Krvavé jahody

Autentický příběh Češky zavlečené do sovětských gulagů.
Skutečný, sotva uvěřitelný osud Věry Sosnarové, která byla po druhé světové válce odvlečena z Československa
a prožila 19 krutých let v sovětských vězeních a gulazích. Nakonec se jí podařilo vrátit se zpět do vlasti, kde se začlenila do normálního života.

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/4822/krvave-jahody-4822.jpg 4.6940
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Krvavé jahody

Eldaren
včera

Pribeh je dobrou ukazkou toho, jak zivot vubec neni krehky - jak dokaze byt odolny a co vse lidske telo a hlavne mysl dokaze snest.
Je mi velmi lito sester i vsech ostatnich lidi, kteri se museli potykat s takovym zlem.

lubospanda

Výborné. Hodně mi to připomínalo Vyhnání Gerty Schnirch od Tučkové.

fis.rena

Nejvíc mě zarazilo a popudilo chování "našich" k Věře a Nadě po návratu do rodné vlasti. Modlily se za návrat domů každý den po celých 19let utrpení,o kterém nakonec nemohly říct ani fň a po čas byly pro ostatní jak odpad. O odškodnění ani nemluvím...stydno je mi za papaláše,kteří leží u svých koryt a nikdy nezkusili to,co paní Věra a tisíce dalších... vymlouvají se na zákony a blbosti. Kdyby v sobě měli kapku lidskosti, odškodnění by dostala. Tfujtajksl fialovej.
Odvaha,bezmocnost,utrpení,žal,potupa,stálé otázky "proč" a neutuchající víra a síla se vrátit zpět domů.
Podívejte se na YT na záznamy z jejích besed,je to zážitek. Je úžasná,že o tom všem dokáže mluvit a předávat dál. Zapomenout se nesmí,aby se to neodehrálo všechno znovu. Pokora a vděčnost chybí dnes hodně lidem...ani si neuvědomujeme,jak dobře se máme.
Jediné,co za sebe vytknu je styl psaní,který mi nesedl a u knihy jsem nevydržela dlouho na jedno otevření.

Jitty82

Neskutečně silný příběh zpracovaný na základě vyprávění paní Věry Sosnarové, která o minulosti mlčela jako hrob. Ani její manžel Václav nevěděl o 19 letech, které Věra i Naďa trpěly v gulagu. Hitlera viděla, Stalina zažila.
Vyprávění, nad kterým tuhne krev v žilách hrůzou, co je možné spáchat na nevinných lidech.
Děkuji paní Sosnarové, že našla odvahu předat své vzpomínky dalším generacím, abychom nezapomněli.

Mini.Baby

Kniha se mi nečetla moc dobře. Musela jsem si ji dávkovat po kouskách. Ani ne tak kvůli obsahu jako kvůli stylu psaní. Smekám před paní Věrou. Je neuvěřitelné, co dokázala snést a přežít :(

Kopretina_aku

Velmi autenticky popsaný příběh o hrůzách stalinismu, který by měl být poselstvím pro budoucí generace. Obrovský obdiv za statečnost obou sester a údiv, jak mohly těch 19 let hrůzy přežít. O to smutnější byl jejich návrat a přijetí, jako kdyby byly vyvrhelové společnosti.

lima123

Skutočný príbeh mladých sestier, ktoré boli s matkou odvlečené do sovietského gulagu a tam prežili takmer 20 rokov. Pútavá, poučná, miestami náročná kniha, pri ktorej si poplačete, no na záver máte dôvod na úsmev. Určite odporúčam.

Kamchaa

Nejen v něměcku byly osudy lidí drsné a neuvěřitelné. Méně známé příběhy lidí trpících v Rusku. Doporučila bych každému, velmi silný, krásně napsaný příběh.