Will Grayson, Will Grayson

Will Grayson a Will Grayson jsou dva naprosto rozdílní kluci, kteří spolu (kromě jména) nemají vůbec nic společného. Dokonce se ani neznají. Pak se jednoho dne náhodou setkají... Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opačných konců může dohromady svést leda náhoda. A aby se navíc ti dva jmenovali úplně stejně, totiž Will Grayson, musí ta náhoda být hodně veliká. Jenže opravdový spád věci naberou teprve tehdy, když se do všeho vloží ještě někdo třetí – kamarád jednoho z Willů zvaný Drobek, tornádo v lidské podobě. Drobek je střední útočník školního týmu amerického fotbalu, autor, skladatel, producent, režisér a hlavní hvězda nejlepšího muzikálu všech dob, a především věčně zamilovaný gay. A když ten se do něčeho pustí, můžete si být jistí, že při zdi se držet nebude… Oba Willy čeká řada příjemných i méně příjemných překvapení a postupně si budou muset znovu přebrat všechno, co si mysleli o sobě, o lásce i o přátelství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261759/will-grayson-will-grayson-8Qx-261759.jpg 3.7998
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Will Grayson, Will Grayson, 2010

Kniha Will Grayson, Will Grayson

JulietRocks

Rozhodně moje nejoblíbenější polo-Greenovka! Přečetla jsem jí na jeden zátah. :)

Ze začátku na vás dýchne klasický Green, a tak jsem byla při čtení druhé kapitoly trochu v šoku - styl nebo snad spíše postava Levithana je syrovější a drsnější, než Greenova část, a chvilku mi trvalo, než jsem si na to zvykla. Postupem času se ale obě části měnily k sobě a ke konci už v náladě kapitol nebyl skoro žádný rozdíl. Za mě naprosto kompatibilní dvojice pro psaní románů ze dvou úhlů pohledu, doporučila bych tak na tisíc procent!

NelaH

První třetina knihy byla průměrná, ale vtipná a rychle ubíhala, takže jsem si nemohla stěžovat. Prostřední třetina knihy byla ještě lepší a konečně se začalo něco skutečně dít a já si příběh užívala. Ovšem poslední třetina byla velké zklamání. Chtěla jsem knihu ke konci odložit, protože už se vlastně vše odehrálo a sice příběh byl napsán hezky, ovšem nedělo se nic, co by za tolik stránek stálo. V celku to byla fajn kniha, ale asi bych nedoporučila a nepřečtu si znovu. Pokud chcete nenáročnou knihu na den k vodě, tak čtěte, ale za pár měsíců si k ní nebudete nejspíš nic pamatovat.

Pavla79

Dokážu pochopit, že mnohým přijde kniha zmatená, ale mě přišlo fajn..., občas se pozastavit: "Počkej, tenhle je kterej?" :) Líbilo se mi uvědomění - jsem gay a hned je o kousek líp, a moc se mi líbilo vykreslené přátelství. Je jedno, jestli mezi klukem a holkou, klukem a klukem gayem, nebo oběma gayi. To bylo milé a pěkně napsané...

Sixtinka144

Já jsem z této knihy tak moc zmatená. Do teď vlastně nevím, co jsem to sakra přečetla. V knize se střídají kapitoly obou Willů ( budu je označovat Will1, Will2), které se v jedné třetině knihy začnou prolínat, takže se vám pak stává, že vlastně nevíte, o kterém z Willů právě čtete. Kapitoly z pohledu Willa2 mě bavili asi tak do poloviny knihy pak to začalo být takové zmatené a moc nereálné. Kapitoly Willa1 mě nebavili vůbec, takže se mi celá kniha četla dost pomalu. Hodně mi vadila logika postav, protože žádnou neměli. Situace v knize jsou dosti nereálné a konec knihy je nejen nereálný, ale i neskutečně nudný. Pozitiva knihy jsou konverzace, které měl Will2, občasný humor a délka celého příběhu. Knize dávám 2,5/5 a za mě je tohle ne.

applause

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst už po vydání, ale dostala jsem ji na Vánoce minulý rok. Bohužel mě kniha zklamala. Za mě je to nejslabší autorova kniha. Některé pasáže byly skvělé, jiné tápaly. Ztrácela jsem se v tom kdo je kdo a nějaké fráze už byly přehnané. Avšak v knize se mi nejvíce líbilo zpracování téma přátelství.

Patro

Byla jsem zklamaná. John Green normálně píše krásně a já ho vždy četla ráda, ale příběh byl podivně zamotaný a málo čtivý.

jahnovaz

Parádní téma. Občas jsem se ztrácela o jakého Willa jde.

jahnovaz

Parádní téma. Občas jsem se ztrácela o jakého Willa jde.