Temný kvítek

Krvavá magie si vybírá svoji daň! 2. díl fantasy trilogie. Život princezny Aurélie je v troskách, stejně jako království, které chtěla zachránit. Její snoubenec zahynul na lodi, a bratr, který se měl stát v jejich zemi králem, musí čelit odporu ze strany Tribunálu. Když během korunovační noci dojde k převratu, Aurélie je nucena uprchnout. Aby zachránila sebe a svou rodinu pustí se do sebevražedného boje. Najde v nejtemnějších chvílích jiskřičku naděje? Pomůže jí láska, kterou považovala za ztracenou?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449846/big_temny-kvitek-BFs-449846.jpg 462

Krvavá magie / Zväzky mágie 2.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Greythorne, 2020

Kniha Temný kvítek

v.michlickova
10. listopadu

Druhý díl ze série Krvavý lístek byl pro mě na prvním místě při pořizování podzimních novinek tohoto roku. Tuto sérii jsem rozečetla letos na jaře, kdy jsem se dostala ke Krvavému lístku a během chvilky jsem ho přečetla. Styl autorčina psaní je mi hrozně sympatický, stránky mi ubíhaly pod rukama a i když zde narazíme na neznámý jazyk (kouzla a zaklínadla), je to tam všechno hezky přeložené. V této druhé knize mě strašně moc bavila přítomnost i jiné magie, než té krvavé, jak je tomu v prvním díle. Objevují se zde i nové postavy, většina ovšem zůstává stejná. Chování hlavní hrdinky se postupem času vyvíjí a ve všech situacích mi byla Aurélie čím dal víc sympatická. Oblíbila jsem si i jejího mladšího brášku Konráda a jejího osobního strážce Kellana.
Kdo jste četli Krvavý lístek, rozhodně neváhejte ani v případě Temného kvítku, je to opravdu skvělé, propracovanější pokračování. A vy, kdo jste tuto sérii ještě nečetli a uvažujete nad tím, neváhejte! Je to podle mě jedna z nejlepších sérii, vážně.

Sixtinka144

Potom, jak jsem byla odvázaná z prvního dílu, jsem se bála Temného kvítku, protože jsem měla dost vysoká očekávání. Na téhle sérii je geniální to, že nemá slabá místa. Příběh je plný akce, událostí a zklamání, prostě vás nenechá vydechnout. Takže jsem četla a četla, párkrát se mi chtělo brečet, trochu jsem to mezi kapitolami musela rozdýchávat, ale pak, když jsem to dočetla, jsem byla nejvíc překvapená. Protože tahle kniha rozhodně předčila moje očekávání. Postavy měli skvělý vývoj charakteru, hlavní hrdinka mi přirostla k srdíčku, takže její občasné pošetilé chování jsem ji odpustila.Vracení se zpět vzpomínkami je moc dobrý prvek. Autorka si s námi moc ráda hraje, a to úplně zbožňuji. Upřímně, za mě je tento druhý díl ještě lepší než jednička, takže si je oba dva musíte přečíst. Prostě tohle je opravdovaná, nefalšovaná fantasy série, kterou mám tak neskutečně ráda.

Sofonisba

Druhý díl naplnil očekávání a potvrdil kvality Krvavého lístku, což se ne vždy povede. Děj má to švih, šťávu, napětí, nečekané zvraty a Aurélii. Hlavní hrdinku, která rozhodně není dokonalá, občas věci (byť v dobrém úmyslu) zamotá či pokazí, ale má odvahu, dobré srdce plné lásky a nevyhýbá se odpovědnosti za své činy.

No jako takový závěr sem rozhodně nečekala a celkově kniha byla čtivá.

Ella161

Konečně se mi do ruky dostal druhý díl a opět si ho nemůžu vynachválit! První díl byl tedy o něco lepší, ale fakt jen o něco. Trochu mě mrzí, že jsem si nedala rereading předešlého dílu, protože jsem už zapomněla na nějaké situace a teď jsem se musela rozvzpomínat, což netrvalo zrovna krátce. Také jsem zjistila, že jsem v prvním díle špatně pochopila konec. Na mojí obranu…ono to tam bylo strašně zamotané a tady se to alespoň pořádně vysvětlilo. Je ale fakt, že jakmile mi to došlo, tak mě to moc mrzelo a byla jsem z toho smutná (ten, kdo četl, pochopí). Každopádně i tenhle díl byl neuvěřitelně čtivý a měla jsem ho přečtený jen za pár hodin.

Objevilo se zde celkem dost nových postav. Také jich dost umřelo a některé se pak vrátily mezi živé. Musím přiznat, že celý ten příběh je zamotaný. Některé věci mi tam ze začátku nedávaly smysl a pochopila jsem je až po nějakém čase. Takže tohle není příběh na oddech, protože tady se musíte tak na 90% soustředit. Jelikož tady i drobný detail má velký význam. Někdy mě tohle na knize štvalo, ale nejspíš kvůli tomuhle jsem si tu sérii oblíbila a dovolila si říci, že je to jedna z nejlepších v tomhle žánru. No, zpátky k postavám. Aurélie byla opět skvělá. Statečná. Smířená se svým osudem. Obětavá. Milující. Ona je taková ta postava, která Vám prostě přiroste k srdci a rádi na ní budete vzpomínat. To samé platí na Zana. Sice mě trochu mrzelo (trochu víc), že tady v tom příběhu moc nebyl. Také mě mrzelo to, že se jejich cesty (Aurélie a Zenovo) rozdělily a oni se odcizili (tohle mi trochu připomínala knihu Krev&med). A ostatní postavy jako Kellan, Kornád, Onal a další, byly skvělé.

Každopádně, i když je ten svět zamotaný, tak se mi strašně líbila ta magie pomocí kvítků. Díky němu jste se mohli dostat na hranici mezi životem a smrtí. Tenhle svět byl fakt krásně a propracovaně vymyšlený. A ten konec? POTŘEBUJI NUTNĚ DALŠÍ DÍL.

dominika2585

Povedená kniha. Jen už při čtení anotace jsem si říkala, jak mohla autorka hned začít smrtí prince Valentina, když první knihu zakončila v úplně jiném duchu. Každopádně v průběhu knihy je vše uvedeno na pravou míru. Na další díl se těším.

Alíček83

Ze začátku mě zase chvíli trvalo než jsem se dostala do děje. Nové postavy se mi pletly. Konec byl taky pěkně zamotaný v čase. Někdy jsem se opravdu ztrácela. Ale celkově se mi to líbilo, určitě sérii dočtu.

makik111

Nabitý příběh od začátku do konce plný akce, napětí a nečekaných zvratů. Aurelie je skvělá postava. Rozhodně se nemůžu dočkat až vyjde další díl.