Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey

„Milovat, či nemilovat svou studentku, to je, oč tu běží...“ I v 21. století může na univerzitě vzkvétat zakázaná láska jako ze Shakespearova dramatu Aubrey Priceové začíná poslední semestr jejího bakalářského studia na torontské univerzitě. Zdá se, že už brzy v poklidu dokončí svá studia Shakespearových děl. Pak se ale na katedře objeví nový asistent Daniel a Aubrey se do něj zamiluje. Ani jemu není chytrá, vtipná a nezávislá dívka lhostejná. Ale je tu přísný zákaz vztahů mezi učitelem a studentkou na univerzitě, fakt, že je Daniel děkanovým synem, a také jeho temné tajemství z minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291460/laska-podle-shakespeara-w0H-291460.jpg 3.9338

Láska podle Shakespeara 1.

Vydáno, Cosmopolis

The Weight of Words (Words, #1), 2013

Kniha Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey

Péťa1950
předevčírem

Červená knihovna na pěti stech stránkách.Asi tak. Zajímavé byly citáty z Shakespearových her, které uváděly jednotlivé kapitoly. Další díl už číst nebudu, vrátím ho do knihovny.

Lauralex

Jako kolik mi je? Téměř pětiset stránková kniha o holce, která jede po svém učiteli, a mě to vlastně bavilo. Oukej, přiznejme si to rovnou, proč ne.
Není to kniha, se kterou bych se chlubila (co to čtete?; ále, nic zajímavého), nebo ji doporučovala, nicméně je pravda, že pro tenhle vztah student x učitel budu mít vždycky slabost, což hraje pro tuto knihu prim a je to jediný důvod, proč jsem se rozhodla ji číst. No a taky jsem byla v náladě zrovna.

Prve jsem si říkala, co jako sakra může být na tolika stranách v příběhu vlastně celkem primitivním, ale ubíhalo to rychle, nezdá se to, a najednou jste v půlce, a pak na konci. Není to nic významného, ale ani vyloženě blbého, tohle se v tom oddychovém romantickém stylu povedlo, musím říct. Je pravda, že z takových příběhů už jsem vyrostla a už mě neohromí, to ani tady, ale zase po všech válkách, mrtvolách a únosech bylo tohle skvělé odreagování.
Nesype se z toho cukrová vata a nelétají kolem toho hejna srdíček, takže to bylo i celkem reálné a nedělalo se mi z toho blivno. Pravda, některé pochody postav mi přišly na úrovni střední, možná i základní školy, i ten vývoj "vidím ho, omg, miluju ho" není moje gusto, v tomto to bylo místy kapku přehnané, hlavně v druhé polovině bylo až moc přebroučkováno, víc mě bavila první část namlouvání než potom zaláskování, ale já to prostě na chvíli hodila za hlavu a užila si své guilty pleasure.

Žádný zásadní kousek to není, těžko říct, jestli to nemělo skončit u jednoho dílu, přemýšlím, o čem můžou být ty další, nečetla jsem je, ale pokud budou taky tak čtivé, určitě po nich zase jednou sáhnu, až budu mít svoji chvilku. Popustit v mém věku trochu uzdu a vrátit se do let náct (ačkoliv to nebylo ani hlavní hrdince, ale já to pořád tak nějak vidím v tomhle věku), které už jsou dávno pryč, není od věci.

Niky91

Co bych napsala o této knize? No první věc, kterou bych chtěla říci, že mne překvapilo, že 5 týdnů je vměnstnáno do jedné knihy. U jiné knihy by mi to nepřišlo divné, ale zde je to stále jedno a to samé. Mám i další díly, tak jsem zvědavá, kam se nám děj posune, jestli prozkoumáme pouze 3 měsíce, tak mi to bude připadat jako zbytečnost. Doufám, že se nám hlavní hrdinové nějakým způsobem vyvinou. Druhá věc je ta, že mi to částečně připomínalo sérii padesát odstínů. Ale to zrovna není chvála.
Pozitivní byly citáty u každé kapitoly. To mne velice bavilo.
Knížka oddechová, za 3 dny přečtená.

