Balkánský sud prachu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Staleté turecké panství, zájmy velmocí, dvě světové války a několik válek místních, tři neslučitelná náboženství a vypjatý nacionalismus připravily výbušnou směs, které explodovala po rozpadu socialistické Jugoslávie. Kniha osvětluje příčiny krvavých střetů, které mají své kořeny v minulosti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31495/balkansky-sud-prachu-31495.jpg 4.56
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Balkánský sud prachu

lis-elis
11. dubna

Před lety jsem potřebovala alespoň zhruba pochopit složitost vztahů na Balkáně a z čeho pramení. Tato kniha mi pomohla nejvíce. Bere to opravdu téměř od "Adama", což je úžasné. Navíc je napsaná poutavě a téměř se čte sama. Bylo to velmi poučné a dodnes si na knihou vzpomenu, kdykoliv se debata stočí na téma Balkánu.

joachim36
27.12.2019

Stručně, ale dost věcně a přehledně poukázáno na zakopaného psa na Balkáně. Aneb co se stalo a stává v neuralgickém bodě, kde se potkávají minimálně tři světová náboženství a množství národů na malém prostoru a co z toho čas od času vzejde. Je zajímavé, že když se tento experiment zkusil i v jiných zeměpisných šířkách, tak výsledek byl dosti podobný (Halič, Rwanda a jiné africké státy, Přední Východ, koneckonců i Sudety). Ale to ještě neexistoval spásný multikulturalismus, který všechny problémy s úsměvem na tváři překlene.