Gabrielovo inferno ekniha

Gabriel Emerson, cez deň vážený profesor a odborník na Danteho, v noci hriešnik zmietaný spaľujúcou vášňou, stretne plachú a neskúsenú študentku Juliu Mitchellovú. Je presvedčený, že je anjelom zoslaným na jeho spásu. Ona hneď na prvý pohľad vedela, že Gabriel je láskou jej života, na svoju prvú lásku však nikdy nezabudla. Julia znáša s Gabrielom jeho osobné peklo a on váha, či riskovať svoje postavenie, kariéru a povesť kvôli obyčajnej študentke. Vášnivá túžba ho však úplne opantala a nedá mu spať podobne ako vidina z dávneho sna......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321912/gabrielovo-inferno-n1i-321912.jpg 3.9864

Hříšné odstíny vášně 1.

Literatura světová, Romány, Erotika
Vydáno (ekniha), Albatros (SK)

Gabriel's Inferno, 2011

Kniha Gabrielovo inferno

Teniskaha
dnes

Kdyby tam nebyly bohové orgasmů a nevím čeho všeho a kdyby to mělo o 100 stran míň (nevadí mi číst hodně stran, ale nesmí se to pořád opakovat), tak by to bylo téměř dokonalé. Nejkrásnější je pro mě scéna ze sadu, taková srdcovka, jen díky ní bych si tuto knihu přečetla klidně i po třetí. Skoro všudypřítomný Dante se mi líbil, ale kdybych si o Božské komedii nic nezjistila, tak by mě ty dantovské pasáže nebavily (při prvním čtení tomu tak bylo). A hlavou mi bude vrtat, zda je autor taky tak sexuálně ohleduplný a nebo to takhle napsal proto, aby nadchnul ženské čtenáře...

Šíša
dnes

Trochu mi to připomínalo Padesát odstínů, ale jinak pěkná kniha, velmi čtivá.

Myška43

Pro mě bylo těžké se knihou prokousat, ale nakonec to byl zajímavý příběh.

Katt15

za mě to byla taková jiná forma padesáti odstínů šedi,ale příběh jako takový se mi líbil podstatně víc, nepřeskočila jsem ani stránku! moc krásné

zuzana0307

Úžasné čítanie !!!
Je až znepokojujúce, ako mužský spisovateľ dokáže do hĺbky porozumieť ženskej osobnosti a vytvoriť tak dokonalý, romantický príbeh plný zmyselných momentov. Bola to moja prvá kniha od tohto autora, ktorá spôsobila opäť môj čítací ošiaľ. Plus sa môžete tešit na filmové spracovanie vďaka platforme Passionflix. Očakávané vydanie je v máji 2020.
Milujem kanadské prostredie: akademické prostredie Torontskej univerzity aj so všetkými opísanými lokáciami. Hoci hlavnými postavami sú Američiania, väčšina príbehu sa odohráva v kanadskom Toronte.
Jej hlavnou témou je Dante a Beatrice z La Comedie (Božská Komédia), objavujú sa tu ale aj odkazy na iné slávne historické lásky. Sylvain do svojej knihy zahŕňa aj latinčinu a taliančinu, upozorňujem, že pri niektorých pasážach sa nenachádza preklad.
Aj keď je táto kniha na začiatku zvyčajne mätúca, následne sa tým prekúšete a dostanete sa do príbehu
Príbeh nezačína veľmi milým jazykom lásky ale hnevom, zraniteľným sarkazmom a tvrdými slovami. Hrdina je postavený ako padlý anjel ponorený do temných tajomstiev, prázdnoty a osamelosti. Vidí Beatrice ako slnečné svetlo. Svetlo, ktoré prináša jas do každej miestnosti, do ktorej vstúpi. Julia však ale aj temné tajomstvá, ktoré ju izolujú a prinášajú jej pocit osamelosti.
Téma hudby sa tiež prenáša celým príbehom. Skupina Nine Inch Nails je spojená s nepríjemným obdobím Julie. Ďalej sa spomínajú piesne Diany Krall, Lorenny Mc Kennetovej a i. Najviac si ma ale asi získala pieseň Besame Mucho.
Možno budete trošku sklamaní, pretože budete musieť počkať až do konca knihy na horúcu romantiku, ale rozhodne to stojí za každú stránku! Je tu napätie, očakávanie a najkrajšie bozky. Áno, viem...
Táto kniha vás privedie k tomu, že si chcete prečítať viac klasík (Dante, Dante, Dante), dozvedieť sa viac o umení, skúmať krásu Talianska v stredoveku a objavovať jeho tajomstvá.
Sylvian Reynard, máš v mojom srdci zvláštne miesto! A ďakujem, že si mi pripomenul Danteho majstrovské dielo.

genikuxik
13.11.2019

Na mě je tento příběh moc strojený...dialogy jsou jak z telenovely a zápletka žádná...chtěla jsem si tuto knihu přečíst, protože jsem viděla, že passionflix chce tuto knihu zfilmovat, ale po přečtení knihy to ani asi nebudu chtít vidět...

lucinka84
06.10.2019

První díl se mi líbil. Nemohla jsem se odtrhnout. Ale byl zbytečně dlouhý. Těším se na pokračování.

TomuVer
05.10.2019

Pán Emerson...tak ten alebo neprestal brať brutálne kvalitný matroš,alebo mu to celé stúpa do hlavy s tým Dantem,rozhodne tak pôsobil,že v niečom ide,nečudujem sa,že si ju nepamätal. A hl.hrdinka bola klasikou...študentka,krásna,chytrá a mala smolu,že sa zaľúbila do sexi profesora,ktorý si nevedel dať dokopy 1 a 1.