Krvavý lístek

Nejsilnější kouzla vyžadují největší oběti Princezna Aurélie je mocnou čarodějkou. Jak by ale mohla být šťastná v království, které magii brutálně potlačuje? Své schopnosti však nemůže skrývat navždy, proto uprchne do jiného království. Nachází si zde přátele, zdokonaluje se v kouzlení a začíná něco cítit k muži, s nímž by nikdy vládnout nemohla. Když ji dostihne kruté nebezpečí, musí se rozhodnout – zůstane v utajení, nebo přizná královskou krev a pokusí se zachránit své milované?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426101/big_krvavy-listek-3We-426101.jpeg 4269

Krvavá magie / Zväzky mágie 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Bloodleaf, 2019

Kniha Krvavý lístek

Thalin

Ze začátku mě kniha bavila a přišla mi poutavá, i když mi celá ta záležitost kolem honu na čarodějnice přišla lehce zvláštní. Aurelie mě taky docela bavila, Zane už bohužel tolik ne, ale po jejím úprku mě to celé nějak přestávalo bavit a nepřišlo mi, že se děj ubírá takovým směrem, který se mi líbí a už se mi to nečetlo tak lehce. Ke konci se to zlepšilo, ale nějak mi nepřišlo, že to potřebuje další pokračování, vždyť se to docela hezky uzavželo. Uvidím, jestli se pustím do dalších dílů.

Wajny

Knihu jsem si půjčila z knihovny a vůbec jsem nevěděla o čem je. Když jsem si hledala bližší informace, trochu mě zarazilo, že by se mělo jednat o retelling na pohádku Princezna husopaska. Upřímně moc tu pohádku neznám a jen matně si vybavuji o čem je...ale nebojte vůbec není potřeba, já tam nic z toho neviděla a i tak jsem si kniha užila.

Autorka dokázala vymyslet nový neokoukaný svět, stvořit nový způsob magie a nezapomněla ani na nepřátelé, ze kterých mrazí. Příběh je čtivý, pořád se něco děje a v některých pasážích jsem byla příjemně překvapena, jak to autorka vymyslela. Líbí se mi, že je i zmíněna minulost a podstata zemí.

Hlavní hrdinka Aurélie se mi líbila, i přestože opět trpí komplexem spasitelky. Autorka se ale zaměřila na její vývoj a postupně z ní vyrostala silná osobnost, která si jde za svým.

Zane je velmi zajímavý, ale přijde mi, že pořád o něm víme hrozně málo. Taky mě opravdu zarazilo obří odhalení, které jsem vůbec nečekala.

Nechybí zde ani romantická linka, která je nevýrazná a dle mého ji chyběla jiskra. Vše mi přišlo hodně rychlé, chyběli mi náznaky a více interakcí mezi postavami. Taky jsem vůbec nepochopila linku mezi Aurélií a Keelenem, hlavně tu romantiku, která byla jen tak z ničeho nic utknuta a dál už nerozváděna.

Konec knihy je překvapivý a hlavně uzavřený, takže já pořád nevím, jestli se pouštět i do dalšího dílu. Sice se mi Krvavý lístek líbil, ale že bych z něj byla unešená říct nemůžu.

roso.mak

(+ SPOILER) Ach jo, to je zase ale měkká hrdinka, co má ze zádi kliku, že první člověk na kterého v mnohatisícovém městě plném lidí narazí, je asi tak jedinej člověk, co má motiv jí pomoct. Nedokáže vlastně nic a nakonec omylem zabije svoji matku. Prima.

Navíc příběh se mi zdá hezky uzavřený na to, abych se pouštěla do dalsich dílů. Příliš mnoho knih a příliš málo času.

nela3812
09.12.2022

Do knihy jsem se pustila v rámci štafety a bez přečtení anotace. Po několika stranách jsem měla silný pocit, že mi příběh připomíná pohádku "Princezna husopaska", přečetla jsem si proto anotaci, ve ktere o tom není ani zmínka. Po dočtení knihy jsem se však od @nonamekniznizavislacka dozvěděla, že původní anotace obsahuje infromaci, ze se jedna o reteling této pohádky. Škoda, že se česká anotace vyhnula této informaci, já jsem díky tomu příběh původně považovala za vykrádačku.

Každopádně, teď už k samotnému příběhu: Za sebe mohu říct, že se jedná a o skvělou fantasy knihu, kde toho není mnoho, ale rozhodně se jako čtenáři nudit nebudete. Krvavá magie je prostě moje a tohle zpracování se povedlo! Původní pohádka dostala díky fanatazii autorky opravdu grády a má to naprosto úžasný spád. Děj je nabít, zvraty, akcí a spoustou magie. Za mě velké plusy.

Jediné mínus jsou postavy, které jsou dost "své" a jako čtenáři si na ně budete muset zvyknout. Téměř všichni jsou tam zcela bezdůvodně umanutí, tajemní a dost výbušní. Chyběla mi zde rozmanitost. Ale moje sympatie si nakonec získali.

Těším se na pokračování, hodnotím 4/5

Duchoslp
05.12.2022

Mám ráda knížky o magii, takže jsem absolutně spokojená. Děj má spád, knížka se opravdu dobře čte a nechybí ani pár dějových zvratů. Super. Těším se na další díl

Njangu
17.11.2022

Překvapivé..... První díl série a plný akce a napětí. Já jsem byla nadšená. Čekala jsem od prvního dílu trošku větší utahanost.
Tak jsem zvědavá, co mě čeká v dalším díle. Doufám, že to bude pokračovat ve stejném tempu.

Mikindada
15.10.2022

Celkem poutavá knížka, plná dobrodružných zápletek a napětí, která je ale taky tak trochu sci-fi a někdy hraničí i s červenou knihovnou, ale přesto jsem se vždy ráda vrátila a zabředla do děje, abych prožila s hlavní hrdinkou její příběh znovu a znovu

1evca1
05.06.2022

Knihu jsem nedočetla. Nevím proč ale nezaujala mě. Možná je to kvůli mému věku. Třeba se ke knize ještě někdy vrátím