Krvavý lístek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nejsilnější kouzla vyžadují největší oběti Princezna Aurélie je mocnou čarodějkou. Jak by ale mohla být šťastná v království, které magii brutálně potlačuje? Své schopnosti však nemůže skrývat navždy, proto uprchne do jiného království. Nachází si zde přátele, zdokonaluje se v kouzlení a začíná něco cítit k muži, s nímž by nikdy vládnout nemohla. Když ji dostihne kruté nebezpečí, musí se rozhodnout – zůstane v utajení, nebo přizná královskou krev a pokusí se zachránit své milované?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/426101/krvavy-listek-3We-426101.jpeg 4.410
Série

Krvavá magie / Zväzky mágie 1.

Žánr
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

Bloodleaf, 2019

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Krvavý lístek

Přidat komentář
zuzak82
22. ledna

Kniha je pro mě lehce nadprůměrná. Kniha mě začala více bavit až od Druhé části s názvem Achleva (cca od strany100), kdy renaltská princezna Aurélie uteče před pronásledováním do království Achleva. Okolnosti ji přinutí, aby se místo plánované svatby s místním princem Valentinem, skrývala pod jinou identitou. Seznámí se se Simonem, který rozpozná její jedinečný dar magie skrz její krev a přesvědčí ji, aby mu pomohla ochránit tři vstupní brány do města. Ty jsou chráněny kouzly, které se někdo snaží zničit. Děj byl docela zajímavý, ale kniha na mě moc emocionálně nezapůsobila, proto bych hodnotila spíše 70%.

Výhody knížky:
+ kniha se snaží přijít s originálním světem (království princezny zakazuje a pronásleduje kouzla a čarodějnice, království jejího plánovaného snoubence kouzla chrání, různé druhy kouzel, historie království )
+ postavy jsou docela sympatické a často mají dobré i některé horší vlastnosti
+ kniha je z plánovaní série, ale konec příběhu je poměrně uzavřený

Nevýhody knížky
- na obalu knihy je napsáno „Nejsilnější kouzla vyžadují největší oběti“, ano v knize postavy často musí obětovat svou krev, život nebo lásku, ale emocionálně to nemělo na mě dopad (snad kromě linky Kate)
- obě království jsou popisované spíše jako temné a neradostné místa k životu (kniha začíná scénou popravy čarodějnic, rovněž obsahuje popisy vražd, napadení), ale tu tíseň, zranitelnost postav nebo strach o ně jsem necítila
- je naznačen milostný trojúhelník, který vyšuměl skoro do ztracena, proč tam tedy vůbec byl? (SPOILER: nejvíce mi vadilo jak nevyužita byla nakonec postava Kellana, nejprve jsou naznačeny milostné city mezi ním a princeznou, když se po delší době znovu objeví (což bylo jasné od samého začátku), jako by vlastně mezi nimi vůbec nic nebylo, možná však dostane prostor jeho postava v dalším díle)

Kukicka
20. ledna

Bylo to pěkné počteníčko v rámci svého žánru. V poděkování jsem se dozvěděla, že kniha měla 6 verzí a autorce to trvalo roky a roky, než kniha vyšla. Jsem ráda, že konec je celkem uzavřený, jelikož pokud bude autorka postupovat stejně, tak bych mohla být i v důchodu, než uvidí světlo světa všechny díly :-D

nofreeusernames
16. ledna

Znáte pohádku o princezně husopasce? Mně teda osobně přijde docela nudná a opravdu jsem nevěřila, že se z ní může vyklubat slušný fantasy retelling. Crystal Smith mě ale vyvedla z omylu, krvavý lístek jsem přečetla během jedné páteční noci a kusu soboty a byla jsem nadšená. Možná to bylo i tím, že jsem se do knížky pustila po Falešném polibku, který se jí v mnohém podobá, ale je teda kapánek horší.

Velké plus dávám postavám. Aurélie teda není žádná chudinka, ale své schopnosti nepoužívá bez potíží a není mistrem na první dobrou. Velmi dobře je postavená i zápletka. Nenarazila jsem na výraznější logickou chybu či zázračné vyřešení bezvýchodné situace, všechno do sebe nakonec hezky zapadlo a dalo prostor pro další vyprávění. Jsou zdánlivá tajemství, které rychle uhádnete a jsou i tajemství, které vám, nevědomým, autorka naservíruje v pravou chvíli. Romantická linka je tak akorát tenká, abyste nebyli přeslazení, a tak akorát tlustá, abyste ukojili svůj hlad po troše lásky. Milostný trojúhelník ani cliffhanger na konci nečekejte – palec hore.

Knížku si přečtěte, pokud máte rádi (a teď bych mohla vyjmenovat spoustu těch výraznějších autorek a knih)… young adult fantasy. Jo, bude se líbit všem, co mají v příběhu rádi trochu magie, dobrodružství, lásky…