Krvavý lístek

Nejsilnější kouzla vyžadují největší oběti Princezna Aurélie je mocnou čarodějkou. Jak by ale mohla být šťastná v království, které magii brutálně potlačuje? Své schopnosti však nemůže skrývat navždy, proto uprchne do jiného království. Nachází si zde přátele, zdokonaluje se v kouzlení a začíná něco cítit k muži, s nímž by nikdy vládnout nemohla. Když ji dostihne kruté nebezpečí, musí se rozhodnout – zůstane v utajení, nebo přizná královskou krev a pokusí se zachránit své milované?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426101/big_krvavy-listek-3We-426101.jpeg 4212

Krvavá magie / Zväzky mágie 1.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Bloodleaf, 2019

Kniha Krvavý lístek

Nikidree

Jsem velmi mile překvapena. Kniha je svižná, čtivá a velmi dobře napsaná. Styl psaní je pěkně vyvážený, takže vás nečekají sáhodlouhé popisy věcí, avšak ani stručné nic neříkající věty. Hlavní postavy mají šmrnc a i ty záporné mají své vlastní kouzlo. Příběh je trochu zamotaný a moc se mi líbilo, jak se Auri propracovávala ke konečnému zjištění. A ta (nečekaná) úmrtí? Pecka!
Uvítala bych však trochu víc pátrání, zkoumání či čehokoliv takového, protože chvílemi jsem měla pocit, že dost věcí k Auriel přišlo tak nějak "samo" (hlavně skrz Zana). To samé u vztahu s bratrem. Beru že je ještě dost malý, ale i tak.
Prozatím mi to přijde jako celkem drsná pohádka. A nemyslím to vůbec ve zlém, naopak. Rozhodně plánuji přečíst celou trilogii. Příběh se mi zamlouvá a zajímá mě, zda se Auri povede zatnout tipec Tribunálu.

Sixtinka144

Takhle má přátelé vypadat opravdová fantasy. Hned od začátku knihy jsem věděla, že tohle bude naprostá pecka, a měla jsem pravdu. Úžasně vymyšlený svět, který je bravurně popsaný, dává smysl a má zajímavá pravidla. Hrdinové, kteří mají svůj osobitý charakter, který se postupně vyvíjí. Autorka nám dává dost času na to, abychom se s postavami seznámili a porozuměli jim. Příběh je napínavý, místy je opravdu temný, ale to jen dává celé knize korunku. Přečetla jsem ji během chvilky, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout. Celý svět je hrozně originální, a i proto, mi neskutečně přirostl k srdci. Autorka psát umí, a jsem moc ráda, že jsem se ke knize konečně dostala. Pokud jste milovníci fantasy, tohle vás rozhodně nemůže minout. Já jsem nadšená, a rozhodně doporučuji.

marina4088

Krvavý lístek jsem si chtěla přečíst již delší dobu, i když recenze na knihu jsou takové 50/50, ale i tak jsem ráda, že jsem se k tomu nakonec dostala.

Začátek knihy mi přišel takový docela pofiderní, všechno se stalo nějak rychle a já se moc nedokázala zorientovat v příběhu. To pro mě byl takové hlavní mínus, naštěstí se to potom rozjelo a už se to četlo fajn. Nakonec do sebe celý příběh hezky zapadal.

Dost se mi líbil systém fungování magie a jejího postupného rozvýjení. Stejně tak byla dobrá hlavní hrdinka, sice to občas skřípalo, ale jinak byla chytrá, odvážná, dokázala přemýšlet ALE - její největší problém je její jméno - přečíst na jedné stránce 10x Aurélie nebylo zrovna záživné, motal se z toho jazyk i hlava. Každopádně její schopnosti byli zajímavé, protože vidět duchy a do toho praktikovat krvavou magii a být princezna musí být.. vyčerpávající.

Samozdřejmě Zan byl taky hodně fajn, i když mi tam občas něco nesedělo, tak byl mi občas příjemnější než Auri. Jeho příběhová linka byla hezky zamotaná, ale ke konci se vše hezky srovnalo. Další skvělou postavou byla Kate a ta byla prostě ta příjemná, laskavá a milá.

Zase body navíc za krásnou obálku a úvodní stranu.

Ella161

Ty jo. Troufám si říci, že tohle je jedna z nejlepších YA fantasy vůbec! Už od začátku to bylo neuvěřitelně čtivé. Autorka nás nejprve seznámila se světem, který vymyslela (a že to měla skvěle promyšlené) a hned tam nastaly nějaké akce. Hlavně ta jedna hned ze začátku mě fakt dost vzala. Jak to mohla udělat? Už takhle ze začátku hned brečet není nic příjemného

Celý ten děj byl neuvěřitelně skvělý! Vážně jsem se od čtení nemohla odtrhnout a hltala stránku za stránkou. Už je to nějaká doba, kdy jsem tak moc tu knihu hltala. Tady to ale nešlo jinak! V každé kapitole se stalo něco, co mě přinutilo číst dále. Prostě jsem to nemohla ukončit, aniž bych věděla, jak to bude dále pokračovat. Nedokážu vyjádřit, jak na mě kniha zapůsobila. Prožívala jsem u ní tolik pocitů. Radost, zuřivost a hlavně smutek. Bože, ani nevím, kolikrát a jak dlouho jsem u knihy brečela. Nečekala jsem, že se to vyvine takhle. Nečekala jsem, že mě ten příběh až tak ohromí.

Postavy? Naprosto krásně vymyšlené! Moc jsem si oblíbila Aurélii, Zana (ehm, tady je to trochu zamotané, ale kdybych k tomu řekla více, tak bych Vám dala velký spoiler, za což byste mě určitě zabili. Ale tak ráda bych to řekla!), Nathaniela i Kate a Kellana. I některé další, ale hlavně tyhle. Ach jo. Aurélie a Zan byli prostě…. nemám slov. Milovala jsem jejich společné chvilky i to, jak skvěle si rozuměli a doplňovali se. Všechny tyhle postavy byly tak statečné! Nešlo si je neoblíbit.

Vážně si tohle musíte přečíst! Pokud máte rádi tenhle žánr, nesmí Vám tahle série v knihovně chybět. Vím, že se hodně opakuji, ale to je tak krásně propracovaný příběh! Určitě Vás nezklame, pokud se pro něho rozhodnete.

Alíček83

Zezačátku mi trvalo než jsem se začetla a pochopila souvislosti, hned se skočilo po hlavě do vody, neseznamovalo se s prostředím. Pak na konci mě trochu naštvalo, jak mohla zapomenout na .... maminku. Jsem zvědavá na druhý díl.

Sofonisba

Uvnitř hezké obálky se nachází vše, co potřebuje dobrý příběh. Láska, intriky i nenávist, které jdou doslova až za hrob. K tomu notná dávka kouzel a magie a samozřejmě krutý "zlosyn", který děj komplikuje až do posledních stránek.

No jelikož je půlnoc a já za pár hodin vstávám do práce, tak lituji jen toho, že kniha není o trochu delší. Je naprosto skvělá a nedá se od ní odtrhnout.

Morgaine07

Tato kniha splňuje všechno co mám ráda, pohádky, magii a intriky v království. Aurelie mi byla sympaticka a knihu jsem si opravdu užila