Loutka

Vanessa Michael Munroeová, chameleon a úspěšná lovkyně informací, si vysloužila reputaci člověka, který dotáhne do konce i nebezpečné zakázky na hranici zákona. Její schopnosti jí však nadělaly i mnoho nepřátel. Jednoho dne je unesena a uvržena do podzemního světa, kde ženy jsou pouhým zbožím a každý jejich pohyb řídí záhadná postava jménem Loutkář. Munroeová musí využít své jedinečné nadání, aby dopravila ostře sledovanou dívku do stejné noční můry, jakou kdysi sama prožila – v opačném případě odsoudí osobu, kterou nadevše miluje, k mučení a jisté smrti… Po Lovkyni informací a Neviňátku je tu Loutka, další napínavý příběh, jehož hlavní hrdinka snese srovnání s kultovní Lisbeth Salanderovou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204423/big_loutka-L6g-204423.jpg 4.3155

Lovkyně informací 3.

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Doll, 2012

Kniha Loutka

solange
08.11.2021

Jako jasně, kdo četl Milénium, bude asi pořád srovnávat - to ale není můj případ :D. Četla jsem všechny knížky kromě 1. dílu a tak nějak poznenáhla jsem Vanesse, androgynní plazmatické bytosti, nemající snad žádné fyziologické potřeby, pomalu, ale jistě, propadla :D Sice mi připadá, že knihy - úmyslně či neúmyslně - vštěpují čtenáři, že nůž je nebezpečný vražedný nástroj, ale jinak je to čtení, které má spád. Také oceňuji jistě pracné jazykové a místopisné rešerše, které dodávají románům s Vanessou Munroeovou autentičnost.

hanzmb
04.05.2021

Solidně napsaný thriller, ale... To proč mě tahle série tak chytila bylo prostředí Afriky. To dodávalo velké plus proti podobným knihám. Bez něj máte jen jednu z mnoha podobných. Až tak, že mne pomalu víc bavila ta část probíhající v USA. Závěr ale dává naději, že se Michael někam do divočiny zase stáhne. Tak dám další šanci.

Atak
24.04.2021

Tak další temný příběh.
Poutavě napsáno jako již dvě knihy před touto, chytí a nepustí.

Pavlina50
09.01.2021

Předchozí dvě knihy jsem nečetla, tím pádem jsem možná tak neznala nějaké podrobnosti a hlubší souvislosti zejména ohledně vztahů mezi postavami (předevšim postava a role v příběhu Kate Breedenové mi nebyla moc jasná), nicméně nijak zásadně mi to nevadilo. Strašně mě bavila hlavní hrdinka. Srovnání s Lisbeth je určitě na místě, protože při čtení jsem chtě-nechtě vizuálně pořád měla před očima herečku Noomi Rapace. Trochu míň mě bavila dějová linka kolem Bradforda v Americe, tu jsem se snažila vždycky rychle přelouskat, abych už co nejrychleji byla zase zpátky v Evropě. Ale celkově mě kniha příjemně překvapila, měla svižné tempo, napínavý děj, mohla by posloužit jako docela slušný scénář k nějakému filmu (teda pokud už neexistuje).

KatyM.
01.01.2021

Ani tento díl nezklamal.

eliska8413
04.05.2020

Přestože měla kniha 384 stran, tedy podobně jako předchozí díly, svojí rozvleklostí a plytkostí mi přišlo, že čtu román o čtyřnásobném počtu stran.
Naprostý nesmysl hned od první kapitoly. Už vidím tu návratnost investice v únosu jedné osoby z USA do Evropy, a pak její sledování čtyřčlenným týmem přes 3 země, jak plní zadaný úkol. Nesmí samozřejmě chybět sledovací a odposlouchávací zařízení.
Autorka si o čtenářích musí myslet, že jsou úplně dutí, jinak nechápu tu potřebu takto zveličovat zápletku. Další nepochopitelnou dějovou linkou je bývalá právnička, která byť již přes 2 roky bručí v kriminále, stejně má aktuální informace o Munroeové.
A poslední naprostý úlet vidím ve finálním zúčtování s loutkařem. To jako pardon, ale když už jsou všichni zlikvidovaní, tak přece tři malé holčičky nepošlu hlavní bránou někam do západu slunce s tisícovou eur v kapse.
Opět spousta věcí nebyla vysvětlena nebo popsána. Autorka se zkratkovitě zbavuje dějů, ve kterých neví, jak dál pokračovat nebo o nich psát a navazuje jinými, které jí asi napadly při zevlingu na toaletě.

Noeni
08.02.2020

Tuto knihu jsem z nějakého nepochopitelného důvodu dlouho odkládala. Když jsem ji konečně vzala do ruky, zpočátku pro mě bylo těžší se začíst, ale brzy jsem si na styl psaní zvykla a od čtení se už nedokázala odtrhnout. Napínavé, překvapivé, zkrátka naprosto brilantní čtení. Loutka je první kniha od Taylor Stevens, kterou jsem přečetla, a jsem si jistá, že ne poslední. Co však musím vytknout, jsou občasné příliš zdlouhavé části, které mě tolik nebavily, naštěstí jich nebylo moc.

Luciga
31.12.2019

Moje první seznámení s autorkou a určitě ne poslední :).
Knížka napínavá, psaná velmi čtivou formou - láká vás číst dál, nepřestávat, dokáže vtáhnout do děje. Téma o němž jste přesvědčení, že ho znáte a přesto dokáže překvapit.