Will Grayson, Will Grayson

Will Grayson, Will Grayson https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261759/bmid_will-grayson-will-grayson-0jm-261759.jpg 4 1145 227

Will Grayson a Will Grayson jsou dva naprosto rozdílní kluci, kteří spolu (kromě jména) nemají vůbec nic společného. Dokonce se ani neznají. Pak se jednoho dne náhodou setkají... Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opačných konců může dohromady svést leda náhoda. A aby se navíc ti dva jmenovali úplně stejně, totiž Will Grayson, musí ta náhoda být hodně veliká. Jenže opravdový spád věci naberou teprve tehdy, když se do všeho vloží ještě někdo třetí – kamarád jednoho z Willů zvaný Drobek, tornádo v lidské podobě. Drobek je střední útočník školního týmu amerického fotbalu, autor, skladatel, producent, režisér a hlavní hvězda nejlepšího muzikálu všech dob, a především věčně zamilovaný gay. A když ten se do něčeho pustí, můžete si být jistí, že při zdi se držet nebude… Oba Willy čeká řada příjemných i méně příjemných překvapení a postupně si budou muset znovu přebrat všechno, co si mysleli o sobě, o lásce i o přátelství.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Will Grayson, Will Grayson , 2010

maca1245
23.04.2016 5 z 5

Musím jedině pochválit. Ani nemám slov co bych k tomu řekl, potřebuji to trochu zpracovat :D

Lenka.Vílka
23.04.2016 5 z 5

Naprosto dokonale napsaná kniha, která mě bavila od začátku do konce. Za mě jednoznačně překvapení, které udělalo radost, protože jsem už nad Greenen skoro zlomila hůl. Ale ve spolupráci s Levithanem jsem si to užívala.

fayne
22.04.2016 3 z 5

Rozhodně to není kniha pro každému a můj šálek čaje popravdě také ne. Trochu jsem byla zvědavá na dílo od těchto dvou autorů a jaký bude výsledek, když se prolínají dva "příběhy" (úmyslně dávám do uvozovek, protože mi strašně chybí nějaký děj) dvou lidí se stejným jménem, od dvou jiných spisovatelů, kteří píší nezávisle na sobě a v půlce knihy se potkají. Na mě trochu moc gay tématiky, moc muzikálu a málo děje, který by rostl a tak nějak správně vyvrcholil. Pro mě průměr, ale po 2 knihách od Greena (Hvězdy a Papírová města), zatím nejčtivější.

Safienka
18.04.2016 4 z 5

Musím říct, že jsem se bála, co přijde. Od Johna Greena jsem přečetla téměř všechny knihy v Čechách vydané, od Davida Levithana zatím ještě nic. John Green mě svými posledními knihami začal docela odrazovat, ale zkusila jsem mu dát ještě šanci. A tentokrát se mi to líbilo. Bylo to zajímavé a strašně divné. O homosexuálech jsem toho ještě moc nepřečetla, takže číst o jejich lásce bylo takové...no, úplně při chuti jsem nebyla, ale zase to celému příběhu dodávalo správnou šťávu. Líbilo se mi to pojetí stejného jména u dvou rozličných osob, to skloubení příběhů v jeden a to, že jsem musela neustále vzpomínat na svůj život na střední :-)

Babouš
04.04.2016 5 z 5

Skvělé propojení temné a humorné stránky dospívání. Zatímco Greenův Will Grayson je ve stylu autorových předchozích knih nejistý nerd, zamilovaný do holky, k níž neví, co cítí, Levithanův Will Grayson je temnější: pod povrchem bublají deprese, vztek a osamělost. Čte se to skvěle, mnohokrát jsem se u knihy smál nahlas. Navzdory gay tematice je to hlavně kniha o přátelství - všimněte si, že vztahy jsou upozaděné.

kalinkacz
01.04.2016 3 z 5

Páni, trochu přehmat... Sama sebe se ptám, kam zmizely ty časy, kdy byl John Green tak skvělý a jeho příběhy mě tak zasáhly... Ach jo... Jedná se, z mého pohledu, o příběh bez zajímavé dějové zápletky s občasnými světlými momenty... V knize najdeme pouze 2 obyčejné teenagerské románky, které jsou zvláštní svou homosexuální stránkou, ale jinak se vztahy vyvíjí, jako každé jiné a pohledy všech zúčastněných jsou asi jako ty naše, když jsme my byli v jejich věku a tápali a nevěděli, co vlastně chceme... Autoři se snažili zřejmě zobrazit něco, co mládeži otevře oči... Nebo taky dokázat, že ať je člověk jakýkoli má právo na štěstí... Jenže pro mě to všechno byly zjištění, které jsem již znala... Proto pro mě kniha nebyla nijak extra zajímavá, ani neobyčejná...

Elisis112
16.09.2015 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha od Greena. I když jsem ji četla anglicky, nedokázala jsem se od ní odtrhnout a za 3 dny bylo po ní. Jen mě docela mrzí, že česky vychází až jako poslední. 150%