Will Grayson, Will Grayson

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Will Grayson a Will Grayson jsou dva naprosto rozdílní kluci, kteří spolu (kromě jména) nemají vůbec nic společného. Dokonce se ani neznají. Pak se jednoho dne náhodou setkají... Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opačných konců může dohromady svést leda náhoda. A aby se navíc ti dva jmenovali úplně stejně, totiž Will Grayson, musí ta náhoda být hodně veliká. Jenže opravdový spád věci naberou teprve tehdy, když se do všeho vloží ještě někdo třetí – kamarád jednoho z Willů zvaný Drobek, tornádo v lidské podobě. Drobek je střední útočník školního týmu amerického fotbalu, autor, skladatel, producent, režisér a hlavní hvězda nejlepšího muzikálu všech dob, a především věčně zamilovaný gay. A když ten se do něčeho pustí, můžete si být jistí, že při zdi se držet nebude… Oba Willy čeká řada příjemných i méně příjemných překvapení a postupně si budou muset znovu přebrat všechno, co si mysleli o sobě, o lásce i o přátelství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/261759/will-grayson-will-grayson-8Qx-261759.jpg 3.7792
Orig. název:

Will Grayson, Will Grayson (2010)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (166)

Kniha Will Grayson, Will Grayson

Přidat komentář
Izi167
12. dubna

Nejmenuji se Will Grayson, ale Drobka Coopera si vážím.

Oba autoři jsou - jak jen to říct jemně - "jednodušší". Jejich knihy jsou skvělé, promyšlené, ale co si budem, jsou také dost předvídatelné. Možná proto jsem od Willů Graysonů nečekala úplně kdovíco, ale ve výsledku má očekávání předčili. Což je jedině dobře.
Nejste-li detektiv zrozený z několika načtených kriminálek, budete občas i některými zvraty lehce překvapeni. To také knihu posouvá zase o kousek výš. Stejně tak různé pohledy na téma homosexuality (ano, není žádnou novinkou o tomto psát, ale osobně jsem zatím nenarazila na knihu, která by popisovala oba pohledy - jak gaye tak i "heteráka").

Dalším plusem by se asi dal považovat i lehce psychologický podtext, ale spíše mi připadá jako mínus. Ne, že by zpracování bylo nepovedené, jen mi přijde, že je to podle autorů až příliš jednoduché. Davidův Will ve mě lehce vzbudil pocit, jako by bylo normální, že vám jednoho dne někdo nakrásně zkazí iluze a vy si hned uvědomíte, že rodina je důležitá a bla bla bla. (Je důležitá, to ano, ale nic se neděje z minuty na hodinu...)

Nicméně je to fajn počteníčko, které oceníte mezi jednotlivými díly nějaké například hodně propracované fantasy série (pokud nejste fantasy milovník a nehltáte draky pětadvacet hodin týdně) nebo i jen mezi prací, jako takový jednodenní oddych.

nikca0568
16. března

Tuto knihu jsem četla s velkým časovým odstupem od doby, kdy jsem četla naposled Johna Greena. Knihu hodnotím jako fajn a čtivou, nápad se 2 Willy se mi líbil. Avšak ani jeden Will mě nezaujal a ten od Levithanta na konci trochu otravoval. Co cením jsou ženské postavy Jane a Maury, protože mě tam bavily. Kniha mě jen utvrdila v tom zůstat u historických románů a k young adult se už nevracet.

Daxania
18. února

Knížku mi půjčila kamarádka, že prý "taková fajn četba k vínu na zahradě, při jasném letním večeru.
Ale nemůžu souhlasit. Hrozně mě rozčiloval Drobek, některým přišel super rozkošný a kouzelný, mi trapný a na facku.
Dávám jednu hvězdičku za nápad dvou Willů a spojení dvou autorů, ale to je tak vše.

NancyBlack
05. února

Mám zásadní problém s touhle knihou a to je ten, že popis ve vás vyvolá nějakou představu, jak asi děj bude probíhat. V tomto případě je domněnka taková, že Will potká Willa, zamilujou se do sebe, budou řešit nějaký blbosti a pak přijde závěr.

Jenže, SPOILER!

Tak to vůbec není. Není to kniha o lásce mezi Willem a Willem, ale mezi Willem a Jane a Willem a Drobkem, což mě teda úplně, ale úplně zklamalo, protože jsem zkrátka měla jiná (lepší) očekávání. Kdybych si chtěla číst o hetero románku, vyberu si sakra hetero literaturu, ale že mi to budou nutit i v lgbt literatuře, tak to fakt ne.
KONEC SPOILERU.

