sBety sBety komentáře u knih

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

3 body za čtivost. Knihu jsem vyhledala kvůli nové Lisbeth Salanderové a očekávání splnila. Mínusem jsou přebytečné odbočky a nedotažený konec.

27.12.2014 3 z 5

oddechovka:-)

12.11.2014 2 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Sex, smrt, sex, smrt, sex....

Čtivé, ale zvláštní.

10.11.2014 3 z 5

Situační humor - *****
Místy byla kniha až moc velká pohádka, ale nakonec mi stejně bylo líto, že skončila. Chtělo by to víc Alanů Karlssonů v reálném životě!

03.10.2014 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Četla jsem ji protože mě zaujal film. Místy vtipné, místy trefné, místy jsem musela přeskakovat, protože se to fakt nedalo.

20.09.2014 3 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Miluji nadsázku a ironii!

17.08.2014 4 z 5

Pes ve městě Pes ve městě Veronika Hájková

Nemám ráda psy, ale dvojka Diviš + Fiona by rozesmála i mrtvolu. Jedinné co mi přišlo o stupeň slabší a méně zábavnější, byly rozhovory s kamarádkami.

17.08.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

I když by si to určitě zasloužilo obsáhlejší a metaforičtější komentář tak já jen připíšu:

"dobrý"

11.08.2014 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Tygra je těžký soudit...

16.07.2014

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Mé postupné prokousávání se do Středozemě.
1. Shlédnuta první část Páru pařmenů - WTF?:D
2. V TV hraje Návrat krále, ale já to zapínám pouze na scény se skřety a mrtvími močály, které mě spolehlivě odrazují.
3. Film hobit mě docela dostává. (aha! ony tam jsou i hezká místa a milí lidé, nejen ty obludy!)
4. Hobit přečten. Chci víc!
5. Společenstvo přečteno během pár angínou znepříjemněných dnů.
6. Původně jsem se chtěla podívat na film až potom co přečtu každou knihu. Žel nevydržela jsem to napětí a musela jsem vědět jak to teda skončí.
7. Poslední dva díly boží. Chci do středozemě a Aragorna za muže!

06.04.2014 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Neuvěřitelně čtivá, dobrodružná a poučná pohádka. A já si k němu našla cestu až po filmech!

07.03.2014 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Je zábavné pobývat v hlavách, hned jednoho-hned druhého, z anglických maloměšťáků. Kniha mě popadla a nepustila, a to je to, co oceňuji na stylu Rowlingové.

29.12.2013 4 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Fajnová povídka z povinné četby.

29.12.2013

Zabiják Zabiják Émile Zola

Často na ni vzpomínám...

29.12.2013

1984 1984 George Orwell (p)

Manuál pro diktátory. Doufejme, že utopický román. Tak dokonale popsané, že mi bylo při čtení úzko. Ale PROČ?

20.08.2013 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Slyšeno v podání Marka Ebena. Nic převratného, "jen" takové pohlazení pro duši. Měla by patřit do povinné četby.

20.07.2013 4 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Je o mém kraji (napsána borcem, který tady žil celé 2 roky a už se cítí jako nenahraditelný bard), je to povinná četba. 2+ - některé se mu povedly.

25.02.2013 2 z 5

Pevné pouto Pevné pouto Alice Sebold

Pro mě osobně skvělá kniha, sice rozvleklá, ale čtivá.

02.12.2012 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Snadno přelouskatelná. Děj mě chytl + je tenká, ideální do doporučené četby k maturitě.

02.12.2012 3 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Mno... tahle kniha mi dala zabrat.

02.12.2012 2 z 5