Odpusťte mi, váš Leonard

Právě dnes má Leonard Peacock narozeniny. Dnes si do batohu k učebnicím přibalí P-38, pistoli nacistického důstojníka, kterou zdědil po svém otci, a zastřelí svého bývalého nejlepšího kamaráda a potom i sebe. Už se nemůže dočkat. Ještě předtím se však musí rozloučit se čtyřmi lidmi, na nichž mu záleží: sousedem Waltem, posedlém Humphreym Bogartem, houslovým virtuózem a spolužákem Babakem, Lauren, jež miluje Ježíše (a do níž byl trochu zamilovaný zase Leonard), a herr Silvermanem, který ho na střední učí o holokaustu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229925/big_odpustte-mi-vas-leonard-gRi-229925.jpg 4575

Vydáno: , Knižní klub

Forgive Me, Leonard Peacock, 2013

Kniha Odpusťte mi, váš Leonard

Abia
předevčírem

Příběh je skvělý, hlavní hrdina taky. Já jsem měla spíše problém se stylem psaní, který mi neseděl. Prostě kniha se dá napsat lépe, můžou vyniknout všechny ty informace, které postupně odkrýváme a nemusí to být tak kostrbaté.

pavel9989

Nijak moc mě to nenadchlo. Dočetl jsem, abych věděl, jak to dopadne. Ale tušil jsem... :-)

Zajímavá kniha. Líbí se mi styl psaní, pubertální. Občas mě štvali dlouhé vysvětlivky pod textem, jak kdyby to nemohlo být vysvětleno normálně v textu, když to byl prakticky standardní příběh. Knihu jsem přečetla rychle, i jsem se často smála.

Kekik

Leonard, hlavní postava této knihy, je přesně ten typ hrdiny, kterého buď máte rádi, a nebo ne. Čím více jsem Leonarda poznávala, tím více mi přirostl k srdci.
Příběh je zrcadlem dnešní společnosti. Zaobírá se několika tématy, které vedou k otázkám na zamyšlení. Mezi tím vším je chlapec, jenž v životě postrádá to nejdůležitější. Lásku, pochopení, pomoc.

Důvod, proč si jedna z postav nevyhrnuje rukávy, jsem odhadla správně. Ale nevěděla jsem, jak to vypadá.

Konec je rafinovaný. Nejprve mě naštval. Poté jsem si ale řekla: Jak jinak by to mělo skončit? Vlastně je to konec, který přesně vystihuje život. Tak reálny, děsivý.

Od vydání na mě kniha občas někde vyskočila, a já se několikrát zamyslela nad její koupí. Pokaždé z nákupu ale sešlo. Poté se kniha dostala do Levných knih, a já vždy, když jsem je navštívila, opět přemýšlela nad koupí. A zase z toho sešlo. Recenze mě odrazovaly. Nakonec si kniha ke mně cestu našla skrz výprodej na e-shopu. Teď po přečtení jsem za to moc ráda.

terezarath

Celé čtení pro mě bylo velmi bolestivé. Kdo si zažil alespoň malý zlomek toho, čím procházel hlavní hrdina Leonard, bude mít ze čtení podobné pocity jako já.
Tímhle by si nikdo neměl procházet sám. Přirovnávání osobních problému s problémy jiných, kteří jsou na tom "hůř" naprosto nesnáším. Matka hlavního hrdiny by zasloužila pořádně profackovat, aby se probrala.
Silný příběh, který nejde neprožívat společně s Leonardem.

Fallen034

Kniha má buď velmi negativní a nebo naopak velmi pozitivní recenze. Čtenářům se často nelíbil konec nebo třeba hlavní postava Leonard.
Mně osobně Leonard svým, někdy potrhlým, přemýšlením přirostl k srdci téměř okamžitě. Když se nad ním zamyslím, ano, je to cvok, ale při čtení jsem ho tak vůbec nebrala.
Styl psaní se mi moc líbil. Četlo se mi rychle a kdybych si knihu "nešetřila", tak bych ji přečetla jedním dechem asi za půl dne.
Chápu, že se lidem konec moc nezdál, mně přišel takový trochu neukončený, ale vůbec mi to u téhle knihy nevadilo.
Líbil se mi autorův nápad s dopisy z budoucnosti a poznámky dole na některých stranách.
Řekla bych, že to dopadlo dobře, ale vlastně se nedá říct, jestli to tak opravdu je.

Bála jsem se kvůli špatným recenzím zklamání, ale to se nedostavilo. Spíš se stal přesný opak - rozhodně odteď patří k mým nejoblíbenějším knihám a v budoucnu si ji přečtu znova.

evilunicorn

I když jsem čekal něco úplně jiného, kniha mě bavila a zaujala.Sednul mi styl psaní i to, jakým způsobem nastavuje dnešní společnosti zrcadlo.Není to kniha pro každého,to ostatně dokazují i rozdílná hodnocení zde,ale mě se někde hluboko dotkla.Odnáším si z ní myšlenku,že někdy k tomu abyste zachránili život stačí docela málo.. třeba jen zvednout telefon.Pro mě silná kniha.

něcosivymysli

Knížka mě neuvěřitelně zklamala, na trhu najdete mnohem lépe pojaté knihy o této tématice