Will Grayson, Will Grayson

Will Grayson, Will Grayson https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261759/bmid_will-grayson-will-grayson-0jm-261759.jpg 4 1145 227

Will Grayson a Will Grayson jsou dva naprosto rozdílní kluci, kteří spolu (kromě jména) nemají vůbec nic společného. Dokonce se ani neznají. Pak se jednoho dne náhodou setkají... Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opačných konců může dohromady svést leda náhoda. A aby se navíc ti dva jmenovali úplně stejně, totiž Will Grayson, musí ta náhoda být hodně veliká. Jenže opravdový spád věci naberou teprve tehdy, když se do všeho vloží ještě někdo třetí – kamarád jednoho z Willů zvaný Drobek, tornádo v lidské podobě. Drobek je střední útočník školního týmu amerického fotbalu, autor, skladatel, producent, režisér a hlavní hvězda nejlepšího muzikálu všech dob, a především věčně zamilovaný gay. A když ten se do něčeho pustí, můžete si být jistí, že při zdi se držet nebude… Oba Willy čeká řada příjemných i méně příjemných překvapení a postupně si budou muset znovu přebrat všechno, co si mysleli o sobě, o lásce i o přátelství.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Will Grayson, Will Grayson , 2010

Archa
11.02.2017 4 z 5

Příjemná odychovka s trochou humoru. Kniha spíše pro mladistvé.

luci-mici
06.02.2017 4 z 5

Kniha mě ze začátku moc bavia. Upřímně jsem se u ní několikrát zasmála. Konec mě trochu zklamal, přišel mi plný klišé.

KnihomolkD
27.01.2017 4 z 5

Knihu jsem četla v létě a jako dost mi připadala zvláštní . Přečetla jsem to za týden . Někdy jsem na to měla náladu někdy ne . Jinak knížka se mi líbila .Byla vtipná a taky moc sprostá . (Aspoň já si to myslím )

verulik196
22.01.2017 4 z 5

Zpočátku mě to vůbec nebavilo, nemohla jsem se do toho začíst a hodně mi vadilo, jak je to psáno nespisovně (no není to paradox? kniha mě učí mluvit nespispvně :D ) . Ale pak se mi to konečně začalo líbit a bavit. Není to žádné vrcholné dílo, ale i tak jsem celkem spokojená.

DracoMalfoy
16.01.2017 2 z 5

Fakt jsem na to byla hodně zvědavá, ve výsledku mě to však nijak extra nenadchlo. Chvilkame jsem se bavila, občas mě zaujalo emocionální podání ... nic moc. Koupila jsem si ji kvůli Levithanovi (Greena moc nemusím), ale ani ten neexceloval. Na druhou notu, slovní zásobu mají oba autorové moc pěknou.

Giný
13.01.2017 5 z 5

Kniha přečtená na jeden zátah za jeden večer.
Takhle dlouho mě žádná kniha tolikrát nerozesmála.
Její silnou stránkou není ale jen humor, nýbrž také emocionální náboj, který je patrný od začátku až do konce.
Myslím, že není co vytknout, jelikož si u knihy odpočinete, zasmějete, na chvíli zapomenete na starosti a zároveň příběh nutí čtenáře k zamyšlení.

barunka.p
31.12.2016 3 z 5

Mám ráda snad všechny knížky od J. Greena, ale tato mne nezaujala, tak, jako například Papírová města či Hledání Aljašky. Čekala jsem víc, ale i tak to nebyla špatná koupě.

