Příliš mnoho Kateřin

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3.21654
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines, 2006

Kniha Příliš mnoho Kateřin

Marcela14

hrozná knížka, přišlo mi ze je úplně o ničem, dočetla jsem ji ale byla nudna a nezajímavá

Jessybelle

Uff, konečně dočteno. Jako dlouho jsem nečetla knihu, do jejíhož čtení bych se musela tak nutit.
Za mě bylo docela v pohodě cca od 180 strany... Do té doby jsem se nudila, místy to bylo sice lepší, ale...
Mě tato kniha nesedla, ale vám může, nezbývá než ji zkusit...

JohnCZ

Styl Johna Greena mi prostě sedí. Stejně jako u Aljašky je i tady trochu znát, že se jedná o jeden z jeho starších románů. Ty jsou oproti těm pozdějším o něco pubertálnější, což nemusí sednout každému. Sám věřím, že být o 10 až 15 let mladší, tak si užiju Kateřiny ještě o to více. Na druhou stranu, stále ve mně dřímá duše puberťáka a tyhle příběhy o dospívání, obzvlášť pokud jsou takhle chytlavě napsané, mě stále hodně baví. Jestli John Green něco fakt umí, tak je to přirozeně a lidsky vykreslovat svérázné postavy. A Příliš mnoho Kateřin má opět skvělého hlavního hrdinu. Colin, jeho výpočty i způsob myšlení, mě upřímně bavil stejně tak, jako lezla na nervy jeho občasná nesnesitelnost. Jako postava mi byl dost blízký. Hassan je sice typický humorný sidekick, ale má říz a čiší z něj pohoda a to i navzdory jistým omezením, které představuje jeho víra. Jen ta Lidsey je zase taková Aljaška/Margo v bledě modrém (yea, ani ta barva laku na nehty se nemění). John Green má evidentně svůj typ, ačkoli se tím malilinko vykrádá. Ale to až tak nevadí. Protože, stejně jako v každé jeho knize, se i tady, tentokrát skrze hodně komorní dobrodružství, dostává k zajímavým pointám o životě a k tomu, co od něj vlastně skutečně chceme. Příliš mnoho Kateřin má akorát nevýhodu v tom, že nemá jako celek až takovou emoční sílu a ostatním, často i ve finále docela zdrcujícím, greenovkám se nedokáže po obsahové stránce dost dobře vyrovnat. Hodně záleží na náladě. Jako oddychové letní čtení ideální. Obzvlášť pro někoho, kdo má občas chuť jen tak sednout do auta a vydat se na prázdniny. Jednoduše nechat domov a běžné starosti za sebou a jet, jet a jet, kam ho cesta zavede. A možná na konci něco najít. Třeba i sebe sama.

Hakl54

Z této knihy jsem trochu na rozpacích. Příběh dobrý, zajímavé vztahy, ale ty vzorce a výpočty mě připadaly až trapné.
Škoda bez nich by to bylo za plný počet.

Malíček

Za mě bohužel Green ne-e. Nesedí mi jeho styl psaní, většina postav mi není sympatická a celkově se mi jeho knihy zkrátka nelíbí. Což mě mrzí, ale nedá se nic dělat. :(
Kateřiny v tomto ohledu nejsou výjimkou, ani tady se nestal zázrak. V textu jsem se nejednou ztratila, příběh se hrozně táhl a přišel mi vyloženě nudný. A taky nejsem velký milovník matiky, takže všudypřítomné výpočty a vzorečky mě nakonec poměrně štvaly. Dočteno z posledních sil a víckrát se do této knihy určitě nepustím.

JulietRocks

Trochu jsem se Kateřin bála, protože nejeden člověk mi o nich referoval, jako o nejhorší Greenově knížce. Já ale byla nadšená! Po pro mě celkem podobných hlavních postavách (i příběhu) Papírových měst a Hledání Aljašky, byl hlavní hrdina (i příběh) nevšední a zajímavý. Oproti již dvěma výše zmíněným knihám jsem cca v půlce knihy neměla krizi a plné zuby hlavního hrdiny - naopak mi bylo líto, že je kniha oproti ostatním kratší a tak brzy končí. No, za mě prostě naprostý top, jasných 5*!

Ann98

Mnoha lidem tato kniha nebyla zrovna pochuti, nicméně já jsem naprostý opak. Kniha mě opravdu nadchla. Děj není nikterak strhující, ale to mi vůbec nevadilo. Postavy byly velmi obyčejné, avšak o to více věrohodně na mě působily. Velmi přirozený, místy vtipný příběh mě donutil k zamyšlení se nad mezilidskými vztahy a nad různými sociálními situacemi. Zvládla jsem jí přečíst docela rychle za jeden jediný večer, protože se čte opravdu dobře, navíc jsem se od ní nemohla odtrhnout. Příjemná oddechovka!
P.S. hezká obálka

katerina.marko

Za mě teda autorova nejslabší... škoda