Takže za nedosažené očekávání hvězdu dolů, ale jinak to bylo velmi příjemné počtení, zvlášť teda will od Davida, ale ani Greenův Will mi nevadil. V polovině knihy jsem přemýšlela o tom, že dám i pět hvězdiček, protože mě ten příběh opravdu bavil, bylo to originální, postavy celkem sympatické.
Moc nechápu, proč lidem vadí Drobek, mně přišel skvělej. Hrozně stereotypní gay, kterej paradoxně stereotypy láme. Fakt mě bavil.
A konec byl taky parádní, ten to zachránil na čtyři hvězdy. Knížku jsem si užila, styl Davidova psaní jsem si zamilovala, malá písmena mě při čtení vůbec nerušila, právě naopak. Je to sice kniha pro mladší čtenáře, ale čerstvým dospělákům taky má co dát, i kdyby to měl být jen oddech nebo nostalgie.
70%.

anet2000
29. ledna

Kniha mě bavila hlavně ze začátku, ale poté co se Willové potkají mi to přišlo trošku zlouhavé a táhlé, v podstatě se skoro nic nedělo. Palec nahoru by ale ode mne dostal konec, kniha je ukončená moc hezky.
A jak říkají (skoro) všichni - víc se mi líbil Will z pera Davida. Asi mě tato kniha i trošku odradila od Greenovek.
Ale jinak jestli nemáte moc co už číst, jděte do toho. Krátké a hezké..

redsharon
27. ledna

Čtenáři nenech se zmást jen třemi hvězdičkami. Kniha není vůbec špatná. Není špatně napsaná. To ten název a ten popis. Název a popis té knihy na obálce je to, co je na ní špatně. (dále komentář obsahuje SPOILER). Popis knihy, !dle mého názoru!, slibuje to, že se Will a Will náhodně setkají, jejich životy se protnou a jak už to s příběhy chodí, nejspíš budou spolu. Ale opak je pravdou. Když jsem knihu začala číst, tak jsem to chápala tak, že první Will objeví svojí homosexualitu až s druhým Willem - nestalo se. Po první půlce knihy jsem začínala být, s prominutím (to se nedá jinak říct) nas*aná, protože jsem očekávala vážně něco úplně jiného (pořád jsem tu knihu zavírala a četla ten úvodní popisek pořád dokola, jako ,,Co mi tady sakra uniká???") a rozhodně k tomu nepřidalo, že Drobek, v originále Tiny, mi byl extrémně nesympatický. Ne vážně, ani po jeho proslovu, jak to chudáček má těžký, protože je obří a je jediný v celým městě, kdo se snaží dělat dobré skutky a nikdo ho za to neocení, jsem ho neměla prostě ráda. Kniha vlastně není o Willech G. (to, že je to napsané z jejich pohledů z toho ještě nedělá knihu o nich), ale o Drobkovi, co má za kamaráda Willa G. a pak potká druhého Willa G. a zamiluje se do něj. Takže tuhle knihu bych nazvala spíš Drobek a Willové. A strašně nerada píšu takhle negativní komentář, ale jsem TAK MOC zklamaná, protože se mi líbil ten nápad a hrozně jsem se na tu knížku těšila. Takže za mě, co se týče stylu psaní 5*, ale příběh je ve skutečnosti strašná nuda, což by za mě bylo 1*. Takže jsme se sešli na 3* a kdyby to šlo, dám spíš 2,5*.

monika011
03. ledna

Já se nejmenuji Will Grayson, ale dvou takových si hodně vážím. A vážím si taky Drobka, Jane, Garyho, Maury, Simona, Dereka a hlavně Johna Greena a Davida Levithna. Protože zrovna tito dva pánové vytvořili všechny tyto postavy, co se na 8 hodin staly pro mě tak skutečné, až mi je líto, že to všechno skončilo.
Will od Johna byl prostě typický kluk, o kterých pan Green píše. Od tohoto Willa jsem se naučila více si vážit kamarádů. Will od Davida mi četl z duše. Jeho příběh byl tak jiný, způsob psaní byl tak jiný, ale já si nedokážu představit, že by to bylo jinak. Tento Will mě naučil, že je v pořádku, pokud tvůj den není růžový, a že je důležité bojovat za to, co chceme a v co věříme.

Víš, co je na lásce otravný? Že je tak spojená s pravdou.

Velmi povedené a originální dílo.

asodomkova
29.12.2018

Když jsem knížku brala do rukou, měla jsem o ní nějaký rozhled a věděla jsem, co od ní asi tak čekat. Jenže ta kniha byla nakonec o něčem úplně jiném. Nemyslím to špatně, ale čekala jsem úplně jiný děj, průběh atd.
Nechci říct, že by se mi kniha nelíbila, líbila, ale přišlo mi, že první polovina knihy se tak jako strašně moc táhla a chvílemi jsem si říkala, že ji odložím, ale po té polovině to začalo být celkem fajn.
Kdyby tu šli ohodnotit půlové hvězdičky tak bych tomu dala 3,5 hvězdiček.

Jinak teda jakože dobrá knížka, jen mě trochu ten děj zklamal.