Mikeš

Nesmrtelná knížka, kterou si zamiluje každý, kdo přečte prvních pár stránek. Jen málokdo z vás neslyšel o Mikešovi. Černý kocourek žil v Hrusicích u Ševců a nejvíc si s ním rozuměl Pepík. Spolu se navyváděli mnoho veselých kousků a taškařic, při nichž nikdy nechyběli kamarádi Pašík a Bobeš, později i roztomilý Nácíček. Když se Mikeš vypravil do světa, prožil nejedno dobrodružství na cestách a v cirkuse, kde na čas zakotvil. Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se kocourek zase vrátil, aby rozdával radost všem dětem. Kniha obsahuje oba díly Mikeše, tak jak je Lada napsal v roce 1935 a 1936....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3957/mikes-3957.jpg 4.7594

Kniha Mikeš

Meda77
06. prosince

Tenhle kočičák je naprostá povinnost pro všechen dorost ČR, městské úřady by to měly vyžadovat, jak nošení občanky. I tak pochybuji, že by ho snad někdo neznal, ale kdyby přece tak není Čech. Autora ani knihu netřeba komentářit, ani bych si to k panu Ladovi nedovolil.

Luigi1

Tato kniha snad nikdy nezestárne nejen slohu ale i kresbám Josefa lady.Pěkné.

TomB.

Jsou to příběhy z opravdové vesnice, ve kterích vistupuje mluvící kocour. Příběhy tam skončí vždycky dobře a jsou vjetšinou običejné. A nemněli tam tolik dobrých věcí jako mi, třeba počítače, ale tak to možná bylo lepší, protože mohli bít víc venku.

Kouzelná knížka pro děti,čítávala jsem ji pořád dokola a nikdy se neomrzela."U vás,tam bych to chyt.Tuhle jsem viděl vašeho hospodáře jak ohlodává holou kost se štětinami..Ty jsi chytrej,náš hospodář si čistil zuby."Veselé a příjemné počtení.

agatha2

Mikeš je jedna z mých nejmilovanější dětských knih. K lásce k obrázkům pana Josefa Lady jsem se vyznala již milionkrát, miluji veškerou jeho tvorbu, jeho zimní pohlednice používám již léta letoucí jako záložky, nemůžu se pohledu na tu nádhernou zimní idylu, kterou on neopakovatelně dokázal zachytit, nabažit. Kocourek Mikeš a všichni obyvatelé Hrusic si mě získal již jako dítě, a chvíle, kdy jsem ji četla svým dětem, patří k mým nejkrásnějším vzpomínkám. Už ani nevím, kolikrát jsem ho četla, ale vím, že ani letošní čtení nebylo poslední.

Papimami

První kniha čtená před spaním v roli maminky. Pohádka v TV se mi nelíbila, ale kniha je úžasná.

Štěpkovač

Krásná knížka hezké obrázky i příběhy.

Terka_Bohmova

Mikeš se mi velice líbil z několika důvodů:
Zaprvé je to moc hezky napsané, líbí se mi děj odehrávající se na vesnici. Zadruhé si myslím, že pointa "kocourek umí mluvit a učí to zvířata kolem sebe" je velice legrační. A zatřetí se mi velmi líbí příběhy a dobrodružství, které jsou v knížce vyprávěny postavami.
Opravdu hodně doporučuji malým dětem, naší Katce se moc líbilo "jak ten kocoulek mluví".
Deset hvězd z pěti!!!