Příliš mnoho Kateřin

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3.21545
Vydáno, Knižní klub

An Abundance of Katherines, 2006

Kniha Příliš mnoho Kateřin

Malinali

Jednoduché čtení, děj ubíhá a je místy i k zasmání. Bavily mě hlavní postavy. Oba kluci a jejich "kecy". Oddechovka.

Zuzu1402

Kniha mne moc nebavila, ale dočetla jsem ji. Slabší kousek, Hledání Aljašky či Hvězdy nám nepřály se čtou lépe.

kristinica

Johna Greena mám ráda, přečetla jsem většinu jeho tvorby, ale tuto knihy jsem odložila v půlce. Celé to nemělo žádný velký nápad, místy byl Colin vyloženě otravný, stejně jako části, které měl působit "nerdovsky". Nejslabší Greenova kniha.

Bara_Pavlaskova

Bylo to zvláštní, ale rychle a dobře se to četlo, Hvězdy nám nepřály mají asi vážnější příběh a smutný film ),:

PetraBery

Autorův rukopis lze poznat, přesto za mne od něj asi nejslabší kousek. Zázračné dítě Colin vždy chodí s dívkami, které se jmenují Kateřina. Až teprve setkání s Lindsey mu dokáže, že Kateřina nemusí být ta pravá. Ač je Colin „mimoň“, přesto se snaží najít svoji cestu životem.

matouskova_

dobře, asi to není tak strhující jako hvězdy nám nepřály, ale takhle kniha své kouzlo má.
sice hlavní hrdina je možná inspirován Big bang theory, co na tom. každý někde hledá inspiraci.
ale zpět k dílu. opět jedna z dalších knih, ke kterým jsem si hledala dlouho cestu, odkládala ji a po několika měsících se snažila začíst, což se mi u Johna Greena zatím nestalo. samozřejmě miluji jeho styl psaní a vyjadřování, jak dokáže člověka zaujmout i povídáním o ničem, pobaví a dožene k slzám.
za mě si ale kniha víc než čtyři hvězdičky nezaslouží, dílo není špatné, ale v žebříčku knih Johna Greena se nachází někde na dně sklepa.

vera5841

Příběh o dvou kamarádech na prázdninách byl celkem milý. Dějová linka s Kateřinami byla vlastně celá taková zbytečná. Navíc Colin je vykreslovaný jako outsider, co je rád, že si našel aspoň jednoho kamaráda a přitom "chodil" s 18 Kateřinami? To mi přišlo nereálné. Jistá myšlenka tam byla, ale absolutně nevyužitá. Závěr předvídatelný. Škoda
Každopádně poklona překladateli

Teniskaha