Pět jazyků lásky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Naučte se hovořit jazykem lásky toho druhého / Manželský poradce přináší zcela nový pohled na manželské soužití: chcete-li prožít harmonický vztah, pak se potřebujete naučit hovořit jazykem lásky svého partnera. Práce přibližuje a na konkrétních manželských párech a jejich problémech ilustruje následující základní jazyky lásky: slova ujištění, pozornost, přijímání daru, skutky služby a fyzický kontakt. Kniha je ideálním dárkem pro všechny snoubence a manžele. Dotisk v roce 2009....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32195/pet-jazyku-lasky-0dp-32195.png 4.6530
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Návrat domů
Orig. název

The Five Love Languages, 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (119)

Kniha Pět jazyků lásky

Přidat komentář
Janiip
08. července

Za mě skvělá knížka, až po přečtení mi došlo, jaký jazyk lásky skutečně potřebuji. Ideální je, když knihu přečtou oba partneři.

Nisshoku
07. července

Skvelá kniha ktorú by si mal prečítať každý ^^


helkol
16. června

Dívám se, že kniha má zde opravdu vysoké hodnocení a já se musím přidat k ostatním. Skvělá kniha o vztazích obecně, nejen partnerských.

učtenávčelka
09. června

Nikdy mě nenapadlo, že pod pojem fungujícího vztahu, si každý představíme něco docela jiného. Gary Chapman to názorně ukazuje na příkladech a knížka mi přišla velice čtivá.
Rozhodně mi to pomohlo objasnit můj vztah s rodiči a pochopit i mou potřebu pozornosti, a naslouchání, jako projev lásky. (V knížce "Skutečná láska" rozvádí autor Thich Nhat Hanh tuto pozornost jako buddhistický projev lásky a bytí v přítomnosti, což mi přesně sedlo, ale k porozumění ostatním je lepší Pět jazyků lásky.)
-- Film "Jako v ohni" z roku 2008 je o záchraně manželství podle rad z "deníku" či knihy, klidně bych si myslela, že to byla právě tato kniha od Garyho Chapmana.

Lily101
22. května

Hodně zajímavá knížka. Při objednávání v rezervačním systému knihovny jsem netušila, že je kniha určená do manželství, ale dle mě je ideální pro jakýkoliv dlouhotrvající vztah, tedy jak druh/družka, tak i přítel/přítelkyně, potažmo snoubenec/snoubenka (setrvává-li vztah v “předmanželské” či chcete-li “snoubenecké” fázi vztahu déle).

GabrielleT.
17. května

Musela jsem překonat nechuť ke stylu, jakým je kniha psána. Zde je důležitý obsah, a ten má člověku rozhodně co říct. Nemusíte číst jen kvůli partnerským vztahům, dá se to vztáhnout i na rodičovské, kamarádské vztahy, rozhodně doporučuji.

angloumene
29. dubna

Čekala jsem další z řady nepříjemně amerických rozvojových knížek a už na pár prvních stránkách jsem si uvědomila svůj omyl. Pět jazyků lásky nabízí opravdu snadný návod jak naplnit srdce ostatních, ale i to svoje.

Mellivora
24. dubna

Tohle byla pro mě jedna z nejužitečnějších knížek pro fungující partnerský život. Myšlenka, že každý člověk má jeden z pěti jazyků lásky, a že když se v partnerském vztahu potkají dva lidé s rozdílnými jazyky lásky, tak si po opadnutí zamilovanosti nerozumí, mě nadchla. V knížce je krásně vysvětleno, co to vůbec zamilovanost je, a co přesně se děje po tom, kdy zamilovanost odejde. Knížka je tenká, srozumitelná a čte se vážně lehce :) .. S partnerem jsme ji četli oba, oba nás velmi zaujala, a rozhodli jsme se ji aplikovat do našeho života. A ano, tento systém vážně funguje. Je to skvělé :) Vřele doporučuji každému!!

1

Doporučujeme

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách
Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách
Umění milovat
Umění milovat
Tajemství: Kniha vděčnosti
Tajemství: Kniha vděčnosti
Psychologie sériových vrahů
Psychologie sériových vrahů