Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey

„Milovat, či nemilovat svou studentku, to je, oč tu běží...“ I v 21. století může na univerzitě vzkvétat zakázaná láska jako ze Shakespearova dramatu Aubrey Priceové začíná poslední semestr jejího bakalářského studia na torontské univerzitě. Zdá se, že už brzy v poklidu dokončí svá studia Shakespearových děl. Pak se ale na katedře objeví nový asistent Daniel a Aubrey se do něj zamiluje. Ani jemu není chytrá, vtipná a nezávislá dívka lhostejná. Ale je tu přísný zákaz vztahů mezi učitelem a studentkou na univerzitě, fakt, že je Daniel děkanovým synem, a také jeho temné tajemství z minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291460/big_laska-podle-shakespeara-w0H-291460.jpg 3.9388

Láska podle Shakespeara 1.

Vydáno: , Cosmopolis

The Weight of Words (Words, #1), 2013

Kniha Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey

janina74
10.12.2021

Mně se ta kniha hrozně líbí

anej
04.10.2021

Tato kniha mě zaujala naprosto boží obálkou a taky propojením klasické literatury a červené knihovny 21. století. Nečekejte žádné velké zázraky. Za mě je kniha velmi dobře čtivá. Člověk chce vědět, jak to dopadne, i když to vlastně tak nějak tuší. A k mému překvapení mi knížka doteď leží v hlavě, protože mi dala pár docela podstatných myšlenek a bodů k zamyšlení ohledne lidských vztahů.

AriaLovesBooks
15.08.2021

Kdo mě dobře zná, tak ví, že čistě romantické knihy nemám většinou moc v lásce (až na výjimky). Je to hlavně kvůli velkému množství klišé, které v nich člověk nachází. A ačkoliv jsem počítala s tím, že v této knize klišé chybět rozhodně nebudou, tak jsem si ji koupila, protože mě zkrátka nalákalo to téma zakázané lásky. Zakázaná láska je téma, které miluji jak ve filmech, tak v knihách.

Aubrey mi byla vcelku sympatická, byla velice chytrá, dokázala svým přátelům pomoct v téměř každé situaci a milovala literaturu. Nepřišla mi naivní, zato Daniel takový byl a nejen to. Byl hrozně tvrdohlavý a nenechal si skoro nic vysvětlit. A popravdě nevím, proč by holka jako Aubrey chtěla být ve vztahu s někým jako byl Daniel. Ano, sice byl starší než ona a podle popisu i hezký, ale ačkoliv se při hodinách choval perfektně, mimo vyučování to byl blbec a najednou mu to vůbec nemyslelo. Kvůli tomu mi začal Daniel být extrémně nesympatický. Jinak mi příběh rychle utíkal, neustále se v něm něco dělo a osobně jsem se u této knihy nenudila. Nejvíce se mi líbily citáty z Shakespearovských děl na začátku každé kapitoly. Jednalo se o takový milý úvod do každé kapitoly. Děj byl samozřejmě jednoduchý a svižný, jako to bývá u romantických knih zvykem a humor zde také nechyběl.

Myslím si, že pokud máte rádi romantiku, oddechovou četbu a Shakespeara, měli byste tuto knihu alespoň zkusit.

DomenicaRisa
12.08.2021

První díl dobrý, ten mě bavil. Ty druhé dva už se mohly scvrknout do jednoho a nic by se nestalo. Až moc jednoduchý příběh a "zakázaná" láska. Prostě chodící klišé.

mira399
15.06.2021

Tak co bych k tomuhle napsala... je to naivní,předvídatelné a musí mít na toto čtivo člověk to správné rozpoložení.Univerzitní témata moc nemusím,ale tohle v rámci žánru šlo :-)

JanuldaN
30.05.2021

Oddechová, lehká, slabší romance. Když si od ní neslibujete něco víc, pobaví a odpočinete si. Příjemné čtení na nedělní odpoledne.

lisell
01.03.2021

Tahle knížka mi připomíná dívčí romány, které jsem hltala v pubertě. Jednoduchý příběh, kde do sebe všechno až moc okatě zapadá. Hlavní hrdina je princ snů z bohaté rodiny, který se úplně náhodou zamiluje do holky, která ho zbožňuje od první chvíle, kdy ho uvidí. Ale ruku na srdce, občas je fajn něco podobného přečíst, obzvlášť v této pesimistické době.

zandu
25.02.2021

A mně se tohle moc líbilo. Přistihla jsem se, že se u čtení často culím jako blbeček :-D příjemná romantická oddechovka