Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/bmid_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-gra-351608.jpg 3 1148 271

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life , 2016

Palorizek85
07.02.2019 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha - odlehčeně podané určité psychologické poučky s humorem, nadsázkou a "hovorovou" řečí. Autor popisuje svou cestu a hodně čerpá z dalších knih a zdrojů, což dodává na vážnosti jeho závěrů. Až na pár vyjímek jsou jeho závěry poměrně trefné.

takana
02.02.2019 2 z 5

Dala se číst, ale podruhé už bych ji nemusela.

Li@
28.01.2019 4 z 5

Pro me jakozto pro cholerika, ktery si vsechno bere az moc osobne, supr cteni. Clovek se zamysli nad spoustou veci. Za me skvele.

moničina
09.01.2019 2 z 5

Názov sľuboval niečo skvelé a bolo to sklamanie. Ani som to nedočítala. Povrchne napísaný a ťažkopádny text a omieľanie dookola toho istého. Škoda peňazí.

Patrik02
08.01.2019 5 z 5

Motivační knihy pro lepší a zdravější život? Nas*at! Tohle je kniha, kterou chcete ;)
Mark Manson nám bez obalu představuje život takový, jaký je. Nebere si servítky se slavnými osobnostmi, které často uvádí, jako příklady různých životních situací, nešetří vulgarismy. A právě proto tolik baví. Život je jedno velké trápení. Tak mějte u pr**le ;)
Doporučuji všem, kteří by rádi získali jakýsi nadhled nad vlastním trápením a dokázali se usmát i když zrovna prší.

lubosvnenk
08.01.2019 odpad!

omlouvam se, ale zde musim jit proti proudu. Nelibi se mi, jak moc osobnim a vulgarnim stylem je kniha psana a podavana. Jasne, nekdo to naopak bude obdivovat, ale mne to prislo spise nemistne. No co clovek, to nazor. Jsem rad, ze jsem se s knihou setkal, abych mel siroky zaber, ale ostatnim podobnym dusim bych ji spise nedoporucil.. autor asi neni spatny clovek, a jeho nazory jsou na miste, ale proste uz jen ten styl knihy a volba slovniku mne opravdu nebavi.

NemamRadaKnihy
08.01.2019 4 z 5

Není špatná.

teramacek
06.01.2019 5 z 5

Knížku jsem začala číst v sobotu večer, odložila ji v jednu ráno, vzbudila se v půl desáté a v deset měla dočteno. Taky jsem si už cca v polovině čtení koupila audioknihu. Tím bych chtěla zlehka ilustrovat to, jestli a jak se mi líbila :) Knížky o osobním rozvoji znám, mám, snažila jsem se už dříve číst, tak v 90 % byla ta koupě vyhozením peněz a ztrátou času. Tak často opakované mantry o tom, jak máme být pozitivní, snažit se, dělat měsíc tohle a pak díky tomu budeme smíření se vším a všemi, bohatí, krásní a cítit se báječně do konce života, na mě prostě nefunguje. Nevěřím to, cítím tak určitý tlak a taky dost silně to, že když ho nezvládnu, když nebudu ta osvícená, selhala jsem a měla bych se stydět. To člověku moc sebevědomí nepřidá. Takhle knížka pro mě byla naprosto jiná. Nenabádá, abyste se snažili - vlastně rádi úplný opak. Nemusíte být výjimeční - proboha, je přece úplně OK být průměrný, když se tak cítíte fajn. Pro mě ohromně osvěžující. Moc se mi líbí Mansonův styl psaní, jasně, sem tam sprosté slovo (tváří v tvář názvu knihy jsem to nebrala jako velké překvapení), ale co, prostě píše jako normální člověk, který něčím prošel, něco zažil, něco si o tom přečetl, něco z toho pro sebe vyvodil a protože by to mohlo pomoct i ostatním, tak hele, tady to máte. Možná to není nijak převratná kniha, nevím, asi jak pro koho; pro mě ale určitě byla a je. Fakt jsem nadšená a hodlám si to ve své průměrnosti udržet :)

maze
04.01.2019 3 z 5

Název knihy je trochu šílený, což samo o sobě může odradit. Kniha je takovou zpovědí autora z jeho vlastního života, must-read kniha to není, ale pár zajímavých myšlenek se tam najde.

TomBook
31.12.2018 2 z 5

První dvě kapitoly mi běhalo hlavou - knihy se nepálí, ale tohle je dobrý jen na hození do kamen. První věta v sobě nese jméno Charlese Bukowskiho a minimálně dvě kapitoly si na něj autor chce hrát. Bohužel marně.
Přinutil jsem se pokračovat a nakonec jsem nebyl úplně zoufalej. Některý příběhy a na ně aplikovaný autorovo poučky jsou k přečtení, ale je to obecně povrchní shrnutí dnešní doby americkýma očima.
Podprůměr a tenhle žánr už mi do knihovny nevleze.

