Láska podle Shakespeara: Marná touhy snaha

Aubrey Priceová má před sebou posledních pár týdnů studia na Torontské univerzitě. To, co mělo být nejkrásnějším obdobím jejího života, se pro ni ale stává utrpením. Tajný vztah s Danielem Grantem, asistentem na katedře angličtiny, čelí mnoha překážkám. Jeho odhalení by obzvlášt Daniela stálo nejen pověst, ale i celou kariéru. Oba doslova odpočítávají minuty, než budou moci být konečně otevřeně spolu. Mezitím hledají útěchu v tajných vzkazech a tolik výmluvných slovech Shakespearových dramat a sonetů. Dokážou svou zakázanou lásku udržet v tajnosti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298843/marna-touhy-snaha-HSr-298843.jpg 4.1234

Láska podle Shakespeara 2.

Vydáno, Cosmopolis

Better Deeds than Words, 2014

Kniha Láska podle Shakespeara: Marná touhy snaha

zandu

Tak tohle byla neskutečná slaďárna. Samé cukrbliky. První díl byl lepší, tady jsem se nemohla dočkat, až konečně dočtu. Třetí díl si také přečtu, ale musím si dát od tohoto tématu chvilku pauzu...

LaBobule

Porad nechapu jak na tolika strankach bylo receno vlastne tam malo. Jsem rada ze druhy dil skoncil ukoncenim a treti dil neni pro me nutne cist. Nebylo to spatne, cetlo se to pekne....jako oddechovka to ucel splnilo. Desne moc se mi libi obalka, ta je proste bozi.

Myška43

Tento díl je podstatně slabší. Daniel a Aubrey odpočítávání dny, kdy mohou být oficiálně spolu. Jediné zpestření příběhu je to, že se o nich dozví táta Daniela, který jim dá nakonec požehnání a trochu udělá bububu spolužačka Cara. Pak nastane jejich vytoužený den, odjedou na chatu, kde se zaslouženě celý víkend oddávají jeden druhému a vyznávají si lásku. Toť vše. Skoro 400 stran, ale zvládla jsem to. Očekávala jsem, že dá autorka více prostoru vedlejším postavám i Danielovi. Rozhodně by to příběh oživilo. I tak se těším na poslední díl.

,, Láska láskou není, když zradou trestá zrádné křehké tělo a změnu tím, že sama se hned mění. Ne, láska je jak maják, pevný bod, hvězda, co vede bárky ztracené po pustých pláních rozbouřených vod."

vlkove
28.10.2020

Obrovské zklamání. S prvním dílem téměř neporovnatelné. Donekonečna natahovaný popisný děj. To co fungovalo v díle prvním, zde už nefunguje, otravný hlavní hrdina a děj o ničem. Nedovedu si představit o čem bude další díl. První díl této série doporučuji ale zde to říci nelze.

18LenkA12
21.09.2020

Nádherné pokračování, které začíná přesně tam, kde skončil první díl, ať už je to děj, nebo vývoj jednotlivých situací. Je krásné si přečíst něco zamilovaného a říct si, že každý vztah má svá pro a proti, je jen na nás co si chceme pamatovat a jak si lásku užíváme. Úplně chápu hlavní hrdinku s přijímáním darů, protože je krásné někomu něco dávat než pořád od někoho něco dostávat. Už teď se těším na poslední díl. :-):-)

Niky91
13.08.2020

Hm, marná touhy snaha. Přepsala bych knihu na marná snaha. Pořád jedno a to samé, nikam se nevyvíjí. Od začátku předvídatelné. Shakespeare v kabátě z padesáti odstínů. To mne zklamalo. Určitě horší než první díl. Strašně vleklý příběh, i když jsme věděli, kam toto spěje. Čekám na nějaký převrat v posledním dílu a snad rozumné ukončení trilogie.
Jediné plus posledních pár slov knihy.

Cress
29.07.2020

Mohla bych napsat to stejné, co u prvního dílu. U tohoto rereadingu jsem si více všímala chyb, ale stejně jsem si knihu užila. Autorka má skvělý styl psaní a 500 stran zhltnete za jedno odpoledne. Celkově se mi tento díl líbil snad ještě více než jednička. Bylo tady více jiskření, romantiky a Shakespeara. Pro všechny milovníky romantiky je tohle prostě povinnost.

Šíša
11.07.2020

O trochu lepší než jednička, znovu je tu ta romantika a jiskření, i Shakespeare :D.