Matěj maluje mapy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je příběhem známé české rodiny s autistickým synem Matějem, jehož vášní se stalo malování dopravních map. Otevřeně, přitom ale s nadhledem popisuje život s autismem, příhody plné odsudků a odmítnutí, stejně jako pochopení, lidsky zásadních setkání a dílčích pokroků a radostí. Jako na trase metra vyrážíme z nástupní stanice, projíždíme labyrintem životních zastávek, které kvůli autismu představují vždy větší obtíže, než jak se mohou zdát zdravému člověku, míjíme řadu přestupních stanic, na kterých se mohl děj významně změnit, a vyhlížíme prozatím poslední, jíž bude přijetí nebo nepřijetí Matěje na střední uměleckou školu. Graficky výraznou knihu ilustrují Matějovy autorské mapy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448210/big_matej-maluje-mapy-OMR-448210.jpg 4.752
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Matěj maluje mapy

bookcase
21. září

Mimořádně silné. Co říct víc? Přečtěte si.

nikol0783
05. září

Zajímavá a pro mnohé určitě přínosná kniha. Autentický grafický zpracování pecka, ale mně prostě nesedí ten autorčin sloh jak z nějakýho lifestylovýho magazínu pro ženy o.O


Gabi13
31. července

Přečetla jsem knihu jedním dechem. Hlavně začátek mě úplně strhnul, protože vždy mě zajímal ten "počátek" to zjištění. Jak s tím naloží rodina, prostě vše okolo běžného života... Toto není běžný život a smekám před všemi, kteří cestu životem Matymu usnadňují. A já děkuji, že jsem směla nakouknout jak se vám žije.

oskli
09. dubna

Klobouk dolů před celou rodinou! Kniha v závěru vyznívá, jako že je všechno zalité sluncem, vše jede v dokonale zajetém rytmu a lehce, ale je zcela zřejmé, že bez obrovské urputnosti, lásky a odhodlání obou manželů by Matěj nebyl tam, kde je. Z knihy jsem průběžně citovala všem kolem sebe, vyprávěla jsem historky a dojmy, kterých jsem pořád plná. Kniha na mě opravdu silně zapůsobila a opravdu se hluboce skláním před celou rodinou, i před úžasně talentovaným Matějem, kterému přeji, aby se v tom našem světě neztratil, aby ho nepochopení od lidí neubilo a aby si život užil, jak nejlépe to půjde. Aby zažíval radost i úspěch z toho, co dělá a co ho těší.

Maya111
02. února

Na téhle knížce nejvíc oceňuju, jak neuvěřitelně je čtivá. Nemá žádné hluché místo, děj přirozeně plyne, aniž bych se byť je na chvíli nudila. Navíc má knížka povedený design a na pískovém papíře se úžasně čte a vůbec netahá oči. Jako člověk, který má problémy s očima, tohle oceňuji na prvním místě.

Nikoush356
30. ledna

Autorka umí skvěle psát, četla se jak po másle. Příběh dojemný a vyvolá emoce. Knihu doporučuji všem, ať už jste se s touto diagnózou setkali či nikoli. Je důležité si uvědomit, že mezi námi mohou být lidé, kteří jsou odlišní a mají svůj svět. A v knize se dozvíte jak hnusní lidé mohou být a i naopak jak Vás mohou lidé mile překvapit.

luccilla
21. ledna

Moc pěkný příběh. Celá rodina má můj obdiv.

ajaworld
15. ledna

Skvělé a neotřelé.

1