Famfrpál v průběhu věků

Famfrpál v průběhu věků https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11469/bmid_famfrpal-v-prubehu-veku-1qg-11469.jpg 4 1854 182

Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Reprint příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Quidditch Through the Ages , 2001

ivca84
ivca84
10.03.2024 5 z 5

dobře sepsaná kniha o dějinách fanfrpalu

_wejunkaa_
_wejunkaa_
02.01.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, jedná se o učebnici famfrpálu. Určitě by bylo fajn si knihu přečíst na začátku série Harryho Pottera protože vám krásně ukáže co je Famfrpál vlastně za úžasný sport. Na čtení to bylo velmi příjemné a krásná změna od klasických knih. Ohodnocení je samozřejmě 5/5.

RichardWest
RichardWest
29.08.2023 4 z 5

Příjemná a pěkná knížečka do knihovny každého fanouška HP. Hezké zpracování a svižné čtení.

m2056
m2056
12.08.2023 1 z 5

Zbytečně za mě tohle vydávat.

Lajka2012
Lajka2012
28.07.2023 4 z 5

Dobrá kniha, moc zajímavá, ale čekala jsem od toho víc.

mia.com
mia.com
27.06.2023 4 z 5

Celkem fajn kratoucka doplnkova publikace ke svetu HP. Dozvime se celou historii famfrpalu, par vtipnych bizarnosti a jelikoz to mame na necelych 70 stran, nestihne to byt nuda.

Mruskulka
Mruskulka
02.04.2023 5 z 5

Konečně ji mám přečtenou. Toto trvalo :)

TynaBehuncikova
TynaBehuncikova
24.02.2023 3 z 5

Úsměvně milé. Kvalitní hra na "odbornou publikaci" ze světa HP.

Predator3313
Predator3313
04.02.2023 4 z 5

První kniha kterou jsem četl z Bradavické knihovny a musím přiznat, že jsem byl příjemné překvapení. Bylo to docela zábavné, nicméně k tomu asi přispělo poměrně málo stran.
Bohužel to ale nic nezměnilo na mém názoru, že famfrpál je docela nelogicky vymyšlená hra, kdy prakticky většina zápasu je jen o čekání, kdo chytí zlatonku.
PS: ale vysvětlení jak vlastně vznikla zlatonka je superní

ArkAngel
ArkAngel
31.01.2023 2 z 5

Vydat publikace z kouzelnického světa Harryho Pottera byl rozhodně originální nápad, ale na druhou stranu to také jeho nedokonalost. Famfrpál skutečně není ideálním sportem, jelikož ona pravidla a bodování příliš velký smysl nedávají. Vytvořit k němu nějakou historii sice bylo hezké, ale sportu to vlastně příliš nepomůže. Rozsahem pak knížka připomíná spíše nějakou diplomovou práci, kdy jde vidět, že se příliš zajímavých věcí k famfrpálu asi vymyslet nedá.

Kate3003
Kate3003
20.01.2023 5 z 5

Zajimavá doplňková kniha k příběhu o chlapci který přežil. Tentokrát o Famfrpálu, jednom z nejoblíbenějších sportů ve světě kouzelníků. Líbí se mi jak do detailu je tato hra a její historie v knize popsána. Nejenže se tu dočtete základní informace o různých týmech, ale i to jak vlastně tato hra vznikla a jak se v průběhu času vyvíjela až do podoby, kterou známe z knih o Harrym Potterovi. Kniha je velmi pěkně zpracovaná a rozhodně by neměla chybět v knihovně žádného fanouška této ságy.

LuckaDea
LuckaDea
20.01.2023 3 z 5

Knížka, kterou četl Harry Potter v Kameni mudrců. Je to zajímavá doplňková kniha, která se zaměřuje na famfrpál - nejznámější kouzelnický sport. Na této příručce z bradavické knihovny mě zaujalo hlavně to, jak měla J.K.Rowling celou hru vymyšlenou do nejmenších detailů. Kvůli "sportovnímu" duchu knížky nepatří úplně mezi mé nejoblíbenější doplňkové knihy k sérii, ale rozhodně stojí za přečtení a doplnění informací z kouzelného světa.

Petr13103
Petr13103
03.01.2023 5 z 5

Zajímavá khniha

klaraj093
klaraj093
02.01.2023 5 z 5

Prima doplnění informací pro fanoušky HP.. Za mě super zpracování. Kniha se mi líbila. Hezké ilustrace.

Knihy_nad_zlato
Knihy_nad_zlato
31.12.2022 3 z 5

Tahle kniha mě taky docela dost bavila a docela mi to přišlo taky dobré, vzhledem k tomu, že v celé sérii HP je famfrpál docela dost. Ale nezajímalo mě to až tak moc.

AndulinaU
AndulinaU
08.12.2022 3 z 5

Vcelku dobrá doplňková knížka k H.P., ale nějak mi nesedí ten styl.

Luci-_-
Luci-_-
27.11.2022 5 z 5

Za mě osobně nejlepší doplňková publikace. Famfrpál je rozebrán opravdu podrobně od historie přes vývoj a vysvětlení, až po nynější dobu. Naprosto geniální zpracování knihy.

Laerry
Laerry
25.11.2022 5 z 5

Oblíbená knížka bradavických studentů nabízí běžným mudlům pohled na historický vývoj oblíbeného famrpálu, jeho pravidla, zajímavosti a kuriozity. Dočtete se nejen o všech britských družstev, ale také i o několika družstev ze zbytku světa. Oproti Fantastickým zvířatům je četba této knížky o něco „náročnější“ – protože četba o určitém sportu je zábavná jen do té míry, do jaké jste vy samotní fanoušci sportu (jakéhokoliv). Jedná se spíše o sběratelský kousek, protože náhodný čtenář by z téhle knížky nebyl asi moc moudrý. Ale když už může existovat oficiálně famrpál jako sport (a pořádají se skutečná mistroství světa!), tak je k němu třeba mít i nějakou tu odbornou literaturu, že... A tak tahle knížka patří k „povinnému vzdělání“ každého, kdo se aspoň trochu zajímá o svět Harryho Pottera a baví ho dozvídat se doplňující informace.

aquaver
aquaver
12.10.2022 3 z 5

Tak úplně nevím jak tuto knihu ohodnotit. Svět HP mám ráda, a nějaké zajímavé věci jsem se taky dozvěděla, ale na druhou stranu, jak tu někdo zmiňoval, připadalo mi to dost jak učebnice. Jsem ráda, že jsem si to konečně přečetla, ale v budoucnu se do ní pouštět taky už nebudu. Jednou mi to bohatě stačilo.

adabraz
adabraz
01.10.2022 4 z 5

Super knížka, která Vám otevře trochu více kouzelnický svět. Do detailů popsaná historie famfrpálu a detaily hry jsou zajímavé. Sem tam je kniha i vtipná a pro milovníky Harryho prostě must have.