Slavnost bezvýznamnosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V českém překladu Anny Kareninové vychází Slavnost bezvýznamnosti, poslední román Milana Kundery napsaný francouzsky. Příběh několika pařížských přátel, jejichž současná setkání v zahradách nebo na večírcích se snově prolínají se zasedáním Stalinova politbyra, je především Kunderovým zlehka a humorně napsaným loučením se s tématy, čtenáři a světem románu obecně. Povzneseně napsaná kniha plná humoru a dobré nálady a první próza, kterou jedenadevadesátiletý autor žijící v Paříži dovolil přeložit do své rodné řeči....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451302/big_slavnost-bezvyznamnosti-8Xh-451302.jpeg 3.5245
Žánr:
Novely, Literatura česká

Vydáno: , Atlantis
Originální název:

La Fête de l'insignifiance, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (61)

Kniha Slavnost bezvýznamnosti

Coupekradka
22. února

Kniha mne okouzlila, donutila zamyslet se nad životem a jeho smyslem. Přečtu si ji určitě vícekrát.

pistalka
11. února

Je z toho na sto honů cítit, že to napsal dědek. Jako uzavření autorova díla skoro geniální. Neříkám, že geniálně napsané, ale geniální nápad završit svá celoživotní témata tímto způsobem. Slavnost bezvýznamnosti je román veskrze nevážný, ta nevážnost je jediný všeprostupující motiv celého textu, který neřeší ani nechce řešit nic velikého a bohatě si vystačí s občasným povzdechem starého erotomana.


sBety
06. února

Doporučuji číst doslov překladatelky Moc bezvýznamnosti. Dal bezvýznamnosti trochu více smyslu. Nemůžu říct, že by kniha byla špatná, ale pokud ji minete, o moc nepříjdete.

Lajtwing
29. ledna

Je to pozoruhodné: krátké a přece jaksi plné věcí. Den po přečtení jsem se ke knize vrátil a nevěděl stále, co si o ni myslím. Jsou to úžasné úvahy o životě spojené přes pár postav. Od pana Kundery příště sáhnu po něčem delším.

matej7245
24. ledna

Útla kniha plná myšlienok. Sviatkom bude, keď dospejeme k Sviatku bezvýznamnosti.

Valdora
06. ledna

Kdysi jsem ho četla ráda, dnes mi smysl jeho knih stále víc uniká.

ellescorpio
08.11.2021

To byla taková krása. Tolik pasáží k zamyšlení na tak malém prostoru, tak nádherný jazyk, tak břitké a kritické myšlenky spolu s lehkostí, jakou je to psáno, jsou pro mě v kontextu s tím, v kolika letech to Kundera napsal, skoro neuvěřitelné. Určitě se k ní budu vracet, je to nádherné čtení a dozajista objevím další myšlenky, které mi při prvním čtení unikly. Snažila jsem se si knihu šetřit, aby mi vydržela co nejdéle. Už se moc těším na Nevědění.

AdamMez
11.10.2021

Podle mého významná kniha o bezvýznamnosti. Milan Kundera zakázal celému světu, aby ho vykrádal, a naštěstí se toho zákazu drží i on sám. V roce 2013 proto představil namísto románu jen lehké jazykové cvičení o těžkých otázkách.

1