Famfrpál v průběhu věků

Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Reprint příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11469/big_famfrpal-v-prubehu-veku-1qg-11469.jpg 3.81622

Harry Potter (doplňkové publikace)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

Quidditch Through the Ages, 2001

Kniha Famfrpál v průběhu věků

Deimos

Pěkná kniha. Pěkně vymyšlená. Dobře, snadno a rychle se četla. Myslím, že jsem se něco dozvěděl a naučil. Možná mě její přečtení i o něco víc přiblížilo tomu být pravý PotterFan. V průběhu čtení jsem byl ještě zvědavý co si autor(ka) vymyslel(a). Vlastně ne, to je historie a ta přece není vymyšlená, ale zaznamenaná. Na letošním ComicConu jsem "cosplayoval" studenta bradavic. Patřím do Mrzimoru. V sobotu si budu vyrábět hůlku, tu jsem postrádal a brzy začnu s hraním Famfrpálu. Pokud to máto podobně, tak by se vám kniha také mohla líbit. (67%)

Hermiona419

Taková doplňkovka k Harrymu.

chaera

Občas je fajn vrátit se do světa Harryho Pottera s těmito "naučnými" publikacemi. Ze začátku velmi zajímavé, ale některé kapitoly mi přišly zdlouhavé a až moc učebnicové. K ranní kávě pěkné počtení a dobře doplní Harry Potter sbírku, ale podruhé už po ní nesáhnu. 3/5

tanecnica

Perfektní jednohubka, moc jsem se bavila. Rowlingová prostě umí, napsat a vymyslet tolik informací o takové "blbosti" :-)

emulebobule

stojím si za názorem, že fanoušek tohle musí mít přečteno:)

Ivanule
30.12.2021

Tyto bonusové knihy navíc k sérii o Harry Potterovi mám moc ráda!

Stázka007
21.08.2021

Tato kniha je o tom, jak se vyvíjela košťata,zlatonka, camrál, obruče ,hřiště ,týmy ,pravidla kdo udělal první dokument, co v něm bylo atd. Ke světu Harryho Pottera je to zajímavá, často legrační bonusová kniha. Já osobně ji řadím do žebříčku bonusových knih HP na 2 místo.

NarcisSamec
16.08.2021