sebemi sebemi komentáře u knih

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Nedoporučuji číst matkám na mateřské! Byla jsem v nervech od prvních stránek a místy jsem myslela, že nedočtu. Ale je to super čtivé, napínavé a závěr překvapil.

19.03.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Vůbec jsem nevěděla,co od knihy čekat a byla jsem krásně překvapena. Zařadila bych to do kategorie pohlazení po duši a emocionální smršť. Kniha mě hodně zasáhla a po dočtení jsem o ní ještě dlouho přemýšlela.

16.03.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

B.A.Paris zbožňuju, čtu každou její knihu a Terapie mě dostala. Moje myšlenkové pochody při čtení: zabil ji souded, ne tak sousedka, ne ten druhý soused je divný, aha tak zase ne, další sousedka, ne přítel se chová divně atd... :D No přišla jsem na to těsně před hlavní hrdinkou nakonec. Tleskám a doporučuji všema deseti

16.03.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Toto je moje druhá kniha od Colleen a už jsem chycená. Krásný příběh, pohlazení po duši a čte se to tak lehce. Super nápad, úžasné zpracování.

12.03.2022 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

To zas byla jízda, od Sarah už nečekám ani nic jiného. Vše už tu snad bylo řečeno v komentářích, Dvory miluju a budu milovat dál.

08.03.2022 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Super humorná oddechovka, fakt jsem se nasmála. Hlavní hrdinka měla štěstí na takového uvědomělého chlapa, který chápal její šílené myšlenkové pochody a narážky, tady s našima chlapama by teda neuspěla :D Naprosto nereálné, ale čtivé.

07.03.2022 4 z 5

Sídlo Blackmoore Sídlo Blackmoore Julianne Donaldson

Přihodila jsem jednu hvězdu za Henryho, to je prostě miláček. První polovina knihy se strašně táhla, Kate jsem si moc neoblíbila, ale pak se děj aspoň rozběhl a musela jsem to dočíst, neb si to má romantická duše žádala.

06.03.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Čte se to moc dobře, stránky rychle ubíhají pod rukama a pokládám ji z jeho knih za nejlepší. Psáno pouze z mužského pohledu a takové ze života prostě, místy jsem se pobavila, posmutnila s hlavním hrdinou a fandila jsem mu. Doporučuji jako oddechovku.

06.03.2022 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Tak a mám dočteno. Griša world mě fakt bavil, Alina už tak moc ne (hrozná fňukna). Autorka to ukončila dobře, bitva ve Vráse a finito. Závěr mě docela zasáhl kvůli Temnyjovi a jeho jménu, skvěle promyšleno. Chlapi drží tuto trilogii nad vodou, Temnyj, Nikolaj a nakonec i Mal se pochlapil. No a zjistila jsem, že je kniha o Nikolajovi,tak jdu rovnou na to. Šest vran přečteno už dávno :)

17.05.2021 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Tak frčím dál sérií a baví mě to víc a víc, žádné hluché místa jsem teda já nepozorovala a četla jsem dlouho do noci. Postava Nikolaje příběh ještě vylepšila, miluju jeho vtípky. Alina a Mal, Alina a Temnyj, Alina a Nikolaj, no je to možné toto? :D U mě vede pořád Temnyj, protože bad boy no ️

Dodatek: závěr trochu jako Red wedding z GoT, nemyslíte? :D

13.05.2021 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Vrhla jsem se na to kvůli seriálu, protože mě rychle strhl a nelituju. Autorka píše fakt čtivě, Temnyje miluju (protože Ben Barnes ach :), Mal mě otravoval jak v seriálu,tak v knize, Alina je taková typická hrdinka, co najednou k schopnostem přišla, klasika. Suma sumárum, jdu na další díl :D

11.05.2021 4 z 5

Chawtonské dopisy Chawtonské dopisy Jane Austen

Pastva pro duši a ty, kteří milují Jane Austenovou a její knihy. Četbu jsem si dávkovala, denně pouze jeden dopis,abych si útlou knížečku pořádně vychutnala. Nemám slov,styl psaní tak známý z jejich knih mě okamžitě okouzlil a hltala jsem každé slovo. Opravdu nejvíce se mě ale dotknul Cassandřin dopis po smrti Jane. Jdu se začíst do Pýchy a předsudku, ať nesmutním.

04.11.2020 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

A za mě teda neee. Styl psaní mi nesedl,chlap se tam chová jak naprostý deb..., ženská taky rozumu moc nepobrala a ten konec bože, to už jsem fakt nedávala :D Chlap pronese jednu větu, která nemá význam vůbec a ženská mu udělá papa a já musela číst dalsich xstran než se konečně zase dali dohromady. Za mě utrpení!

22.07.2020 1 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

V létě potřebuju takové lehké oddechovky a tahle mi sedla! Mělo to hlavu a patu,ne jako jiné knihy tohoto žánru. Samozřejmě na konci happy end jak blázen,ale tak jinak to být nemůže ;)

22.07.2020 4 z 5

Gabrielovo inferno Gabrielovo inferno Sylvain Reynard

Potřebovala jsem oddychovku,ale strašně mě iritovala hlavní hrdinka, takže za mě nic moc.

08.07.2020 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Pane Darcy máte konkurenci a tou je pan Thomas Reed, je to se mnou opět beznadějné :)

Nebudu dlouze popisovat děj, vše je řečeno předcházejími komentáři,ale jen vyzdvihnu pár věcí. Hlavní postavy a jejich charaktery skvěle propracované, slovní přestřelky,prostředí staré Anglie aaach, velká knihovna a hlavně to,jak Animant prožívá první lásku ♥️ Připomnělo mi to mé první zamilování a doslova jsem to s Ani znova prožívala. Jsem holt romantická duše. Krásná obálka je třešničkou na dortu, takže šup s ní do knihovny na čestné místo vedle mé srdcovky Pýchy a předsudku. DOPORUČUJI!

24.06.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Brilantní!!!Od autorky mám načteno vše a tahle kniha je TOP. Žádná hluchá místa, počet podezřelých se zvyšuje, napětí se stupňuje a v hlavě pořád měním svoje tipy na vraha,no byla jsem blízko. Doporučuji!

15.05.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Ach, tak tohle jsem vůbec nečekala, naprosto mě příběh pohltil! Z toho šíleného světa, kde vám velí muži a v sekundě může být po vás, mi šel mráz po zádech brrr. Četla jsem jak zběsilá, protože u téhle knihy absolutně nebudete mít potuchy, co bude dál. Autorka to má skvěle vymyšlené, konec mě rozsekal naprosto. Tato kniha potvrdila můj názor, že my ŽENY ZVLÁDNEME SAKRA VŠECHNO!

21.04.2020 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Tak dobře trhlou knížku jsem už dlouho nečetla a pěkně jsem se jako učitelka dějepisu nasmála.

19.04.2020 4 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Kniha se dobře čte, děj odsýpá, ale něco tomu prostě chybělo. Asi už jsem rozmlsaná z jiných propracovaných fantasy, ale prostě hlavní hrdinka se dostane hned na další stránce do jiného království?? A hned umí složitá kouzla? A tak bych mohla pokračovat dál, chybí mi tam nějaký vývoj a na konci vše tak uspěchané. Hlavní hrdinové mě neoslovili, jediné plus za Kate. A docela koukám na tak vysoké hodnocení tady :D

31.03.2020 3 z 5