Anoell
26.12.2016 5 z 5

Miluju Greenovky, opravdu ano, takže tohle byla jasná volba pro vánoční dárek. A tahle volba se vyplatila. Za dva dny přečtené, skvěle jsem se pobavila. Od začátku je poznat, který Will je Johnův a který Davidův, to však vůbec nevadí a tahle spolupráce dobře funguje. Věcí k zasmání i zamyšlení spousta. Oblíbila jsem si oba dva Willy, nejdřív více Levithanova Willa, poté víc Greenova Willa. Ale jestli mi někdo vyloženě vadil, tak to byl Drobek. Drobek Cooper, dle mého názoru, je taková ta postava, která působí dojmem, že by ho měl mít každý rád, jenže... Ne, tohle u mě nezafungovalo. Ať říkal, co chtěl a jak chtěl, stejně mi přišel příliš sebestředný, otravný a přehnaný. Samozřejmě by to bez něj nešlo, to ne, ale nemusel být tolik... moc. Jinak dobré, zábavné... a muzikál bych chtěla vidět. :D

Sabka123
22.12.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila. Byla moc příjemná a vtipná.

Davina
18.12.2016 2 z 5

Nevím, Johnu Greenovi jsem prostě nepřišla na chuť. Jeho styl mě nezaujal a stejné je to i s tímto příběhem. Nejspíš pro mladší ročníky to bude sedmé nebe, ale mě toto jednoduše nezaujalo.

barus_78
18.12.2016 5 z 5

Super kniha u, které se budete smát i nahlas.Jednoduchý příběh s trochou romantiky a humoru.

Anna.Mal
16.12.2016 5 z 5

Mě se to líbilo..ale musím říct, že se mi trochu víc líbil styl psaní Leviathana než Greena..nepatří mezi nejlepší knihy od Greena, ale je to rozhodně lepší než "Příliš mnoho Kateřín" :D

MartinkaSl
12.12.2016 3 z 5

Jedna z horších knih od Greena. Četla se trochu hůř než ostatní knihy od Greena, ale pořád se mi četla lépe část od něj než část od D.Levithana. Zajímavý příběh, jen ten "velkolepý" konec mě neuchvátil.

TomTomis
09.12.2016 4 z 5

Tohle je kniha svižná, rychlá. Má svoje tempo a i když je zřejmě určena hlavně dospívajícím, což dávno nejsem, měla svoje kouzlo.

rarach010
06.12.2016 4 z 5

Moje první knížka od Johna Greena, jsem rád že jsem to zkusil a nelituju toho, ale stejně mi něco chybělo

kanitsuj
05.12.2016 3 z 5

Četla jsem "Aljašku" i "Kateřiny" a Will Grayson by byl přesně uprostřed. Na můj vkus je příliš "americký" (především velkolepý závěr:-)), ale knížka měla vtip související se zdvojením Graysonů a také autorská spolupráce pánů Greena a Levithana byla milým zpestřením. Soukromý život gayů je mi zcela neznámý, přesto mi toto téma výrazně nevadilo a u veršů z Drobkova muzikálu jsem se velmi pobavila a jeden si dokonce vypsala na památku:-)

alena67
24.11.2016 1 z 5

tak tohle se nepovedlo, škoda času

anet8843
22.11.2016 3 z 5

Ne téhle knize je krásně vidět, jak je John Green slabý autor. Všechny jeho knihy jsou podobné, plytké a nepřesahují hranici young adult. Vedle něj kapitoly Davida Levithana jsou hlubší, propracovanější... Takže 3 hvězdičky pro něj. John Green? Jako vždy nenadchnul, ale už ani neurazil, protože od něj nic velkého nečekám.

sBety
20.11.2016 3 z 5

Nejvíc se mi líbil začátek, když se Willové ještě neznali a mně nedošlo, že v každé kapitole se mluví o někom jiném.
Na knize ocenuji hlavně humor.

Myslela jsem, že je gay
ale možná ne
tak mám třeba ještě šanci
že mě přeřízne

elfinkaa97
14.11.2016 3 z 5

Miluju knihy od Johna Greena a moc se mi líbila kniha Líbali jsme se od Davida Levithana. Tato kniha byla fajn, v jednu chvíli mě opravdu chytla ale Green napsal omoc hezčí knihy. Přestože má kniha moc hezký námět,mohlo to být možná o něco víc rozpracované. Ale i tak se kniha četla pěkně a rychle.