Famfrpál v průběhu věků

Famfrpál v průběhu věků https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11469/bmid_famfrpal-v-prubehu-veku-1qg-11469.jpg 4 1865 183

Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Reprint příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Quidditch Through the Ages , 2001

anna2328
16.11.2018 3 z 5

Nejslabší z Bradavické knihovny, přesto stojí za přečtení. Doporučuji zejména milovníkům faktografické sportovní literatury.

mia.com
24.10.2018 4 z 5

Při čtení se jeden cítil jako opravdický student Bradavic, který čte učebnici ke studiu :)

Viki0
23.09.2018 3 z 5

Bohužel mě kniha docela zklamala. Nečekala jsem od toho nic velkého, ale doufala jsem, že mě bude bavit více. V knihách Harryho Pottera mě vždy části s famfrpálem bavily, takže v tématu problém není. Chápu, že je to napsáno ve stylu “učebnice”, takže jsem počítala s tím, že zde bude třeba historie famfrpálu a tyto informace, ale mohlo to být podané v trochu zábavnější formě. Já jsem knihu četla docela dlouho, a to i přesto, že je to nejužší knížka, kterou jsem za poslední dobu četla. Informace byly napsány nezajímavou formou, stránkami jsem se opravdu těžko prokousávala. Až posledních pár stránek mě alespoň trochu zaujalo. Jakožto velká fanynka série o Harrym jsem si myslela, že knihu ocením, ale na mě to opravdu bylo slabé.

Dagros
29.08.2018 4 z 5

Krásná doplňková knížka pro milovníky Harryho Pottera z bradavické knihovny, kterou má doma snad každý Potterhead. A jestli jí nemá přímo doma, tak ji určitě už četl nebo se na to přinejmenším chystá :).
Za mě 4,5*

LuiCJ
21.08.2018 5 z 5

Kniha o metlobale, ktorá bola spomenutá v diele Harry Potter a Kameň mudrcov (11. kapitola - Metlobal) sa dočkala aj muklovského vydania. A musím povedať, že je ozaj veľmi pekná po obsahovej aj po grafickej stránke.

Metlobal v priebehu vekov fanúšikov Harryho Pottera prevedie cez históriu, pravidlá a rôzne zaujímavosti o tejto hre. Avšak tým čo ságu o Harrym Potterovi nečítali, nebude táto knižka hovoriť nič. Veľa ľudí pozná metlobal, no Metlobal v priebehu vekov je fakt pre tých, ktorý sa o tento legendárny šport zaujímajú a chcú sa aj zabaviť. Pani Rowlingová vytvorila tento (ne)reálny fantastický svet a dielo od metlobalového znalca Kennilworthyho Whispa do krásne dopĺňa.

J.K.Rowlingová je jedna z mála autoriek (autorov), ktorý po vydaní hlavnej knihy, detailne popisujú a pomáhajú fanúšikov rozvíjať tieto svety. Svedčí o tom webová stránka Pottermore.com a rovnako aj toto dielko. Od vývoja lietajúcej metly cez historické hry s metlami až po metlobal ako celosvetovú hry či podobu metlobalu dnes, je táto knižka do detailov prepracovaná. Tiež chválim aj nádherné grafické spracovanie spolu s ilustráciami Johnnyho Duddlea na obale a obrázkami v knihe od Tomislava Tomica.

Aj keď Metlobal v priebehu vekov nesúvisí priamo so hlavným príbehom Harryho Pottera, predslov Albusa Dumbledora ma ešte viac presvedčil o tom aký je to chápavý, milý a hlavne muklov milujúci muž.

Metlobal v priebehu vekov určite odporúčam všetkým fanúšikov Harryho Potter a milovníkom tohto čarodejníckeho športu. Ostatním odporúčam si najprv prečítať Harryho Pottera.

daniil7566
19.08.2018 5 z 5

Svět Harryho Pottera je tak komplexní a "vymazlený", že mi nedělá problém přiznat že jsem byl a jsem stále veliký fanoušek. Série Bradavické knihovničky má u mě své místo a s nadsázkou ji řadím do literatury faktu. Nyní i pro mudly!