Cress

Knihu jsem četla již počtvrté. Autorka má velmi čtivý styl psaní, jakmile začnete, nemůžete přestat. Při tomto rereadingu jsem si více všímala chyb a nedostatků knihy. Ale i přesto zůstává moji nejoblíbenější romantickou sérií a rozhodně se k ní plánuju ještě vrátit.

cecik

(+ SPOILER) Velice oddechové čtivo. Nenapadlo mě, že všechny stránky budou o zakázaném vztahu. Jako kdyby Aubrey neměla v hlavě kapacitu na nic jiného.. Řešit téměř na 500 str. jejich vztah-nevztah bylo i na mě dost únavné. Ani ne tak světová literatura jako spíš červená knihovna. A ty vulgarity? No na můj vkus celkem přehnané. Příjemné rozptýlení byl milovaný Shakespeare, který dodal vánek selského rozumu a duchaplnosti.

vlkove

Krásná romantická kniha nesoucí se na lehké vlně. Kniha je poměrně podrobná a v některých pasážích až mírně zdlouhavá. Hlavní hrdinové se občas chovali až příliš prostě. Ale i přesto knihu doporučuji, je to milé čtení, které pohladí po duši. Oceňuji prostředí na pozadí děje a také propojení se Shakespearem. Po přečtení knihy mám chuť přečíst si některou z knih od Shakespeara.

Šíša

(+ SPOILER) Na knihu jsem narazila náhodou a zaujala mě obálkou, následně i anotací, která mi neuvěřitelně připomínala Gabrielovo Inferno - zkrátka tedy must have :D.
Rozhodně se velmi dobře čte, pro mě to bylo skoro až návykové. Jen mi moc nesedlo to Aubreyno pobláznění - poprvé ho uviděla na semináři, okamžitě se do něj zamilovala a tak dále a tak dále... Nevím, asi jsem to čekala nějaké víc komplikované, nebo jsem měla moc vysoká očekávání :D.
A líbilo se mi, že na začátku každé kapitoly byl krátký úryvek z díla Shakespeara (mohli jsme předvídat, v jakém duchu se tedy celá kapitola ponese) :).

zuzana0307

Aubrey Priceová je študentkou posledného ročníka na Univerzite v Toronte. Pracuje ako asistentka v kancelárii dekana Granta.
Na hodinách Shakespearových diel však niečo nebude v poriadku. Príde totiž Daniel. Daniel Grant, asistent, ktorý bude viesť ich seminár a zároveň je synom dekana.
A ak si myslíte, že sa do seba zahľadia máte pravdu, lenže na akademickej pôde to nebude vôbec jednoduché. Čo ak sa to niekto dozvie? Obaja vložili do tejto hry príliš veľa.

Ak vám príbeh pripomína inú knižnú sériu, je to dosť možné a nebude to náhoda. Jedná sa tiež povodne o Twilight FF, ale ja som sa o tejto sérii dozvedela až roky po jej vydaní.

Pre mňa to bol dosť veľký problém neporovnávať GI a túto sériu. Množstvo postáv som si predstavovala úplne rovnako. Mala som aj menší problém s jej grafickým spracovaním. Postavy však boli úplne odlišné. Narazíte tu na veľmi silnú postavu Aubrey a občas náladového Daniela. Nie je medzi nimi žiaden výrazný vekový rozdiel. Snaží sa udržať od nej čo najďalej, ale každou minútou na prednáške a seminári chápe, že to nebude také ľahké.
Na záver knihy som sa ale nemala príbehu čo vytknúť. Je krásne pomalý, plný Shakespearových myšlienok a bez výrazných zlomov. Ak hľadáte niečo také, určite do toho choďte a nemusíte čakať na pokračovanie, celá séria už je pár rokov vonku.

Vzpomínáš si?
Vzpomínáš si?