Odpusťte mi, váš Leonard

Právě dnes má Leonard Peacock narozeniny. Dnes si do batohu k učebnicím přibalí P-38, pistoli nacistického důstojníka, kterou zdědil po svém otci, a zastřelí svého bývalého nejlepšího kamaráda a potom i sebe. Už se nemůže dočkat. Ještě předtím se však musí rozloučit se čtyřmi lidmi, na nichž mu záleží: sousedem Waltem, posedlém Humphreym Bogartem, houslovým virtuózem a spolužákem Babakem, Lauren, jež miluje Ježíše (a do níž byl trochu zamilovaný zase Leonard), a herr Silvermanem, který ho na střední učí o holokaustu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229925/odpustte-mi-vas-leonard-gRi-229925.jpg 4538
Vydáno, Knižní klub

Forgive Me, Leonard Peacock, 2013

Kniha Odpusťte mi, váš Leonard

idkmaybejacob

(+ SPOILER) Kniha moc dobré hodnocení nemá a to kvůli závěru. Samozřejmě, že nezastřelí svého "kamaráda" a ani sebe. Nejde o závěr, nejde ani o příběh jako takový. Knihu člověk nepochopí, pokud se neodlišuje od ostatních. Je to kniha, která má za úkol zanechat za sebou určité pocity a důvod k zamyšlení a to přesně udělala. Do postavy jsem se dokázal dokonale vcítit a sympatizovat s ní. Navíc krásně ukazuje, že náctiletí nejsou méněcenní, že jsou naprosto na stejné úrovni jako lidé např. o 10 let starší. I náctiletí mají své problémy a I přes to, že neví jak je pořádně řešit, nakonec se s tím poperou a stávají se z nich silnější lidé - o tomto je tato kniha. Za mě skvělá kniha!

MíšaS.
12. srpnaodpad!

Příšerná kniha s předvídatelným koncem.

Ajda300

Připadám si trochu nepatřičně, když po těch kritizujících komentářích přijdu já, ale už to tak holt bude.
Kniha mě bavila. Čtivá, zajímavá a emotivní. Už je to sice delší dobu, co jsem ji četla, ale pamatuji si, že jsem dlouho poté stále cítila atmosféru příběhu. Klidně mě ukamenujte, ale mě se prostě líbila. Pěkné

INCOGNITOREADER

Přečetl jsem, protože kniha byla součástí výzvy. Jinak bych ji rozhodně odložil. Už od lživé anotace až po neustálé fňukání Leonarda. Pokud knihu z nějakého důvodu chcete číst, přeskočte anotaci. Potom nebudete mít očekávání něčeho jiného než ve skutečnosti kniha nabídne.

tomnathaniel
23. červnaodpad!

Nešlo to... Od prvních stran mě to přišlo nudné, nezajímavé a hlavní hrdina mi byl děsně nesympatický... Jen u Bylo nás pět jsem hodně přeskakoval. Teď po letech to bylo zas

florentinas

Nebavilo, nezačetla jsem se.:(

VikčaV

Knížka byla velmi čtivá a vžila jsem se do hlavní postavy, celý příběh byl velmi poutavě napsaný proto mě poté konec knížky zklamal.

indyka
26.12.2019

Nečekaně svěží, později nečekaně vážné. Upřímné. Cynické, místy dojemné. Celkem originální.

Dobré to je.

Toulavý autobus