prúdu psychologického niekedy až ezoterického klišé. Samozrejme takéto individuálne názory budú mnohým ľuďom smrdieť alebo ich ani nepochopia (lebo áno, na niektoré veci treba aj životné skúsenosti).

-markéta-
14.06.2020 3 z 5

Já to prostě říkám pořád, že rozvojové knihy nejsou pro mě a stejně se vždy nechám do nějaké ukecat. Tato kniha nebyla výjimkou.
Nebylo to nejhorší, ALE.. Chvílemi jsem vůbec nevěděla co čtu, nedokázala jsem se na knihu absolutně soustředit. Samozřejmě místy jsem se zamyslela, něco přečetla dokonce 2x.

V knihách tohoto typu si prostě každý najde "to své", nad čím se zamyslí a co si vezme k srdci.
Přemýšlela jsem, že si přečtu i druhou knihu od autora, ale zatím to vypadá, že jedna stačila.

"Ten, kdo žije svůj život naplno, je připravený kdykoliv zemřít."

Renncha
12.06.2020 5 z 5

poslouchala jsem v audio verzi a jsem spokojená

monci6485
11.06.2020 3 z 5

Není to špatná kniha, ale ani dobrá. Četla jsem ji měsíce, takže mi asi byla u prdele a tím splnila své poslání.. :-D

Teron
07.06.2020 4 z 5

Manson v zásadě obsahově nevybočuje z poselství, jaké předává většina knih o osobním rozvoji. Jeho devizou je velmi upřímný a nevybíravý styl a tah přímo k jádru věci, bez jakýchkoli vytáček, které jiné knihy nafukují o desítky i stovky stránek. Opakovaně jsem si při štní vzpomněl na Debordelizaci hlavy Ivo Tomana, tuzemský bestseller této oblasti i roky po vydání.

První polovina mi přišla zajímavější ve svém záměru destrukce obecně přijímané a propagované pozitivnosti. Manson opakovaně zdůrazňuje, že život prostě nemůže už ze své podstaty být stále příjemný, šťastný, hepy a kůl. Dna i vrcholy jsou jeho přirozenou součástí a snaha tohle popírat a vyhýbat se tomu vede akorát k průseru na více frontách.

V zásadě sděluje několik věcí:

Pokud jsou věci jednoduché, nestojí za námahu.
Okamžité uspokojení je povrchní a dlouhodobě destruktivní, je jako droga - sem patří i odkládání problémů.
Skutečné uspokojení přichází jen ze skutečného řešení problémů, bez kterých se život neobejde, existují ovšem dobré a špatné problémy.
Je potřeba hodit spoustu věcí za hlavu, protože jinak nemá člověk kapacitu soustředit se na to podstatné, co mu přináší skutečnou radost a má význam a smysl.

Druhá polovina svazku už je o dost...víc poučovací. Ač mají Mansonem propagované hodnoty a postoje hlavu a patu, vadila mi jeho tendence podsouvat je jako jediné platné a takové, ke kterým musí nevyhnutelné dojít během života každý. Pravda, v mnoha případech k tomu nejspíš dojde, neznamená to však, že je to jediný platný vzorec, jak má Manson sklon tvrdit.

MartinaSedlina
04.06.2020 4 z 5

Knížku tohoto typu jsem četla poprvé. Ze začátku jsem se těšila na kazdou další stránku. U mne zafungovalo, často sem se donutila se opravdu zamyslet se nad věcmi které mi vadí a dopidit se proč. Jaké emoce vlastně vyvolavaji a proč atd. Líbili se mi priklady ze životů. Zvláště ten o bojujicim vojákovi v pralese. Asi od poloviny sem se trochu nudila, ale chtěla sem dočíst dokonce. Pak popis pocitu mysu Dobre naděje to nakonec zachránil. Knížku se mi líbila.

Kočí357
01.06.2020 5 z 5

Můžu napsat jedno: mějte u pr**le, přečtěte si to a zeptejte se sami sebe, jestli s knihou souhlasíte.

jirihanzl
28.05.2020 odpad!

Ta nejpovrchnější slátanina pseudomotivačních keců, které jsem kdy viděl a to už mám v tomto směru hodně načteno.

Dajen2sell
27.05.2020 4 z 5

Některé pasáže mě trošku nudily, ale jinak fajn čtení

WildEv
20.05.2020 1 z 5

Kniha z odvětví osobního rozvoje, ale jedna z méně kvalitních. Číst se to sice dá, ale autor se s jazykovou kulturou příliš nemaže.Kniha by měla mít určitou jazykovou úroveň. Mám pocit, že spoustu těch myšlenek opsal z jiných knih. Hodně z toho už znám z dřívějška.

hanavka
18.05.2020 3 z 5

Kniha je zajisté skvělá pro někoho, kdo podobnou literaturu nečte. Veskrze však říká vše, co většina ostatních příruček v oddělení osobního růstu. Odlišuje se formou, která ze začátku zaujme, u mě ale v polovině přestala fungovat. Hvězdičku navíc dávám za dobré příklady a vybrané osudy lidí, kteří nemusí být nutně v česky mluvícím prostředí známí. Knihu bych úplně nezatracovala, ale u mě doma nezůstane.

mstychov
17.05.2020 5 z 5

Naprosto dokonala knizka nahrazujici sebelepsi psychoterapii. Pobavila jsem se, zaplakala jsem si a uvedomila jsem si, co je v zivote dulezity a co poslat k sipku.

Okoslav
09.05.2020 4 z 5

„Většina vašeho života bude nudná a bezvýznamná. A je to tak v pořádku.“

Jak mám většinu motivačních knížek u p**le (omlouvám se, nabízelo se to :-) ), tuhle asi několika lidem doporučím. I když, vzato kolem a kolem, nakonec stejně říká úplně to samý, co všechny ostatní.

Ideální čtení pro nás, mileniály, i všechny další lidi postižené přesvědčením, že jsou (nebo mohou být) výjimeční.

MarioKingOfPlot
09.05.2020 3 z 5

Knihu som si prečítal, má to pár strán takže polemizovať o strate času mi príde zbytočné. Zabavil som sa do určitej, nízkej miery na pár chvíľ a išiel som daľej. Dá sa jednoznačne vyhlásiť že knihu predáva zaujímavý obal. Nič viac. Je tam napísané mnoho vecí ktoré som čítal toľko krát, že by som mohol preskakovať celé state. To že som to čítal však nelutujem.

Leniii
02.05.2020 3 z 5

Já jsem asi od knihy čekala trošku něco jiného. Od půlky knížky mě to docela nebavilo. Sem tam se s něčím s autem ztotožňuji, ale jinak žádnej zázrak. Nepřijde mi jako novinka to, že všechno není pozitivní a že to musíme přijmout, tak jak to je a s tím pracovat...asi to není knížka pro mě.
Takže jednu hvězdičku za to, že je to psaný jak autorovi pusa narostla a že se nevzdal ani sprostých slov, druhá za to, že sem tam se tam najde dobrá myšlenka a dá prostor k vlastnímu zamyšlení...a třetí asi za obal. Víc z toho nekápne, sorry, Marku...

humor psychologie nadsázka sarkasmus

Mark Manson
americká, 1984
2017  65%Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le
2020  61%Všechno je v pr**li
2020  89%Ideál
2022  74%Will
2020  80%Modely úspešného randenia

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le je v

Přečtených1 722x