Kde spí lufťáci

Protože luftu, přesněji čerstvého vzduchu, je ve městě proklatě málo, zavede vás oblíbená česká spisovatelka na hory, k rybníku, k moři… A spát se bude všemožně – pod širákem, ve stanu, horské boudě, na chatě či chalupě, ale i pohodlně v hotelu a penziónu. A protože jsou chvíle, kdy člověk unikne z každodenního shonu, tak vzácné, pojí se k nim i spousta milých a úsměvných vzpomínek. Vzpomínek na blízké, rodinu, přátele a kolegy, kteří zrovna byli lufťáky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/383452/kde-spi-luftaci-U32-383452.jpeg 3.716
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Merlinit
15. listopadu

Krásné, laskavé, milé a zralé.

Dixinka
09. listopadu

Závěr knihy byl nejlepší.

gargamelka
04. listopadu

Úsměvnějšího ražení kniha paní Deváté, která do své knížky promítá různá životní dobrodružství, příběhy, vtipy, kamrády. Kde genius loci se odehrává v cestování, chalupaření. Nechybí manželství, rodiče, kamarádi, děti a Pepek-pan Vinklář.

Polévka knedlíčková za 700kč. Ta bude nejspíš z Leninových jater. Pobaví styl jazyka:)

Krátké čtení, které je pohodové a já si u toho odpočinula.

Evina.Cetba

Čtenářkami tolik oblíbená Ivanka Devátá "s námi" tentokrát cestuje. Odpočinková četba pro ty, co také rádi občas vyjedou z města načerpat nové síly a také rádi za zážitky. Některé knihy se mi sice od Ivanky líbily více, ale stejně jsem si docela lehce početla.

4xbabča

Není to první kniha, kterou jsem od autorky četla, ale určitě jí chybí víc optimismu. Ale i tak stojí za přečtení.

hapac

Tak z téhle knížky jsem smutná. Ivanku Devátou mám moc ráda a její knížky si beru do čekáren k lékaři nebo když mi není zrovna do zpěvu, ale tato její zatím poslední knížka se mi opravdu dobře nečetla.

alnahu

Milá pohodová kniha opět psána s humorem paní Ivanky, tak jak jsme zvyklí. Kniha vzpomínek na své blízké rodinu i přátele , kteří zrovna byli lufťáky. Kniha mi zpestřila jedno odpoledne , při čekání na rodinu. " Čerstvý vzduch a humor jsou lékem na všechno" - a to je svatá pravda.

Aknel26

Nerada přiznávám, že se mi knížka nelíbila. Veselých, nebo alespoň úsměvných historek bylo poskrovnu a navíc mi připadalo, že jednotící téma, jímž je ono stanování, chataření či chalupaření, slouží spíš jako záminka k pospojování velice nesourodých historek a vzpomínek. Častá jsou povzdechnutí na téma odchod na věčnost a našla jsem i nesprávný tvar přechodníku (sic!). Milá paní Devátá, přeji vám hodně zdraví a optimismu, abyste nás mohla potěšit nějakou veselejší knížkou!

Jane333

Skvělá pohodová knížka. Paní Devátá opět nezklamala.