Krvavé jahody

Krutý osud mladé Češky, která prožila osmnáct let ponižování a teroru v sovětských gulazích.

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162634/krvave-jahody-wUA-162634.png 4.51016
Literatura faktu, Historie, Příběhy
Vydáno · Mladá fronta

Kniha Krvavé jahody

Janadvorackova
včera

"Na světě je tolik krásných lidí a nikdo o nich neví."
Jedna z myšlenek hlavní hrdinky ve chvíli, kdy jí zrovna nebylo nejlépe, což nebylo často.
Obyčejná věta zapůsobí, pokud k ní máte co říct i vy. Vztahovačnost v tomhle kontextu rozesmutní ještě víc, protože desítky takových lidí potkáváte denně, stovky třeba zprostředkovaně znáte, o tisících jste se učili a ještě víc nepoznali.
Můj problém je v tom, že si tyhle myšlenky "hrozně beru." Akorát to nepovažuji za problém v negativním slova smyslu.

Na mě příběh zapůsobil. Audio čte paní Hana Maciuchová. A čte ho tak sugestivně, až jsem měla dojem, že jí některé pasáže nešly číst bez pohnutek. Stejně špatně se poslouchaly. A obsah - to byla třetí facka. Pořád říkám, že audio knihy jsou jakousi nadstavbou, pokud obsahují silné příběhy.
A jestli se to stalo, nestalo, přesně takhle, je jedno. Podobné věci se děly a tohle je dobře napsaná kniha.

Manifest blech

Šílené. Velká poklona vší té neutuchající víře, díky které byla paní Věra schopna vše zvládnout a také díky své sestře Nadě.

zbožňuju_knihy

Prave jsem docetla knihu a nechavam ji vstrebat. Davam 3*, nesedl mi sloh, vadily mi chyby v textu. Bohuzel nevim proc, ale hruzy, kt pani Vera zazila, se mne nedotkly. Zaujal mne zacatek knihy a pak to slo dolu. Obavam se, ze je to zpracovanim a urcite i kauzou pravda/nepravda. Jsem toho nazoru, ze se hruzy z valky a z dob komunismu maji pretrasat a zustat v povedomi. Nechci nikomu ublizit, ale z teto knihy mam pocit, ze byl pouzit a sepsan vsechen dostupny material za ucelem zisku a tomu nehovim..

Vesina

Domněnky, jestli byla kniha napsaná podle pravdy nebo ne, mě vůbec nezajímaly. Prostě jsem si ji chtěla přečíst a přečetla .... prakticky jedním dechem. Velice silný příběh !!

lenkaabooks

Příběh dvou sester Věry a Nadi, které dlouhých devatenáct let prožily v hrůzách pracovního tábora, v dole, ve slévárně, prostě kam je zrovna odsunuli a to v SSSR, po válce. Kniha je psána úsporně, bez emocí a přesto si říkáte - jak to mohly přežít. Poslechla jsem si i vyprávění paní Sosnarové na YouTube, na jedné z besed. Prý se její prožitky zpochybňují, nevím, nesoudím.

Karcoolka2210

Hrôzy 2.svetovej vojny sú mi dosť známe, hrôzy gulagov až tak nie a preto bola táto kniha pre mňa veľmi zaujímavá. To, čo dokázali ľudia ako pani Věra Sosnanarová a jej sestra prežiť je až neuveriteľné. A to akého zla sú ľudia schopní je nepochopiteľné :( Odporúčam prečítať!

Josh

Neuvěřitelné co se mohlo v naší zemi dít. Co ještě o své historii nevíme. Co se ještě děje.... Měli bychom si dobře rozmyslet kdo bude "partner" nejen v osobním životě, ale i ve veřejném životě, při volbách, protože tohle se děje díky politice!!! Dokud to můžeme ovlivnit. Ten příběh je dech-beroucí jak obsahem, tak napsáním. Děkuji a obdivuji!

cornetka

Příběh Věry Sosnarové, která byla nucena se svou rodinou odejít do Sovětského svazu, kde tvrdě pracovala (v lese, v dole, ve slévárně, na pile) nechce zažít nikdo. Naopak dobrý konec, jak je uvedeno v knize, jí pravděpodobně přejí všichni. Otázkou však je, zda všechny uváděné situace jsou opravdu pravdivé či nikoliv, jak bylo nedávno zpochybněno v tisku. I přes tyto pochybnosti dávám maximální hodnocení.