Krvavé jahody

kniha od:

Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2877416-odbornici-vypraveni-very-sosnarove-obsahuje-az-moc-historek-vzpominky-veznu-z-gulagu

Těžko soudit, osobně u toho nikdo z nás nebyl... Nechť si každý udělá svůj názor. (frantisek0724)


https://www.youtube.com/watch?v=y7ZtAFRLx28 (Dakarianna)


Podle výzkumu historika Adama Hradilka z Ústavu pro studium totalitních režimů paní Sosnarová nikdy v pracovních táborech nebyla a její příběh je smyšlený. Na toto téma vydal i obsáhlou studii: https://www.ustrcr.cz/wp-content/uploads/2019/07/PD-2-19_Neskutecny-pribeh-Very-Sosnarove.pdf?fbclid=IwAR1O5ujsGCg1WR9C1UnYjH14uCl1-lz0oCC9vl5DQbhA2TnOKuU5NdAUKw0 (yaoiyuri)


Věra Sosnarová čas od času pořádá přednášky, kde vypráví svůj příběh. Přednášky bývají natáčené. Takže, kdyby měl někdo zájem, může si ji poslechnout např. zde: https://www.youtube.com/watch?v=hwfAIQ2XAwI . Nebo zadat na YouTube její jméno a vypadne jich hned několik. (pucii)


Na přebalu knihy je uveden název knihy s podtitulem: "Krvavé jahody - krutý osud Češky, která zažila 18 let ponížení v ruských gulazích." ... ... ... ... ... ... ... ... ... Chyba. Dle vyprávění paní Sosnarové - v Rusku byla 19 a půl roku.. (Cusco) (Cusco)