Famfrpál v průběhu věků

Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Reprint příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11469/famfrpal-v-prubehu-veku-1qg-11469.jpg 3.81416

Harry Potter (doplňkové publikace)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Quidditch Through the Ages, 1999

Kniha Famfrpál v průběhu věků

vojta888

Famfrpálové zápasy mě vždy v sérii Harryho Pottera bavily nejvíce. U téhle knihy jsem měl pocit že ve světě harryho pottera existuje jenom famfrpál, ale autorka má teda fantazii to se teda musí uznat.

misatrix

Další mila kniha ze sveta Harryho Pottera. Nejedná se o knihu, kterou by bylo potřeba číst nějak pravidelně, ale na to, ze se jedna o "odbornou" knihu, je velice ctiva. Navíc je kniha doplněna o ilustrace a několik milych detailu.

barbora5337

Tato kniha se mi z kompletu Bradavická knihovna četla nejhůře. 3 hvězdy dávám především za to, jak neuvěřitelné je pro mě pomyšlení na to, že tohle vše je autorčina fantazie. Pro mne neskutečné, nepochopitelné, jak tohle všechno mohla vymyslet... Velká poklona paní autorce.

Věřím, že sportovním nadšencům se bude kniha líbit více než mě ;-)

Ronnieve
26.12.2020

Výborné pro všechny fanoušky HP. Skvěle vysvětlena historie famfrpálu. Knihu jsem měla přečtenou za chviličku.

Sariega
22.12.2020

Knížka mě nezklama a i když už nejsem tak velká fanynka série Harryho Pottera jako předtím tak tuto knihu si jednou za čas mohu přečíst.

eliska2126
17.12.2020

Přiznám se, že ač miluju Harryho Pottera, tak mě všemi milovaná hra zvaná Famfrpál, moc nezajímala. Brala jsem ji jako součást příběhu a neměla jsem potřebu ji nějak zkoumat.
Když se mi tahle knížka dostala do ruky, řekla jsem si fajn, aspoň budu mít všechny knížky z bradavické knihovny. Proto jsem byla mile překvapena, když jsem ji začala číst. Je psána opravdu krásně, ilustrace jsou taky nádherné. Na to, že nejsem žádný sportovec tak mě to zajímalo.
Ačkoliv, když srovnám s dalšími dvěma knížkami, tak Bajky zůstávají i nadále mou nejoblíbenější.

Anie94
17.12.2020

Knížečka Famfrpál v průběhu věků je fakt útlounká knížečka a máte jí zhltnutou za chviličku. Obsahuje doplňkové informace k nejslavnější a nejoblíbenější hře mezi kouzelníky. Poskytla mi milý náhled na svět Harryho Pottera a pomohla mi ujasnit si další záležitosti kolem tohoho úžasného světa. Přesto se mi z těch knížek, které tento svět doplňují líbila asi nejméně. Mnohem radši mam třeba Bajky Barda Beedleho. Byli tam zajímavé pasáže o historii famfrpálu, o vývoji Zlatonky, ale také se tam našli pasáže, které mě vůbec nebavili. Co rozhodně obdivuji je promyšlený a fascinující svět, který J. K. Rowlingová ztvárnila. Rozhodně by si jí měl aspoň přečíst každý fanoušek světa Harryho Pottera.

heliiinka
11.12.2020

Milé rozšíření HP světa. Nejzajímavější mi přišla historie Zlatonky a nápaditost v názvech famfrpálových, jak jsme zvyklí u Rowlingové (a taky překladatelů). :)