Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní

Daniel a Aubrey se těší na budování jejich společného života. Bolestivé poznání, že nemůžou budoucnost uchopit do vlastních rukou, dokud se nevyrovnají s minulostí, vede k objevení síly odpuštění a bezpodmínečné lásky. Stejně jako v prvních dvou knihách série, Sen noci univerzitní je romantický příběh, s vtipným škádlením, s vášní a dramatem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325871/sen-noci-univerzitni-CiD-325871.jpg 4.1167

Láska podle Shakespeara 3.

Vydáno, Cosmopolis

The Truest of Word, 2014

Kniha Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní

Niky91

Ouuuu, sex a slaďárna. Maximální rozruz způsobila "vymyšlená aférka". Trilogie o 1400 stránkách, která se dala vtěstnat do jedné knihy. Zbytečně natahované. Trilogii bych ohodnotila podprůměrně.

Šíša

Velmi pěkné zakončení celé série - rozhodně spokojenost :).
Líbilo se mi, že Daniel byl z pohodové rodiny a měl hezké dětství, Aubrey sice zase tolik ne, ale ani ona nezažila nějaké doslova traumatizující zážitky = tedy to, že hlavní postavy byly prostě normální (nebyly tu právě žádné následky z dětství a tak podobně) - za to má celá série jedno velké plus :D.
K re-readingu se možná ještě vrátím ;).

PandaGirl

Jako předchozí díly byl tento díl oddechoví a příjemný. Upřímně si myslím, že by se z tohoto dílu dalo plno vyškrtat (viz přemíra sexuální prožitků). Také si myslím, že bylo vcelku zbytečné doopravdy všechno dotahovat do konce. Řekla bych, že třetí díl je naprosto naivní.
Na druhou stranu, oceňuji některé hlubší myšlenky a"sdělení".
Za mě tři hvězdičky za naprostý průměr.

Cress

Tenhle díl mi přišel trochu slabší než předchozí, ale stejně to je 5 z 5. Tahle série je jedna z mých nejoblíbenějších romantických knih a moc vám ji doporučuji.

Sarka14

Asi bych souhlasila s tím, že celá série by se vešla do 2 dílů. Něco už bylo přes čáru. Některé fráze se neustále opakují a na to, že se vše opírá o velká slova Shakespeara, slovní zásoba autora začala trochu strádat. Ale jako celek sérii určitě doporučuji. Čte se krásně a všechny díly jsem přečetla během několika dní. A aby to nevypadalo, že chci jen kritizovat, mnohokrát jsem se u knížky zasmála. Ty jejich debaty, výměny názorů a e-maily... To mě fakt bavilo.

NightShade

Některé komentáře mě absolutně odradili od čtení třetího dílu, protože psali, že to byl díl naprosto zbytečný. Po dvou letech jsem se ke knize vrátila a jsem ráda, že jsem to udělala. Rozhodně stojí za to si přečíst pořádně i něco z vypořádáním s Danielovou minulostí a podívat se, jak to dopadlo i s dalšími postavami.

suzanne1997

Třetí část příběhu konečně prozrazuje čtenáři víc. Ale není to jen o malých skutcích, které pro sebe hrdinové dělají, a tím nemyslím je Daniela a Aubrey - všechny postavy v knize jsou k "sežrání". Třetí díl je ještě neskutečnější než ty dva před ním. Ta živočišnost - vykreslení postav, tak jako kdyby byly skutečné, je až fascinující. Řádky dokáží rozproudit krev v žilách, přivést čtenáře jakoby do jiného světa a ukázat na lidské vlastnosti, které nejsou v běžném životě někdy úplně vidět. Navíc propojení se slavným spisovatelem dodává celému životu postav zvláštní nádech a citáty před každou kapitolou jsou až ohromující. Tenhle příběh, i přesto, že celý má téměř 1500 stran, dokazuje, že autorka je nejen skvělou spisovatelkou, ale i úžasnou vypravěčkou, která si za svou vytrvalost při psaní tak dlouhých románů vyslouží jen ten největší obdiv. Celá trilogie je něžná, smyslná a tak kouzelná, že si ji prostě člověk musí přečíst, zamilovat a najít pro ni místo ve své knihovně. :) Před započetím čtení doporučuji mít v zásobě všechny tři knihy, to čekání na pokračování zdá se býti nesnesitelným.

Luciska13

V několika komentářích se objevila kritika, že byl třetí díl už zbytečný, ale nemůžu s tím tak docela souhlasit. Přišlo mi, že tento díl ty předchozí dva tak nějak uzavřel a ucelil, dořešily se tu plány a problémy z předchozích dílů, které si podle mě žádaly nějakou tu tečku.

Dívka s hnědýma očima
Dívka s hnědýma očima
Propusť mě
Propusť mě
Chlad
Chlad
To nejlepší v nás
To nejlepší v nás

profesoři vysoká škola studenti romantika