Pět jazyků lásky

Naučte se hovořit jazykem lásky toho druhého / Manželský poradce přináší zcela nový pohled na manželské soužití: chcete-li prožít harmonický vztah, pak se potřebujete naučit hovořit jazykem lásky svého partnera. Práce přibližuje a na konkrétních manželských párech a jejich problémech ilustruje následující základní jazyky lásky: slova ujištění, pozornost, přijímání daru, skutky služby a fyzický kontakt. Kniha je ideálním dárkem pro všechny snoubence a manžele. Dotisk v roce 2009....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32195/pet-jazyku-lasky-0dp-32195.png 4.6530
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Návrat domů

The Five Love Languages, 1992

Kniha Pět jazyků lásky

Janiip

Za mě skvělá knížka, až po přečtení mi došlo, jaký jazyk lásky skutečně potřebuji. Ideální je, když knihu přečtou oba partneři.

Nisshoku

Skvelá kniha ktorú by si mal prečítať každý ^^

helkol

Dívám se, že kniha má zde opravdu vysoké hodnocení a já se musím přidat k ostatním. Skvělá kniha o vztazích obecně, nejen partnerských.

učtenávčelka

Nikdy mě nenapadlo, že pod pojem fungujícího vztahu, si každý představíme něco docela jiného. Gary Chapman to názorně ukazuje na příkladech a knížka mi přišla velice čtivá.
Rozhodně mi to pomohlo objasnit můj vztah s rodiči a pochopit i mou potřebu pozornosti, a naslouchání, jako projev lásky. (V knížce "Skutečná láska" rozvádí autor Thich Nhat Hanh tuto pozornost jako buddhistický projev lásky a bytí v přítomnosti, což mi přesně sedlo, ale k porozumění ostatním je lepší Pět jazyků lásky.)
-- Film "Jako v ohni" z roku 2008 je o záchraně manželství podle rad z "deníku" či knihy, klidně bych si myslela, že to byla právě tato kniha od Garyho Chapmana.

Lily101

Hodně zajímavá knížka. Při objednávání v rezervačním systému knihovny jsem netušila, že je kniha určená do manželství, ale dle mě je ideální pro jakýkoliv dlouhotrvající vztah, tedy jak druh/družka, tak i přítel/přítelkyně, potažmo snoubenec/snoubenka (setrvává-li vztah v “předmanželské” či chcete-li “snoubenecké” fázi vztahu déle).

GabrielleT.

Musela jsem překonat nechuť ke stylu, jakým je kniha psána. Zde je důležitý obsah, a ten má člověku rozhodně co říct. Nemusíte číst jen kvůli partnerským vztahům, dá se to vztáhnout i na rodičovské, kamarádské vztahy, rozhodně doporučuji.

angloumene

Čekala jsem další z řady nepříjemně amerických rozvojových knížek a už na pár prvních stránkách jsem si uvědomila svůj omyl. Pět jazyků lásky nabízí opravdu snadný návod jak naplnit srdce ostatních, ale i to svoje.

Mellivora

Tohle byla pro mě jedna z nejužitečnějších knížek pro fungující partnerský život. Myšlenka, že každý člověk má jeden z pěti jazyků lásky, a že když se v partnerském vztahu potkají dva lidé s rozdílnými jazyky lásky, tak si po opadnutí zamilovanosti nerozumí, mě nadchla. V knížce je krásně vysvětleno, co to vůbec zamilovanost je, a co přesně se děje po tom, kdy zamilovanost odejde. Knížka je tenká, srozumitelná a čte se vážně lehce :) .. S partnerem jsme ji četli oba, oba nás velmi zaujala, a rozhodli jsme se ji aplikovat do našeho života. A ano, tento systém vážně funguje. Je to skvělé :) Vřele doporučuji každému!!

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách
Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách