Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1836 388

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

Nathally
Nathally
06.11.2023 2 z 5

Pro mě hodně slabá knížka od Greena. Celkově mi děj přišel o ničem a vůbec ničím mě nezaujala. Po druhé po ní určitě nechytnu. Čekala jsem něco lepšího, ale spíše to bylo zklamání.

Charmedka
Charmedka
22.10.2023 2 z 5

ak s touto knihou jsem měla hodně velký problém. Nejen, že nemá pořádnou zápletku, vlastně je to takový road trip naprosto o ničem. Jasně, můžeme říct, že autor se zaměřil na přátelství a kniha v sobě určitou hodnotu nese, ale ty mínusy zkrátka převažují.

Kniha je navíc doplněná o spoustu grafů a matematických výpočtů. Ehm, kolikrát mi dělá problém i malá násobilka, s čísly si nerozumím a tohle bylo něco, co jsem v podstatě přeskakovala, protože tomu vůbec nerozumím.

bajulda
bajulda
25.09.2023 3 z 5

Ta kniha a já jsme se vůbec nepotkaly. Jediné co mě nutilo číst dál, byla hromada dalších knih se skvělým hodnocením. Měla jsem pocit, že se nic neděje. Asi je to tím, že jsem se sama několikrát utápěla v porozchodových myšlenkách. Občas prolítla pěkná myšlenka, ale postavy mi nesedly. Matematické vzorečky mi nevadily, ale ani nenadchly.

UčitelkaEva
UčitelkaEva
22.09.2023 4 z 5

Hlavním hrdinou je chlapec, kterému rodiče tak dlouho vtloukali do hlavy, že je výjimečný, až ho přesvědčili o tom, že je úplně neschopný. Když odmyslíme příběh nešťastné lásky po rozchodu Colina s Kateřinou, můžeme nahlédnout do bolavého nitra nadaného podivína (Aspergera?), který to nemá v životě zrovna jednoduché. To je pro mě přidaná hodnota knihy. Způsob jeho uvažování, jak se snaží vyznat ve světě, kterému moc nerozumí. Jeho kamarád mu pomáhá třeba i tím, že mu nemilosrdně dává najevo, že je nudný, že "mele nesmysly" apod. Knížka se mi líbila, matematické pasáže a vysvětlivky jsem občas vynechávala, i když mi přišlo, že příběh zajímavě doplňují. Svým způsobem připomínaly způsob myšlení hlavního hrdiny Colina.

Isabella231
Isabella231
24.07.2023 2 z 5

Myslela jsem si že bude lepší...trochu mě kniha zklamala.

marrie5227
marrie5227
27.06.2023 4 z 5

Matematika nikdy nebyla moje silná stránka. Nikdy jsem nechápala rovnice, grafy, v prvním ročníku na vysoké jsem ji dokonce opakovala. Ale Colin Singleton je na ni expert. Stejně jako na Kateřiny.

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne?

Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ano, 19. Kateřiny. Není to Catherine, Kate, musí to být Katherina.

Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Proto, než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey.

Její zásluhou začně Colin vnímat spoustu věcí, jako například že nemusíte být úplný génius, abyste změnili svět.

Kniha Příliš mnoho Kateřin je od Johna Greena 3., kterou jsem kdy četla. A znovu jsem se přesvědčila, že jsem do něj musela dorůst. Příběh byl čtivý, krátký, poučný a člověka pohladil.

Jediné, co bych knize vytkla, byla až přílišná koncentrace grafů a rovnic, kterými Colin doplňoval své teorie. Jde však o moc povedenou a odpočinkovou knihu, kterou John Green opět nezklamal.

Netopyr07
Netopyr07
16.05.2023 4 z 5

Splněný jeden bod Výzvy ;-) Fajn oddechovka. Až na ty vzorečky a teorém - nejsu matematický nadšenec :-D Např. hláška typu "Je to jako dávat francouzáka drakovi" je ovšem vynikající!

lenka0383
lenka0383
10.02.2023 3 z 5

Začátek byl hodně dobrý, hlavní hrdina mě bavil, i ta matematika byla zpočátku zajímavá, městečko Gutshot a jeho obyvatelé super. Akorát poslední třetina už mě vůbec nebavila, přišlo mi to takové pořád to samé dokola a nic nového nebo zajímavého. Matematiku mám ráda, ale pokoušet se s ní předvídat budoucnost vztahů, to mi přišlo dost ujeté a vůbec mě to nebavilo. Zápletka bohužel nulová, takže to ani chvíli nebylo napínavé.

Peťulka3
Peťulka3
24.12.2022 4 z 5

Čtení, které neurazi, ani vyloženě nenadchne.

E.T.007
E.T.007
15.12.2022 1 z 5

Tak toto bolo dosť o ničom. Strata času. Jednoznačne najslabšia kniha od Greena.

Tereza0107
Tereza0107
17.10.2022 3 z 5

Knížka, která je na můj vkus až moc o ničem. Absolutně žádná zápletka, nic co by vás nutilo číst dál. Hromada nicneříkajících matematických grafů a teoretických plků. Alespoň, že ty postavy byly celkem sympatické místy i trochu vtipné, tak jsem to hecla a dočetla. Naštěstí je to tenká kniha, tak se to dalo, ale od pana autora jsem čekala daleko více.

⭐️"Přemýšlela jsi někdy o tom, jestli by tě lidi měli rádi víc nebo míň, kdyby do tebe viděli?"

Surikatka2308
Surikatka2308
15.08.2022 3 z 5

Tuto knihu jsem měla půjčenou a upřímně jsem žasla, jak někoho, kdo čte může vůbec zajímat nějaké grafické znázornění problémů, apod. :D Můj šálek čaje to nebyl, nicméně od tohoto autora nikdy knihou nepohrdnu. :)

BlueberryMuffin
BlueberryMuffin
31.07.2022 2 z 5

První kniha od autora, kterou jsem četla, a na začátku jsem ji skoro odložila. Četla jsem ale dál, spíš ze setrvačnosti, a pak se to trochu zlepšilo. I tak mě to ale ani trochu neoslnilo a za chvíli na ni asi zapomenu. Určitě ale zkusím i nějakou jinou, že jedna knížka z repertoáru nesedne se zkrátka stává :)

andulka767
andulka767
02.06.2022 3 z 5

Knihy od Johna Greena mám obecně moc ráda a většinou jsem po jejich přečtení nadšená. Tato kniha byla bohužel výjimkou. Neřekla bych, že byla vyloženě špatná, byly i části, které se mi líbily, ale celkově bych jí hodnotila jako nejslabší v porovnání s ostatními díly tohoto autora.

Kopretina
Kopretina
03.02.2022 3 z 5

Pojem "suchý bobky" s jeho významem už používáme doma, stal se i naší hláškou. Kniha odpočinková, spojení s matematikou zajímavé, hlavní hrdina spíš nudný.

jirka3179
jirka3179
06.01.2022 2 z 5

Za mě velké zklamání. Nejslabší John Green...

Paja11.11
Paja11.11
29.12.2021 4 z 5

Když jsem byla mladší, knihu jsem pořádně nepochopila. Přišlo mi to nudně lehké se zbytečně moc výpočty. Sáhla jsem po knize ale znovu o dost let později a mile mě překvapila. Výpočty mi nevadily, lehká kniha samozřejmě je (jelikož je dost předvídatelná), ale opět je zde spousta krásných myšlenek k zamyšlení a příběh hezky plyne a moc dobře se čte.

Patro
Patro
08.11.2021 2 z 5

Jedna z horších Greenovek... po Papírových městech a Hledání Aljašky jsem čekala něco mnohem víc, a to se rozhodně nevyplatilo.

Bebe2004
Bebe2004
26.09.2021 3 z 5

Já jsem si čtení užívala. John Green je skvělý autor a tahle knížka byla jedna z jeho méně náročných. Byla spíše odpočinková. I přesto byla plná zajímavých myšlenek.

Martina852
Martina852
23.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Velice oddychové čtení. Až na ty trapné výlevy mezi Colinem a Hassanem a dosti předvídatelným koncem, že se láska nedá vypočítat pomocí matematiky. Nelze knize nic moc vytknout.