marabart
01.08.2018 4 z 5

Oceňuji neoddiskutovatelnou originalitu, kniha jistě pobaví všechny fanoušky Harryho Pottera. Její kvalitu zvyšují také obrázky. Knihu jsem přečetl velmi rychle, snad během jediné hodiny. Je trochu škoda, že se J. K. Rowling trochu víc nerozepsala.

blonďatá.luc
13.07.2018 3 z 5

Od knihy jsem neměla velká očekávání a tak ani nejsem zklamaná. Je to takový pěkný doplněk k HP sbírce, ale žádný zázrak to není. Bohužel to ani není psáno natolik poutavě, aby se do toho čtenář ponořil a litoval, že je kniha tak tenká.

pejty
05.07.2018 4 z 5

Způsob jakým je kniha napsána je úžasný. Opravdu jsem si připadal jako bych žil v Bradavicích a četl ji v knihovně. Ale musím říct že toto je opravdu už pro opravdové fandy a to já jsem. Proto 4 hvězdy.

RemiBlack
30.06.2018 4 z 5

2018/26
Tahle kniha je už pro opravdové fanoušky Harryho Pottera. Takový pěkný detail; doplněk do sbírky.
Jinak po obsahové stránce... no přesně to, co by člověk očekával od 66 stránkové encyklopedie o 'zcela fiktivním sportu'. Zabaví na půl hodinky, rozšíří obzory potterheadům. :)
V dobrém budu citovat Gertie Keddlovou: "Taková pitomost."

Anička.pa
23.06.2018 4 z 5

Některé pasáže byly velmi zajímavé a bavily mě, některé naopak vůbec. Každopádně jsem ráda, že jsem si zas o trochu rozšířila obzory o světě Harryho Pottera :-)

Natynka23
22.06.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Jsem ráda, že jsem se o Famfrpálu dozvěděla více.
Pro lidi, kteří milují Harryho Pottera je to téměř nutnost :))

karol_tdm
18.06.2018 5 z 5

Na knize se mi moc líbilo, jak byla napsaná. Jakoby to všechno opravdu existovalo.
You never know.

AnnaNes
02.06.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Jsem ráda, že výtěžek z knihy jde na dobrou věc.

Denisa153
31.05.2018 2 z 5

Učebnice o historii famfrpálu a samotné hře. Co více doat... Nějak moc ně to nebavilo. Fakta v knize jsou nudně popsaná a je to nezáživné.

Annkag
23.04.2018 4 z 5

Knižka ma pobavila a tlieskám autorke nad prepracovanostou vymysleného sportu do takej mieri že táto knižka nadchla jej fanúšikov a museli si o metlobale doplnit informácie. :D

Enny06
18.03.2018 5 z 5

Kniha přečtená během chvilky. Pro nadšence Harryho Pottera ( jako jsem já :D ), je to super rozšíření obzoru v kouzelnickém světě.

dancav28
07.03.2018 5 z 5

Jelikož jsem velký fanoušek Harryho Pottera tak se mi kniha moc líbila. Určitě je to moc hezké doplnění celé knižní série. Dozvíte se tam spoustu zajímavých věcí o Famfrpálu, třeba jak vznikla Zlatonka. Určitě doporučuji přečíst :)

elenai
05.03.2018 4 z 5

Já tak lituju, že famfrpál je mudlům zapovězený! Po pravdě jsem ještě nikdy nepřečetla knihu o dějinách a pravidlech jakéhokoli sportu až na tuto. Bylo to, ostatně jako vždy, kouzelné čtení, které mě mimo jiné velmi pobavilo.

SlamLenka
05.03.2018 5 z 5

Přečtení této knihy zcela změnilo můj pohled na Zlatonku! Jako ochránce zvířat, za kterého se snad právem považuji, jsem tedy neskonale vděčná madame Modesty Rabnottové za její hrdinský zásah při utkání v roce 1269, dále Elfrídě Claggové za označení Zlatonosky za chráněný druh, konečně i Bowmanu Wrightovi za nedostižitelný vynález Zlatonky v podobě, v jaké ji známe dnes. Právě tímto činem se z původní barbarské podoby famfrpálu, kde potlouky byly očarované kameny a ubližovalo se zvířatům, stal ctnostný moderní kouzelnický sport, který všichni tak milujeme! =)