Lovkyně informací

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vanessa Michael Munroeová má mimořádný talent pro jazyky (ovládá jich dvaadvacet) a za sebou tvrdý výcvik v zacházení s nožem. Obstarává informace, většinou v zemích třetího světa, pro firmy, vlády i jednotlivce. I proto, že se narodila v Kamerunu (manželům-misionářům), kývne na zakázku naftaře Richarda Burbanka, jehož adoptivní dcera Emily se nevrátila ze safari v Namibii. V doprovodu rodinného přítele Milese Bradforda se Vanessa s falešným pasem vydává do Afriky, tam ji však dostihne jak pravda o Emilyině osudu, tak její vlastní minulost… a Vanesse nakonec nezbude nic než pomsta. Senzační debut, jehož hrdinka si podle kritiků i čtenářů v ničem nezadá s Lisbeth Salanderovou, hlavní postavou kultovních bestsellerů Stiega Larssona....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124186/lovkyne-informaci.jpg 4.1339
Série

Lovkyně informací 1.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

The Informationist, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (84)

Kniha Lovkyně informací

Přidat komentář
Atak
16. ledna

Napínavě napsáno, vtáhlo mě to do děje hned od začátku a vydrželo až do konce. Další dobrodružství této postavy na mě již čekají v knihovně. Tak hurá na ně :)

KatyM.
01. ledna

Za mě plný počet. Kniha se mi moc líbila.


Miláček484
20.12.2020

Nebylo to špatné, napínavé, celkem zajímavý konec, sice jsem čekala víc, ale kniha se mi líbila, přesně kniha na dovolenou nebo jako pro mě, když jsem se léčila z nachlazení. Druhý díl asi přečtu.

markéta783
03.08.2020

Není to sice žádná vysoká literatura, ale pokud hledáte něco napínavého pro pobavení třeba na dovolené, tak je to to pravé ořechové. Mně osobně kniha pobavila, byla napínavá, zábavná, za mě tedy ano.

eliska8413
12.04.2020

Oddechové letní čtení. Přirovnávat tento počin s jedinečnou Larssonovo Lisbeth Salanderovou, by bylo ale pomýlené. Lovkyni Vanesse jsem její téměř až nadpřirozené vlastnosti nevěřila. Autorka se snažila ve čtenáři popisem hrdinky vzbudit dojem světoběžnice, znalkyně místních poměrů a lidského detektoru lži v jednom, ale ve finále nabídla jenom pestrou škálu geografických pojmů, ve stylu zápisků z hodin zeměpisu, umění spojit si souvislosti bylo popsáno jako "analitycký mód mozku" a mezilidské vztahy popisuje hlouběji i týdeník Vlasta . Pokud někdy autorka v Africe byla, asi dostatečne nenasála místní kulturu, protože kniha se mohla klidně odehrávat v Brazílii a člověk by nepoznal rozdíl. Na druhou stranu díky absenci hlubšího rozboru všeho, se kniha čte vlastně sama, jen čtenáři nesmí vadit, že si po chvíli není jistý, jestli se nachází v Horní Dolní nebo rovníkové Africe. Obávám se ale, že Vanessa nebude nový Joona Linna.

Leticia69
07.04.2020

Naprosto skvělá kniha. Do děje mě to vtáhlo hned v začátku. Je to možná tím, že sama jsem něco procestovala a jsou místa, kam bych se ráda vrátila. Takže to bylo takové souznění. Příběh, který se tu rozvíjí je skvělý, chytlavý, má to obrovské napětí a spád... Vůbec jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Trochu jsem se na začátku obávala, že se mi do představ bude moc mísit Salanderová od Larssona, ale nebylo tomu tak a jsem za to ráda. Lovkyni informací rozhodně doporučuji! Pro mě to byla první kniha od TS a už se těším, až se začtu do některé další z této série.

pavel9989
03.04.2020

Kniha má takový zdlouhavější rozjezd, ale pak je děj napínavý. Aspoň vím, kam, ani zadarmo, nepojedu na dovolenou :-)

mi-380
18.01.2020

Podnikatelský záměr se vydařil. Autorka stvořila atraktivní postavu: geniální krásku s poloavengerskými schopnostmi, a co je podstatné – čtenáři si přejí další díly. Vanessa je nejen drsná holka a motorkářka, umí být také něžná romantička, která má ráda muže a jako nebojácná lovkyně se stává pro čtenáře zkušenou průvodkyní tajemnou a nebezpečnou Afrikou. Autorka má kouty černého světadílu kolem Guinejského zálivu nedobrovolně procestované a zažité, a tak místo cestopisu sepsala tuto dobrodružnou, zašmodrchanou, místy drhnoucí, ale celkem zábavnou historku s cenným, ostře kritickým pohledem na kleptokratické standardy místních vládců.
70 % (320 hodnotících je aktuálně na průměru 81 %).

1

Štítky

Afrika dobrodružství špionáž

Autor a jeho další knihy

Taylor Stevens
americká, 1972

Podobné knihy

všech 5 podobných

Kniha Lovkyně informací je v

Právě čtených5x
Přečtených460x
Čtenářské výzvě10x
Doporučených37x
Knihotéce209x
Chystám se číst161x
Chci si koupit10x
dalších seznamech1x