Lovkyně informací

Lovkyně informací https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124186/lovkyne-informaci.jpg 4 372 89

Lovkyně informací série

Vanessa Michael Munroeová má mimořádný talent pro jazyky (ovládá jich dvaadvacet) a za sebou tvrdý výcvik v zacházení s nožem. Obstarává informace, většinou v zemích třetího světa, pro firmy, vlády i jednotlivce. I proto, že se narodila v Kamerunu (manželům-misionářům), kývne na zakázku naftaře Richarda Burbanka, jehož adoptivní dcera Emily se nevrátila ze safari v Namibii. V doprovodu rodinného přítele Milese Bradforda se Vanessa s falešným pasem vydává do Afriky, tam ji však dostihne jak pravda o Emilyině osudu, tak její vlastní minulost… a Vanesse nakonec nezbude nic než pomsta. Senzační debut, jehož hrdinka si podle kritiků i čtenářů v ničem nezadá s Lisbeth Salanderovou, hlavní postavou kultovních bestsellerů Stiega Larssona.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Informationist , 2011

Anie.M
17.08.2018 5 z 5

akce, napětí, wau. tuhle jízdu bych si klidně přečetla znova.

tak jo, možná je Michelle, až moc dokonalá, jednu chvíli je to roztomilá a sexy žena, po které prahne každý chlap a na druhé straně má jizvy z drsného mládí a dovede splynout s africkým prostředím plným grázlů, ale je to jen knížka a já si jí představila tak, aby zapadala do všech nej, které v knize má. líbil se mi popis prostředí, krátký vhled do její minulosti a cesta k té Michelle, kterou je nyní, dokonce se tam vešla i střízlivá love story.

zoew
17.08.2018 4 z 5

Místy trochu přitažené za vlasy, ale beze sporu velmi čtivé.

karolka
28.06.2018

Spatne se mi kniha cetla, do poslednich stran se tahla. Nedoporucuji.

EricNor
08.01.2018 2 z 5

Cekal jsem mnohem vic. K cetbe me presvedcily zdejší komemtare, ktere opevuji spad udalosti, neustale napeti. Bohuzel minimalne pulku knihy se fej nehne ani o pid, resi se nepodstatne zalezitosti a neustale s hrdinkou vnitrne pochodujeme, coz neni na skodu, jen se s tim musi setrit. Hrdinka je navic trochu muzskej, ktery pouziva prevazne muzske a nikoliv zenske zbrane. Jako chlap se taky chova i ve vztahu k muzum - uzit si a odkopnout. Zacatek a konec ujdou. Taky se dozvime neco o realiich te horsi casti Afriky, kde predpokladam, ze spisovatelka cerpa ze skutecnyc svych nebo zprostredkovanych zazitku. Stred knihy je za me velka slabota.

Katja
13.12.2017 5 z 5

Hned ze začátku se všichni asi shodneme, že srovnání s Lisbeth Salander byl nejspíš ne/podařený marketingový nápad vydavatele. Ty dvě mají společnou snad jen androgynní postavu, jinak asi nic. Je vidět, že autorka v prostředí, které popisuje, opravdu žila a to je, dle mého názoru, hlavní přidaná hodnota všech dílů série. Nečtete totiž jenom nějakou dobrodružnou beletrii, ale odnášíte si i reálie navíc. Postavu Essy/Michelle/Vanessy (probuh proč zrovna jmeno Vanessa, které evokuje blond krasku s kalifornskym prizvukem?!) jsem si i přes mnohá "ale" zamilovala. Pod tou tvrdou skořápkou, o které se nás autorka snaží celou sérii přesvědčovat, je něco mně osobně velmi blízké. I proto hodnotím kladně. PS: a taky pro postavu Franciska :))

lenkavildomcova
31.10.2017 4 z 5

Nebylo to špatné, ale četla jsem lepší.

Allla9
22.10.2017 5 z 5

Určitě čtu další díly.

barusak1
27.09.2017 5 z 5

No sice mi chvílemi přišlo, že je hlavní hrdinka trochu jako robocop, ale přesto se mi kniha moc líbila a s chutí si přeštu i další díly

Matulka66
20.09.2017 5 z 5

Musím říci, že kniha byla celkem poutavá a příběh se mi líbil :)

Shanib
19.09.2017 5 z 5

Byla to jízda. Tahle slova děj vystihují. Ze začátku pozvolnější, ale pak jsem knížku nedokázala dát z ruky. Vanessa/Michael mi občas trošičku lezla na nervy svojí namyšleností, ale s ohledem na postavu jako takovou to asi bylo na místě...no a Milese jsem si oblíbila od jeho první věty. Hned se pouštím do dalšího dílu.

simika
07.09.2017 5 z 5

Skvělá série s trošinku sestupnou tendencí... Hlavní hrdinka - superžena, se kterou není těžké se identifikovat, i přes její neznámou temnou minulost a problém s navazováním vztahů. Udrželo mě to v napětí od začátku až do konce knihy.
Rozhodně stojí za přečtení pro toho, kdo má rád thrillery.

