sBety sBety komentáře u knih

Trosečníci z Vlaštovky Trosečníci z Vlaštovky Arthur Ransome

Tohle je má nejoblíbenější z Ransomových knížek.

10.04.2011 5 z 5

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Tuhle knížku jsem od malička poslouchala na kazetách, nahranoých z radia, kde to vysílali na pokračování. Opravdu pěkná dětská knížka.

10.04.2011 4 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Smrť je prostě úžasný!

09.04.2011 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

MEGA SPOILERPoflakování se ve stanu byla těžká nuda. Mám ráda ten Snapeův typ hrdinství a jeho příběh mě vážně dojal. Líbilo se mi taky, jak vyšlo najevo Brumbálovy prohřešky a taky stojí za zmínku pár Toksová-Lupin, vždycky jsem je měla ráda... MEGA SPOILER

Malá perlička na závěr: Brumbálův mistrovský plán v 21 bodech : http://www.potterpovidky.cz/web/viewstory.php?sid=857

09.04.2011 5 z 5

Posun ve vztahu k Ginny jsem uvítala. A samozřejmě flashbacky jsou základním kamenem této knihy.

Bellatrix a mladý Tom Raddle jsou přímo ďábelští!

09.04.2011 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Líbí se mi jak kniha vyspívá do temné atmosféry. Líbí se mi odboj Fénixova řádu a B.A., vyvrcholení na konci (i ve filmu to bylo působivě zpracované) a hlavně ztělesění absolutního ružového zla Dolores Umbritgeové.

09.04.2011 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tady už začíná jít do tuhého, Mistrovství světa ve famfrplu, postava Pošuka Moodyho, turnají 3. kouz. škol, konečné střetnutí s Voldym...Knize nechybí dobe plánovaná akce, vzrůstající napětí a zápletky. Ale je tu jeden zádrhel: Proč by Moody nemohl kdykoli podstrčit Harrymu přenášedlo a ušetřit si to, že ho musel protáhnout celým turnajem?
BTW: i film je hodně dobrý

09.04.2011 5 z 5

Můj nejmilejší díl, líbí se mi jak to celé dostává hloubku: objevování kouzelnického světa, nové i stálé postavy, otevírá se minulost i budoucnost. Jedním slovem kouzelné!

09.04.2011 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Miluju ten příběh, začla sem ho číst asi v 9 letech a postupně na něm vyrůstala.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Na začátku téhle knihy je napsáno: Tento román je součástí zamýšlené triologie stmívání, nový měsíc, zatmění...Tak proč to tak nemohlo zůstat?

09.04.2011 3 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Nekonečně natahované, stejně jako druhý díl.
PS: Rockwoodův komentář a hlavně jeho poslední odstavec mě doopravdy rozesmál. :D

09.04.2011 1 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Mě ten příběh bavil...

09.04.2011

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Kniha první: jakž-takž snesitelná, červená knihovna
Kniha druhá: na provaz (Jacobovi sladké řečičky se fakt nedají)
Knih třetí: mám ráda tu část, kdy autorka představuje širší komunitu upírů i nervy drásající přípravy na bitvu...ale pak se všichni rozejdou v míru a pokoji, jako staří-dobří kamarádi. NO CO TO JE!?
Ale i přesto mám rád Meyerové styl, protože vás vtáhne a nepustí dokud celou tu bichli nepřelouskáte do poslední stránky.
A taky je to o dost lepší než 2. a 3. díl.
Takže sumasumárum: SLABÉ 3 hvězdy.

09.04.2011 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Mě bavila jen ta pasáž, kdy se Holden baví s tím svým učitelem (asi 2 stránky). Zbytek jsem četla se zatnutými zuby (a to jsem taky v jehom věku).

08.04.2011 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Skvělé, svěží a nepřeplácaně romantické, ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že film byl lepší.

08.04.2011 4 z 5