Poslední přání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zaklínač 1 Zaklínač - Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain - pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný - naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. * Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu + kompletní povídka Hlas rozumu kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. * Povídky: Cesta z níž není návratu * Hlas rozumu 1 * Zaklínač * Hlas rozumu 2 * Zrno pravdy * Hlas rozumu 3 * Menší zlo * Hlas rozumu 4 * Otázka ceny * Hlas rozumu 5 * Konec světa * Hlas rozumu 6 * Poslední přání * Hlas rozumu 7...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430/big_posledni-prani-q6X-430.jpeg 4.55532
Série:

Zaklínač 1.


Žánr:
Literatura světová, Povídky, Fantasy

Vydáno: , Leonardo
Originální název:

Ostatnie życzenie, 1993


více info...
Nahrávám...

Komentáře (724)

Kniha Poslední přání

LenaBR
20. května

Děj je poněkud na přeskáčku a dlouho mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a kdy se jednotlivé kapitoly odehrávaly. I tak hodnotím vcelku kladně. Geralta si prostě musíte zamilovat. Ačkoliv nebyla kniha napsána vyloženě "čtivým" jazykem, i tak mě to bavilo.

Ivet_V
16. května

Chtěla jsem si to přečíst po dokoukání seriálu. S nadšením jsem se do toho vtrhla a byla jsem zklamaná. Všude jsem četla jenom pozitivní recenze, ale mě nesedl styl psaní a chybělo mi tam Geraltovo charyzma. Celkově mě kniha nebavila a dočetla jsem ji z donucení.


Cheynn
15. května

Od knihy jsem očekávala něco jiného, sice je místy velmi poutavá a zajímavá, ale nebavilo mě, že příběh není jednotný a je rozdělený do povídek. Ke konci už jsem hodně přeskakovala a další knihu už nemám v plánu.

Nepeta
30. dubna

Musím přiznat, že jsem čekala víc. Po všech nadšených komentářích a doporučeních jsem byla opravdu zvědavá. Bohužel hlavní hrdina mi nepřišel příliš sympatický a ani jednotlivé příběhy zvlášť zajímavé. Děj rychle utíkal, hezky se to četlo, ale rozhodně se pro mě nejedná o nezapomenutelnou knihu.
Dám zaklínači ještě šanci a přečtu další díl, ale zatím jsem zklamaná a má velká očekávání nebyla naplněna.

snehurec
25. dubna

Spolu s Mečem osudu nejlepší fantasy všech dob! Má to humor, akci, napětí, mytologii i prostor k zamyšlení. Povídkový formát zkrátka Sapkowskému sedí nejvíce.

terezarath
19. dubna

První nakouknutí do knižního Zaklínače a já jsem nadšená. Naprosto mi vyhovovalo zpravocání v podobě jednotlivých povídek, přišlo mi to čtivější. A knižní Marigold je prostě skvělej.

kopeceli
16. dubna

Kdo má rád knihy o čertech, bazilišcích, strigách, kikimorách a jejich zabíjení, ten je na správné adrese. Kniha je čtivě napsaná, audiokniha výborně načtená až na velmi nepříjemně pronikavou flétnu. Můj žánr toto není, proto hvězdami hodnotit nebudu.

Hellboy
14. dubna

09/2022 Moje první setkání se Zaklínačem dopadlo na výbornou. Přesně takhle si představuju úvod do fantastické série - několik povídek, jež nám představí hlavního hrdinu (nijak zvlášť charismatický, nemusím se o něj moc bát, protože si vždy poradí, ale je to sympaťák), prostředí a svět obývaný nekonečnými zástupy podivných tvorů. Náměty povídek přebrané z klasických pohádek (Princezna lidožroutka, Kráska a zvíře), které jsou ale zajímavě ozvláštněné a vkusně zasazené do Zaklínačova světa. Většina povídek se pak točí kolem nějaké morální otázky (Menší zlo), což tomu dodává trochu seriózní nádech, ale přece jen je to především perfektní odpočinková literatura. Bravo.

1 ...