Nejšťastnější miminko v okolí

Vtipná, mistrovsky napsaná kniha, která překypuje moudrostí, pobaví a poučí. Obsahuje rady, které nenajdete v žádné jiné příručce. Harvey Karp je znávaný pediatr a odborník na vývoj dětí. Pro radu k němu chodí tisíce rodičů od žen v domácnosti až po superhvězdy jako Madonna nebo Michelle Pfeifferová. Ve své knize zábavnou a srozumitelnou formou poskytuje návod jak i z toho nejzlobivějšího dítěte udělat nejšťastnější miminko v okolí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52274/big_nejstastnejsi-miminko-v-okoli-8df-52274.jpg 4144
Literatura naučná, Rodina, Zdraví

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Happiest Baby on the Block, 2002

Kniha Nejšťastnější miminko v okolí

Teclaireddy

Základní rady vesměs dobré (poněkud skeptická jsem jen co se týče třesení miminek a houpátek), ale jak píše většina recenzentů, to opakování je opravdu iritující. Je to hodně americké, vadila mi jistota, se kterou autor tvrdí, že jeho rady zaručeně zaberou na všechny plačící děti. Ale pár tipů jsem si z knížky určitě odnesla a na obrázkový návod zavinování se možná ještě v budoucnu podívám.

AlbionFoxyFox

Kniha obsahovala mnoho zajímavých tipů a byla psána milým jazykem, místy úsměvná. Avšak kdyby se některé pasáže neopakovaly, mohla být o polovinu kratší. De facto základní principy byly rozebrány v první čtvrtině.

PetraKysova
10.12.2021

Ja som s knihou veľmi spokojná, nemám pocit že by sa tam toho veľa opakovalo. Je pravda že som ju nečítala celú naraz ale trvalo mi to asi 2-3 mesiace. Zaujímavosti som si vyznačila aby keď to budem potrebovať som vedela kde hľadať.
Podľa mňa veľmi dobre napísaná kniha pre rodičov ktoré deti nikdy nemali.

IvčaKraťaska
01.12.2021

Já tuhle americkou tvorbu stylem vše zopakujeme 10x ať je kniha větší prostě nemusím.

crazyslunicko
19.11.2021

Kniha byla hodně doporučována v internetových diskuzích a proto jsem se rozhodla pro koupi. Rozhodně nelituji. Je rozepsána na více než 300 stránek, ale když se tím člověk prokouše, tak nebude litovat. Obsahuje několik utěšujících metod miminka. Zavinování je skvělá věc, díky které se vyspíte konečně celou noc. V knize se nezapomíná ani na maminky, které mají být v klidu, pohodě a hlavně se nehroutit, když děťátko pláče.

"Miminka vám vždycky dají více práce, než jste mysleli... ale také více radosti." Charles Osgood

"Kdo se směje... vydrží!" Mary Pettibone Poolová

alissis
17.07.2021

Knihu jsem četla po porodu a pomohla mi tím, že mám zkoušet různé strategie, jak pomoci miminku usnout. Někdy zabrala zavinovačka, někdy ne atd.

Ajrad1981
09.05.2021

Tak tuhle knížku jsem měla mít přečtenou před porodem, a ne ji začít číst, když měl malý tři měsíce. Možná by ty začátky pak nebyly tak krušné. Některé poznatky jsem diskutovala s tchyní, ta se sice tvářila dost skepticky, zejména na zavinování, ale ono všechno, co doktor Karp napsal, jaksi dávalo logiku a smysl. Třeba mi bude dopřáno to vyzkoušet příště!
P.S. Mám koupený i druhý díl, tak doufám, že ten stihnu nastudovat dřív, než se mi z miminka stane batole. Moc času na to nemám. :-)

deedulka
24.10.2020

Rady v knize jsou super a fungují, jen to bylo za mne napsané hrozně zdlouhavou formou. Myslím, že zkrácení na 1/3 by knize jen prospělo, protože se informace opakovaly a některé zbytečnosti od čtení svou nudností odrazovaly. Doporučuji přečíst během těhotenství a založit důležité pasáže, protože po narození malého křiklounka nebude moc na 300 stran čtení čas. :)