sebemi sebemi komentáře u knih

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Miluju to! Čteno převážně pod peřinou, neb potomkovi musím vracet dudel do pusy večer, ale i tak jsem si to užila! Snad se autorka brzy vytasí s novou sérií, protože co teď mám číst? :D

25.03.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Kvůli seriálu mě manžel po letech konečně přemluvil k přečtení a nelituji! Jedině toho, že jsem nečetla už dřív, protože teď s mimčem jsem značně omezena ve čtení, jinak bych to zhltla raz dva. Geralta miluju, Marigolda zbožňuju a snad bude trocha času na další díly.

14.01.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Skvělé, děsivé, přečteno jedním dechem. Shusterman mě prostě baví!

01.01.2020 5 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Moje první knížka autorky a super. Čte se svižně, lehce, romantika a vévoda sem a vikomt tam, docela jsem byla unešená, i když za to může hlavně mužský hrdina West ;)

19.12.2019 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Moc jsem nečekala a byla jsem mile překvapena. Krásný příběh na zimní večery, trocha romantiky, trocha humoru a bláznivé Tiffy, která mě bavila. Jdu kouknout po dalších knihách autorky.

Tak jsem v pytli, autorka napsala jen tuto zatím :D

13.12.2019 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Pecka až mi běhal mráz po zádech.

26.11.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Čte se to samo, poháněla mě touha poznat vraha a můj odhad nevyšel, takže za mě super, ale mrzí mě strašně rychle useknutý konec.

02.11.2019 4 z 5

Totální kravina, to se nedalo :D jednu hvězdu za mého milovaného Shakespeara, kvůli kterého jsem to četla.

21.10.2019 1 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Nejde to jinak, opět přečteno jedním dechem, akorát teď v rámci týdnů při kojení :D Ano i s mimčem jsem to prostě musela přečíst a to už o něčem svědčí. I když u mě stále vedou Dvory, tak je celá série skvěle vystavěná až do závěrečné bitvy, kdy jsem místy nedýchala. Obdivuju autorku za dechberoucí příběh, napětí a její schopnost vymyslet tolik různorodých postav a hrdinů, které si nejde neoblíbit. Těším se, co nám Maasová dalšího přichystá!

04.09.2019 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Dobře se čte, v některých okamžicích mi spadla čelist, ale ke konci už jsem bohužel věděla, co a jak.

18.05.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Skvělé pokračování Smrtky, troufám si říct, že ještě lepší!

14.05.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Docela psycho, pochybovala jsem spolu s hlavní hrdinkou o jejím duševním zdraví a moje podezření se napůl nakonec vyplnilo. Závěr skvělý, čučela jsem :D

07.05.2019 4 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Sice jsem na začátku musela vzpomínat, co bylo v předchozích dílech, ale brzo mě kniha pohltila. Má to spád, napětí a konec kapitol většinou na infarkt, to nám dělá Sabaa schválně :D V závěru je to smršť , všechno a všichni směřují do Antia a jediná moje myšlenka byla, pane bože, jak tohle může dopadnout. No dopadlo to a těším se na závěrečný díl! A jak už jsem psala v předchozích recenzích, prosím prosím odrovnejte už někdo tu mrchu Keris :D

06.05.2019 5 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Nenáročné, oddychové čtení, ALE takový muž jako Carter podle mě neexistuje :D

07.03.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Super oddychovka, přečteno za dva dny na nemocenské.

28.01.2019 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Pohlazení po duši, Louiso Clarková budeš mi chybět!

05.11.2018 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Krásná jednohubka, těším se na další díly!

01.11.2018 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Ani jsem nečekala, že mě to tak chytne. Vrhám se na další díl :)

27.10.2018 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Pecka! Viděla jsem dva díly seriálu a už jsem se vezla :D Nadchlo mě prostředí Oxfordu a jako vystudovaná dějepisařka prostě miluju všechny debaty a zmínky o historii. Diana je sympatická, no a Matthew je božský. Vrhám se s radostí a očekáváním na další díl!

Jediné, co mě štve, jsou neskutečné chyby, překlepy, chybějící uvozovky a čárky v celé knize, za to ale autorka nemůže, že u nás to odflákli :(((

28.09.2018 5 z 5

Má poslední vévodkyně Má poslední vévodkyně Daisy Goodwin

Milé, ale trošku průhledné čtení s naivní hlavní hrdinkou, která mě občasně iritovala. Konec nemastný neslaný, ale oceňuji vykreslení doby. Takové o hodně hodně slabší Panství Downton.

26.08.2018 3 z 5