Boby17
19.08.2017 5 z 5

Byl to pěkný sešup, knížku jsem měl přečtenou za dva dny. Byla akční, napínavá i překvapivá. Plnou spokojenost oceňuji plným počtem hvězd. Hollywoodské zpracování si určitě nenechám ujít.
V komentářích je často Essa Munroeová srovnávána s Lisbeth Salanderovou. Příběhy švédské hrdinky jsem ještě nečetl, jen viděl zfilmované, tak se porovnávání neodvážím.

Mia77
30.01.2017 3 z 5

Někdo hlavní hrdinku přirovnává k Lisbeth Salanderové, ale to si myslím, že je hodně nadhodnocené. Asi moc rychlý sled událostí, možná by se to dalo trochu víc rozepsat a pak by to vypadalo trošku reálněji. Ale napínavé to je ....

JankaV80
18.01.2017 4 z 5

Mě osobně kniha vtáhla do děje a přečetla jsem ji na jeden zátah. Autorka děj zbytečně nenatahovala a určitě si od ní ještě něco přečtu. Moc se mi líbilo, že děj knihy byl zasazen do Afriky.
Srovnání s Lisbeth Salanderovou vidím snad jen v tom, že obě jsou ve svém oboru výjimečné.

hankapimi
18.01.2017 2 z 5

Srovnání s Lisbeth Salanderovou fakt kulhá na obě levé nohy . Přesto, že bylo v knize i samotnou Vanessou nesčetněkrát opakováno, že je jedinečná, nejlepší a perfektní ve získávání informací a vycvičený zabiják, dalo mi velkou práci tomu alespoň chvílemi uvěřit. Ale nejen uvěřit, také se tímto křečovitým příběhem prokousat a dočíst až do hořkého konce. Dvě hvězdy za počet stran, zbytek hvězd za moji trpělivost a další autorčiny knížky příště beze mne...

trudoš
22.11.2016 3 z 5

Pro začátek si na rovinu přiznejme, že Vanessa Munreová nemá s Lisbeth Salanderovou prakticky nic společného, přestože se nás reklamní slogany na obálce knihy snaží přesvědčit o opaku. A teď dál.
Kladem Lovkyně informací je především prostředí, ve kterém se odehrává. Afrika je místem pochmurným a málo známým, přičemž Taylor Stevensová vás jím provede dostatečně jímavě, aby zaujala a zároveň nepřestřelila. Pominete-li tedy fakt, že hrdinka dokáže uhájit svou nadřazenost u mužů i v takovémhle pekle. Horší už je to se zápletkou, která se nečekaně drží konvenčních pravidel. Vanessa je najata na nalezení ztracené dívky a tak jde a najde ji. Samozřejmě zjistí, že všechno je vlastně jinak, ale když vezmete v potaz postavy, s kterými autorka pracuje, komplikace příběhu vás jako čtenáře nijak zásadně nezaskočí. Tak nějak to prostě čekáte, protože od čeho jiného by tam ty figury byly, než aby děj trochu popřevracely.
Nakonec tedy standard, který neurazil, ale ani nijak zásadně nenadchl.

pobijecmuch
27.10.2016 3 z 5

Průměrná kniha, které chybí více akce a méně popisování prostředí Afriky. Přirovnávání k Lisbeth Salanderové je už od některých čtenářů naivita. Pokud máte ve své knihovně sucho, tak se to dá číst, jinak existují daleko lepší akční romány.
O zfilmování uvedené knihy měl zájem v roce 2013 režisér James Cameron, projekt byl, ale zrušen.

haski
08.10.2016 3 z 5

Moc přitažené za vlasy. Přečíst se to dá, ale žádný zázrak se nekoná.

Rind
22.08.2016 3 z 5

Jako oddychovka dobry, cte se dobre, ale zadny zazrak.
Porad nerozumim tomu srovnavani s Lisbeth Salanderovou. Ja to vnimam jako srovnani Jamese Bonda, ktereho znam odjakziva a americke Mission Imposible.
Kdyz dva delaji totez, neni to totez.

LillaDraken
07.08.2016 3 z 5

Kniha mě zaujala anotací, ale samotný příběh mě bohužel nebavil. V podstatě celá část odehrávající se v Africe mě nebavila, a musela jsem se tak dějem doslova prokousávat. Možná zkusím dát šanci aspoň ještě druhému dílu, takže doufám, že ten mě bude bavit víc.

Afrika špionáž dobrodružství

Taylor Stevens