Lila94
22.12.2018 4 z 5

Tohle je knížka, která na to jde takzvaně od lesa :-) a jde jí to. Řečeno všechno tak, jak to je, bez pozlátka, bez medových řečí, jak mít super život. Zkrátka přijmout to, že v životě to občas stojí za *****, ale bez toho bysme pak zase ani nepoznali ty chvíle, kdy jsme štastní.

ekardy
20.12.2018

čteno v angličtině. I am on my way to escape loops from hell and defeat paradox of choice.

markéta783
02.12.2018 5 z 5

I když jde o motivační knihu, skvěle jsem se pobavila a na rozdíl od jiných povětšinou otravných motivačních knih jsem ani nepřeskakovala odstavce. Kniha je napsaná s lehkostí a velkým vtipem a rozhodně by si ji měl přečíst každý kdo momentálně jede na vlně přehnaného pozitivismu. Fakt všechno nemůže být skvělé a sluníčkové a hnusné věci se silou vůle prostě v roztomilé a skvělé nezmění. Můžeme změnit jenom svůj přístup k nim.

makacek
25.11.2018 5 z 5

Z tech par knih o seberozvoji a sebevzdelani, ktere jsem cetla, je tato asi nejlepsi. Vse v ni psane pusobi uprimne a je to drze servirovano bez prikras a slozitych pojmu z psychologie a jinych ved. Jsem pesinista a vyhovovalo mi, ze konecne nekdo nerika otrepane "usmivej se na svet, vfati ti to a vsechno bude fajn". Jo a proto se to asi tak dobre cte ????

Jizi
11.11.2018 2 z 5

Jsem asi tak stejná cílová skupina motivačních knih jako zamilovaných příběhů nebo hororů. Takže vůbec. Audiokniha se ke mně dostala víceméně náhodou, ale říkala jsem si, že mám třeba zbytečné předsudky a že to bude třeba zajímavé. No, nebylo.
Celou dobu jsem před sebou viděla Toma Cruise v Magnolii a to bohužel jaksi neustále narušovalo i ty záblesky možnosti, že bych autora brala vážně.
Knížka je v zásadě snůška historek ze života mladého, úspěšného muže, jenž má za sebou pár přešlapů, trochu smutku, spoustu úspěchu a má pocit, že poté, co přečetl pár knížek, může radit lidem, jak mají žít, prošpikovaná příhodně zvolenými příklady, jež mají jeho rady ilustrovat.
Ale abych nebyla jen zlá - to, že někdo na plnou hubu řekl, že bychom se měli jako společnost hromadně smířit s tím, že drtivá většina z nás není ničím výjimečná a že někdo prostě musí dělat indiány a že náčelníků bude vždycky jen hrstka, navzdory tomu, co nám maminky a babičky od malinka tvrdí, je rozhodně záslužné.

Gooverka
23.10.2018 4 z 5

Poslouchala jsem ji jako audioknihu namluvenou Davidem Prachařem a mohu ji jen moc doporučit. Autor na svém vlastním životě shrnuje věci, které možná sice v hloubi duše moc dobře víte, ale nikdy jste je ještě nedokázali tak dobře vyjádřit. Aneb život je a bude jen takový, jaký si ho sami uděláme. Několik lekcí mi ještě dlouho zůstane v hlavě.

Arry
18.10.2018 3 z 5

Čteno v originále. Kniha sama o sobě nepřináší mnoho revolučních myšlenek. Zaujala mě však teorie, že život je vlastně ve své podstatě trápením - trápíme se, když jsme sami a chceme někoho mít, když jsme ve vztahu a neklape nám to, když jsme chudí, když jsme bohatí, nemocní i zdraví. Je jenom na nás, jaké trápení jsme v životě ochotni akceptovat, protože každé naše rozhodnutí některé problémy odstraňuje, ale také sebou přináší nové.

Peleus
12.10.2018 4 z 5

Autor má velmi mnoho dobrých postřehů. Opakuji - postřehů. Nic víc.

Když se pozorně začtu do textu, zjišťuji, že nejde ani tak o motivační knihu jako o autorovu vlastní zpověď a závěry získané vlastními pokusy a omyly.
Občas mám dojem, že by i p. Manson potřeboval dobrého psychologa a k tomu dobrou motivační publikaci. Vyřešit si dětství a rozvedené rodiče. Vyřešit si vztah s bratrem. Vyříkat si to se svědomím ohledně nevěr.

Důvodem, proč dávám poměrně vysoké hodnocení, je skutečnost, že Mark Manson si dokáže přiznat, že občas dělá chyby, ale je upřímně odhodlán se s námi podělit o konkrétní závěry a popřemýšlet o tom, jak je do budoucna nedělat.

Tato kniha není o "mít to u p*dele" (třebaže by si to autor přál). Je o upřímnosti a skutečném hledání životní cesty. ...a příběhu jednoho člověka stojícího za formální kulisou úspěchu, kterou vidí nezasvěcený pozorovatel.

tereza1198
21.09.2018

Nečtu motivační knihy, duševní a osobní rozvoj a podobné věci. Když vidím obrázek západu slunce s jogínkou a k tomu motivační větu, chce se mi prohodit monitor oknem. Knihu jsem si vybrala kvůli názvu (to asi víc lidí) a došla k tomu, co už jsem vždycky věděla. Za hodně věcí si můžeme sami a přehnaná dokonalost zabíjí. Když budeme všichni výjimeční, tak budeme vlastně v průměru, že? Uvědomila jsem si své chyby, občas pokyvovala, ale už teď vím, že nic nezměním a budu žít dál stejně. Občas si stoupnu na váhu, pustím si sportovní video s nabušenou hudbou, obleču si své super nové sportovní oblečení a pak se svalím s knihou do křesla. Můj motivovaný život v kostce. Ale kniha pěkná.

Trustty
15.09.2018 5 z 5

Knížku jsem přečetla jen ze zvědavosti, jak to autor podal. Pěkné motivační čtení, jen si nějak nedokážu představit kolik čtenářů si z toho vezme ponaučení a začne se NESNAŽIT :))
Když se rozhlédnu kolem sebe nějak si neumím představit, že by najednou začali lidé žít bez sociálních sítí a mediálních sr**ek, které se na nás valí ze všech stran.
Už pár let mám spoustu věcí u pr**le a život je opravdu zajímavější a lehčí.
Pěkné čtení.
Doporučuji:))