Pipi Dlouhá punčocha (4 příběhy) přehled

Pipi Dlouhá punčocha (4 příběhy)
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2527/pipi-dlouha-puncocha-2527.jpg 5 775 775

Příhody ze života svérázné devítileté dívenky s nevšedním chováním, jménem (Pipi se celým jménem - v českém překladu - jmenuje Pipilota Citrónie Cimprlína Mucholapka Dlouhá punčocha) i vzezřením, nejsou skutečně ledajaké. Pipi bydlí sama bez rodičů v domku na okraji města, společníkem jí je pouze malá opička a kůň. Není však vůbec smutná, prožívá spoustu veselých dobrodružství se svými přáteli. A jednou se dokonce vydá lodí za tatínkem, který je na dalekém ostrově černošským králem. Obsahuje: Pipi Dlouhá punčocha -- Pipi Dlouhá punčocha se nalodí -- Pipi Dlouhá punčocha v Tichomoří -- Pipi Dlouhá punčocha na Chmelnici... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Pippi Långstrump , 1945


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pipi Dlouhá punčocha (4 příběhy). Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (108)

Alea2014
04.05.2024 5 z 5

Boží příběh, zbožňuji tuto knížku mám radši nez děti z bullerbynu je mi totiž deset let a četla jsem jí nedávno a moc se mi líbila, určitě si zaslouží pět hvězd. Výrazně pro děti kolem devíti let doporučuji.

Emik87
13.02.2024 4 z 5

Pipi nemám až tak ráda, jako děti z Bullerbynu, ale pro mladé holčičky je to skvělý příběh o přátelství. Rozhodně doporučuju.


Barbaanek
05.01.2024 2 z 5

(SPOILER) Pipi jsem tak nějak pasivně znala z dětství, a jelikož miluju Děti z Bullerbinu, začala jsem dětem číst tuhle knihu. Upřímně, pro mě to bylo čisté utrpení. Pipi mi přišla sice srdečná a laskavá, ale k tomu návdavkem příšerně otravná a hloupá. Moc nechápu ty oslavné komentáře. Ještě první půlka knihy jakž takž šla. Ale čím dál jsem v knize postupovala, tím mi vyprávění přišlo jednotvárnější a později navíc ještě uhozenější. Představa, že rodiče bez mrknutí oka pošlou své děti, které jsou po nemoci zesláblé, samotné s praštěnou holkou a cizí posádkou na skoro roční plavbu plachetnicí do Tichomoří, byla na mě už moc. Dočetla jsem silou vůle a poslední část (Pipi na Chmelnici) už mi přišla jako totální bizár, který snad Astrid musela dopsat na nějakých lécích. Za mě velké zklamání.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Pipi Dlouhá punčocha slaví 70. narozeniny

01.06.2015


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Pipi Dlouhá punčocha (4 příběhy) v seznamech

v Právě čtených13x
v Přečtených1 216x
ve Čtenářské výzvě136x
v Doporučených70x
v Knihotéce282x
v Chystám se číst68x
v Chci si koupit33x
v dalších seznamech24x