sBety sBety komentáře u knih

První terapie První terapie Anna Fodorova

Prvních 10 kapitol se potácíte v nejistotě hlavní hrdinky, pak se to ale zajímavě rozjede a kniha je velmi čtivá. Pocity pacientů se přenesou do terapeuta a pocity terapeuta se přenesou do Vás.

11.02.2022 3 z 5

Slavnost bezvýznamnosti Slavnost bezvýznamnosti Milan Kundera

Doporučuji číst doslov překladatelky Moc bezvýznamnosti. Dal bezvýznamnosti trochu více smyslu. Nemůžu říct, že by kniha byla špatná, ale pokud ji minete, o moc nepříjdete.

06.02.2022 2 z 5

Matěj maluje mapy Matěj maluje mapy Michaela Hošková

Po Autismu a chardonay jsem si dala Autismus a mapy. Výborné, úzkostné, dojemné. Na jedné straně je nekonečný řev a absence klidných nocí a na druhé jsou mapy (které jako geograf taky miluju) a slzičky dojetí během rodinného sportovního odpoledne. Extra hvězda pro mámu za srdce a nervy ze zlata.

Ps: Přemýšlím, jak by knihu ohodnotil sám Matěj.

22.01.2022 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Mě se líbila velmi, stejně jako mapka na předsádce a krásné ilustrace. Ladislav přestal chlastat a ukazuje nám krásy ČR. O většině jsem nevěděla a je skvělé, že narozdíl od Gruzie či Číny, se na ně můžu zajet podívat. Zároveň autor krásně vykreslil mile praštěného až dadaistického ducha češství. Čtení knihy ve mě vyvolává touhu mít Ladislava za kamaráda a jít zažít nějaké to dobrodružství taky:)

07.01.2022 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Musím říct, že se mi kniha vizuelně moc líbila. Dojem moc fajn. Čtení se mi líbilo o něco měně, ale třeba kapitola o severním pólu byla skvělá. Tereza Ramba je vtipný člověk. Přišlo mi, že se knihou loučí se svým mladým životem dobrodružky a připravuje se na příchod mateřství.

06.12.2021 2 z 5

Život v dodávce - Náš příběh Život v dodávce - Náš příběh Forest Trenz

Skvělá dvojka hipíků žije sen mnohých z nás o životě na cestách.

01.12.2021 5 z 5

Co je ti do toho Co je ti do toho Hana Lundiaková

Poslechnuto přes ČRo jako audio kniha.

29.11.2021 3 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Haha, tak jsem se těm printscreennům smála a smála až jsem se sama rozešla. Přes videohovor...hmm

04.09.2019 2 z 5

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Jsem moc ráda, že paní Devátá stále píše a miluji ilustrace na obálkách od Ivy Hüttnerové. Několikrát jsem se u knížky nahlas uchichtla.

04.09.2019 2 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Výborná knížka přečtená jedním dechem. Dostala jsem se k ní díky rozhovoru autora pro DVTV, který mě na nějakou dobu docela ovlivnil.
Přeji panu Formánkovi hodně sil s bojem proti malému černému draku!

14.04.2019 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Dostala mě moc. Krásně vykreslené postavy, kdy s nimi dokážeš soucítit tak moc, že si si přebereš i jejich psychycké poruchy.

Představte si, že vám zbývá jen pár dnů života... co se změní?
Poslechnuto jako audio kniha.

19.01.2019

Kniha koupena jako vánoční dárek otci (záminka abych si ji mohla sama přečíst). Princ Ládik mě několikrát nahlas rozesmál. Má moc hezký pohled na život.

05.01.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Největší zajímavostí této knihy bezesporu je možnost číst ji dvakrát "poprvé". Příběh je klasická Hartlovina, kdy se děje jedna šílenější věc za druhou a nakonec se partnerské vztahy vypořádají jaksi do kříže.

22.10.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Začátek byl velmi slibný, temný a děsivý, ale pak to začalo trochu stagnovat. A pak jsem uhádla, kdo je vrah, ještě než to bylo objasněno. Tak nevím, jestli já jsem tak fikaná anebo kniha tak jednoduchá. :D Rozhodne ji doporučuji dál.

30.08.2017 4 z 5

Z kina jsem po filmu odcházela naprosto očarovaná a nadšená ze všech těch kouzelný/(ický)ch detailů a z milých tvorů a Mloka. Kniha taky dobrý. Oproti Prokletému dítěti spíš excelentní, ale pořád to není úplně stoprocentní Ono! Hold je to scénář.

Pokud by J.K. zpracovala další díl Famfrpál v průběhu věků podobně volně,, bylo by to perfektní!

04.06.2017 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Autorka píše velmi chytře. Čtenář neustále přeskakuje s podezřením mezi 3 pachateli a do poslední chvíle neví, kdo je vrah. Knihu velmi oživily pasáže psané z vrahova pohledu. Vztah mezi Robin a Strikem eskaluje až do poslední kapitoly. Kapitoly s otevřeným koncem. Achjo.

01.03.2017 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Aaaa to bylo tak super, ale tak krátké! (Proto jen 4 hvězdy). Rozhodně zábavnější než Bajky. A kdyby to náhodou zfilmovali tak volně jako Fantastickà zvířata...! Too much awesome!

06.02.2017 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Oproti hodně kritizované Láskou šílené Bridget mi přišel tento díl slabší. Možná to je tím, že jsem nejprve viděla film (fantastický!) a pak až četla knihu.
Každopádně vtipy pořád vtipné:-)

06.01.2017 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Nejvíc se mi líbil začátek, když se Willové ještě neznali a mně nedošlo, že v každé kapitole se mluví o někom jiném.
Na knize ocenuji hlavně humor.

Myslela jsem, že je gay
ale možná ne
tak mám třeba ještě šanci
že mě přeřízne

20.11.2016 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Super! Celou dobu jsem byla napnutá, kdo je vrah, Hlavní postavy jsou mi čím dál víc symptatické.

07.11.2016 5 z 5