sBety sBety komentáře u knih

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Nemám ráda poezii, jelikož mi příjde moc umělá, ale tohle je dokonalé.. Kolikrát jsem si v knize našla oblíbené rýmy, které jsem si musela někam přepsat a kolikrát jsem se v knize sama viděla, nespočítám.

24.09.2012 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

"Jmenuji se Suzanne Collins, napsala jsem jednu výbornou a jednu dobrou knížku. Takže co teď? Aha, už vím, nechám všechny vychcípat a z těch co přežili udělám chodící trosky! " Šmarjá ženská! začalo to dobře a ke konci mě u knihy držela jen její neuvěřitelná čtivost.

10.06.2012 2 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Se zatnutými zuby dočteno.

29.05.2012 1 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nemůžu hodnotit, pro dítě k nepochopení a pro dospělého pohádka.( Ano, má vnitřní myšlenku. Ne, neuchvátila mě)

21.05.2012

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Knihu jsem věnovala mamince k narozeninám, ale nedalo mi a musela jsem si ji přečíst též. Zápletka je až zoufale průhledná, ale ten kdo má rád pana Darcyho si jistě příjde a své.

21.05.2012 3 z 5

Džamila Džamila Čingiz Ajtmatov

Krásný příběh zakázané lásky viděný z pohledu třetí osoby. Trochu jsem se bála situování děje do kirgizské vesnice, ale na kvalitě to nijak neubírá.

21.05.2012 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Výborná myšlenka, výborná kniha. Líbí se vykreslení jednotlivých charakterů, nejvíc jsem se ztotožňovala s Ralphem.

25.04.2012 4 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Krásně vystihnutá postava Miláčka - člověka, který si cestu k lepšímu postavení klestí přez postele svých milenek...a prochází mu to!

22.03.2012 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnin mně dostal, parádně naservírované hlášky! např: "přinesl jsem ty červy":D

14.02.2012 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Mmm takže čokoláda... Kniha si Vás získá jakýmsi kouzelným podmanivým způsobem, který se autorce velice povedl. Viděla jsem prvně film a jsem ráda, že knihu přesně nekopíruje.

25.01.2012 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Vše co jsem chtěl říct, řekl Jaxx84

18.01.2012 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Taková fa(j)n bonusovka pro všechny, kteří žerou Pottera (jako třeba já).
Bajky samy o sobě docela dobré, ale kouzelném světě se toho moc nového nedovíte. Jako vánoční dárek to není špatné dostat.

02.01.2012 4 z 5

Z deníčku neobyčejné patnáctky Z deníčku neobyčejné patnáctky Sandra Lanczová

Jako mně se to líbilo:)

01.01.2012 4 z 5

Mňmňm.. ztratilo to tu jisku, kterou zažehl výborný 1. díl. škoda míra čtivosti je pořád vysoko, jen už mě to prostě tak nebavilo.

23.12.2011 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Slabší než první díl, jak po stránce příběhu, rozvleklosti a stupňování napětí tak po zašmodrchanost hlavní zápletky. Ale i tak si kniha zachovává vysokou kvalitu.

27.11.2011 3 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Atmosféra Tmy je velice dobře vystižena, když u prostřed čtení zjistíte, jak je Vám úzko, a že Vám buší srdce.

10.11.2011 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Miluju když mě kniha vcucne, pohltí.Tak,že jí čtete a najednou zjistíte že se klepete vzrušením!
Ale musím dát 9/10 za rozvleklost a neustálé používání slova káva a power book.:D

21.10.2011 5 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Nebylo to špatné, ale... Některé momenty prostě slabší i když místy jsem se smála z plna hrdla (např. v autobuse:D)

18.10.2011 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

No tak jako.. nebylo to špatné, ale nebylo to zas tak brilantní. Začalo to výborně, ale v polovině se to začlo lámat a konec mi připadal strašně nedovařený. Zajímave ale je, jak sii Humbert dokáže strhnout své čtenáře až si získá jejich pochpení.
Souhlasím s Tuffy, úžasně vylíčené scény.

29.05.2011 3 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Já jsem se u toho kvýlela smíchy, přečetla jsem si to na doporučení maminky a nelituji...Paní Devátá má skvělý smysl pro humor

19.05.2011 5 z 5