sBety sBety komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ze začátku super, ale pak už to bylo moc vtipné? každopádně super počtení.

07.11.2016 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Jak hodnotit? Já měla dost už jen když měly odjet. Jediný způsob, jak tuhle knížku přečíst a neutrpět při tom velkou duševní újmu, je hltat hltat hltat.

07.11.2016 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Skvělá kniha. Kde osudy hrdinů jsou opravdu spleteny do jedné pavoučí sítě. ze začátku jsem byla skeptická, jestli někdo dokáže oživit Milénium. A pokud ano, nebude to vykrádání Stiega Larssona?. Kniha je napsána tak věrohodně, že bych nepoznala že ji nepsal autor minulých dílů.

Doufám, že trojí SMS pro Lisbeth na konci slibuje ještě nějaký ten díl:)

15.07.2016 5 z 5

Proměněné sny Proměněné sny Petra Dvořáková

Rozhodla jsem si ji přečíst po zhlédnutí rozhovoru s autorkou v DVTV. Kniha by si určitě zasloužila pomalé a přemýšlivé čtení, namísto hltání příběhů jeden po druhém, jak jsem to udělala já. Odnesla jsem si z ní 2 věci: 1. ne všichni lidé, kteří věří, jsou hodní. 2. Kolísání ve víře je normální a ač by mě to nenapadlo, týká se kněžích stejně jako normálních lidí.

08.07.2016 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymista je kniha, kterou jsem musela mít v knihovně. Dala mi hodně a určitě ještě dá:)

08.07.2016 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

PŘEDTÍM: Klasická milá Greenovka: kluk- hubený, šprt, asociál a jeho vtipní kamarádi a úžasná holka - chytrá, krásná zábavná a hlavně tajemná.
POTOM: těžší hodnotit. Víc přemýšlivé, míň čtivé, víc smutné. Nic už není takové jako dřív.
Ovšem to, na co přišli hlavní hrdinové až sto čtrnáct dní poté, bylo docela jednoduché na předvídání.

"I poté době mi pořád připadá, že jediná cesta ven je přímo a rychle - ale labyrint si volím já. Labyrint je děsný, ale já si ho vybírám. "

30.06.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Nakonec to nebyla taková nuda, jak se zdálo po prvních kapitolách (Colin neustále fňuká nad Kateřinami). Klasická Greenovka - cesta za dobrodružstvím, vtipný kamarád, který je z nepochopitelných důvodů spárován s největší kočkou, srážka se zvířetem, poučení. A funguje to!

Ale několikrát jsem se nahlas zasmála a myšlenky na konci se mi také líbily. Tak teda ty 4 hvězdy:-)

18.06.2016 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Kniha pro kočkomily, kteří se začínají zajímat o budhismus. Mám ráda kočky, má ráda Dalajlámu, ale nějak mi neseděl styl, jakým je to napsané. Možná trochu naivně a nečtivě?

08.06.2016 3 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Několikrát jsem se při čtení od srdce nahlas zasmála. Paní Devátá, napište prosím alespoň ještě jednu!

22.05.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Velmi pozitivní kniha, která mi několikrát pomohla k úsměvu v neveselém období. Klidně mohla mít víc vtipu a taky příběhy neustále končili stejnou pointou - proto 4 hvězdy.

22.05.2016 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Až budu velká chci být jako Margo! Kniha nezklamala a několikrát pobavila:-)

"Je to absolutní, neředěná mrcha. Svou skvělou postavu si udržuje tím, že nejí nic než duše koťat a sny chudých dětí."

11.03.2016 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Velmi humorné nahlédnutí do myšlení muže.

05.02.2016 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Je pár minut po půlnoci a já právě dočetla. Je to vynikající kniha. O lidech, kteří jsou něčím jiní. O lidech, kteří možná trpí a my jim nepomůžeme. O Doublethinku, který děláme každý den. Je to kniha o nás a o tom, že bychom potřebovali víc Herr Silvermanů.

15.11.2015 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Tohle léto jsem přečetla všechny Bridget a bylo to skvělé. Nejtlustší díl jsem stihla za nejkratší dobu. Boží počtení, výborný humor namíchaný se smutkem, dětmi, twitterem, kolouškem a vším tím co dělá Bridget tak šílenou a zábavnou. Pro mě to rozhodně zklamání nebylo a čekám další díl z domova důchodců, kjucinál!:-)

01.09.2015 5 z 5

Bridget je pořád a stále skvělá. Jen jsem to dočetla a už bych to četla znovu! Bohužel ubylo momentů, kdy jsem se opravdu nahlas zasmála jako u prvního dílu.. možná proto, že jsem knihy četla hned po sobě a hlavním smyslem nebylo se pobavit, ale zjistit jak to teda nakonec dopadne! Taky jsem si všimla, že je tam nějak moc momentů " Marc Darcy se náááhodou objeví, stane se trapas a zas nic" nicméně tyhle části jsou ty nejvtipější.:)

01.09.2015 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Každá z nás se někdy vidí jako Bridget... U knihy jsem se několikrát hlasitě zasmála a některé pasáže jsou doslova kultovní.

13.08.2015 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Milovala jsem jeho dobrodružství!

20.07.2015 5 z 5

Jako dítě jsem byla docela rošťák, čili jsem se s Pipi docela ztotožňovala a zbožňovala její příhody.

20.07.2015 5 z 5

Ajaj! To, co tak fungovalo u Staříka prostě ne a ne fungovat u Analfabetky. Je mi to trochu líto. Knihu zachránila jen její čtivost a kousky humoru.

20.07.2015 3 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Díky paní Lindgrenové máte možnost prožít ty nejkrásnější dobrodružství jaké si dítě může představit:) Musím si ji znova projít!