Will Grayson, Will Grayson

Will Grayson, Will Grayson https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261759/bmid_will-grayson-will-grayson-0jm-261759.jpg 4 1145 227

Will Grayson a Will Grayson jsou dva naprosto rozdílní kluci, kteří spolu (kromě jména) nemají vůbec nic společného. Dokonce se ani neznají. Pak se jednoho dne náhodou setkají... Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opačných konců může dohromady svést leda náhoda. A aby se navíc ti dva jmenovali úplně stejně, totiž Will Grayson, musí ta náhoda být hodně veliká. Jenže opravdový spád věci naberou teprve tehdy, když se do všeho vloží ještě někdo třetí – kamarád jednoho z Willů zvaný Drobek, tornádo v lidské podobě. Drobek je střední útočník školního týmu amerického fotbalu, autor, skladatel, producent, režisér a hlavní hvězda nejlepšího muzikálu všech dob, a především věčně zamilovaný gay. A když ten se do něčeho pustí, můžete si být jistí, že při zdi se držet nebude… Oba Willy čeká řada příjemných i méně příjemných překvapení a postupně si budou muset znovu přebrat všechno, co si mysleli o sobě, o lásce i o přátelství.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Will Grayson, Will Grayson , 2010

Denčaa
04.09.2016 5 z 5

John Green nezklamal. Jeho kapitoly se četly lehce. A jako vždy to bylo správně okořeněné slovními spojeními a dobrou myšlenkou. Na styl Davida Levithana jsem si musela několik pasáží zvykat. Jeho postava Willa se mi ze začátku moc nezamlouvala - takový temný, pesimistický kluk. Ale jakmile ho člověk líp poznal, tak si i na jeho osobnost zvykl. Ale ano, mě si víc zamlouvaly kapitoly Greena. Půlku knihy jsem nevěděla co si o tom mám myslet a už vůbec ne, co od toho očekávat. A to se mi líbilo. Čekání na pointu bylo úžasné. A stálo to za to...

KatnissLavender
31.08.2016 5 z 5

Greenův styl jsem si zamilovala. Všechny jeho knihy se mi líbily, některé méně, některé více... Will Grayson, Will Grayson je rozhodně tou, která se mi líbila hodně! Mám ráda knihy s touto tématikou a duo Green - Levithan prostě funguje skvěle! ;-)

xArt
26.08.2016 2 z 5

Od knížky jsem očekávala mnohem víc. Není zde skoro žádný děj a celá knížka je vlastně jen o pocitech, vztazích lidí a bádání nad tím, proč se kdo jak chová. Musím říct, že po přečtení knížek Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky pro mě Will Grayson, Will Grason bylo opravdu zklamáním. Myslím, že důvěra v Johna Greena se mi vrátí jen stěží.

Daisy16
24.08.2016 4 z 5

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Obzvlášť do kapitol t. d. w. g. Ale jakmile jsem to dokaázala, podařilo se mi ji dokončit během dvou čekání na autobus. Green nám opět předhazuje myšlenky k zamyšlení a člověk se až diví, kde na to chodí. Obzvláště se mi líbila ta se Schrödingerovou kočkou.
Btw. Kde já už jsem to slovo blbštajn jenom slyšela... :D

Viky.nox
15.08.2016 5 z 5

Moc se mi libi tahle kniha. Je lepsi než Příliš mnoho Kateřin, ale Hledání Aljašky je stále můj favoritu. Rada čtu knihy od Greena, i kdyz nejsem jeho velký fanoušek. Libi se mi, ze i kdyz jsou to knihy z pohledu Teenageru, tak nejsou ani trochu depresivní nebo smutné, což se mi u některých jiných knížek (od jiných autorů) stává, proto se se vždy rada ponořim do světa jeho knih :)

Petra17
15.08.2016 3 z 5

Bavil mě Will od Davida Levithana, Greenovského jsem hned poznala, knížka do půlky peckovní, konec mě nebavil a když člověk ví, jak to asi skončí, ještě když se to kolem jedné jediné věci točí pořád dokola tak se nudí a je to jen průměrná kniha :-) Za mě 3,5 hvězdičky, možná i 4 by to mělo za dost dobrý rozjezd a nápad...

adela3429
14.08.2016 4 z 5

Velmi milé překvapení! Green a Levithan jsou dohromady opravdu suprová dvojka, mohli by spolu psát častěji, svědčí jim to.

Nasojka
11.08.2016 4 z 5

Skvělý! :) Tato kniha je první,kterou jsem si koupila po půlroce ,,nečtení". A byla jsem naprosto spokojená. Kniha mě chytla hned u první strany a rychle jsem se do ní začetla. Každá z postav byla tak živá,že jsem se do děje velmi rychle vžila. :)

WG od JG - Část,ktetou psal JG byla skvělá. Všechny jeho postavy jsem si dokázala živě představit a oblíbila jsem si skoro všechny. Samotný Will mi byl někdy hrozně nesympatycký a někdy jsem si přála znát ho osobně :D. Drobka jsem měla hrozně ráda už od samého začátku a to se v průběhu knihy nezměnilo. A Jane byla skvělá holčičí postava a byla jsem hrozně šťastná,když začala s WG chodit :)! Ovšem jeho část se mi četla více obtížněji,a proto jsem se u knihy někdy nudila (ne zas tak moc) a občas se ztratila. :)

WG od DL - Část,kterou psal Levithan byla pěkná :)!! Ale jeho postavy mi nebyli ničím sympatické. Will má těžké deprese ,a proto bere prášky a k lidem se chová s odporem. Na nikom mu nezáleži a část,kdy jsem si ho alepoň trochu začala vážit byla na konci knihy. Maura,která ze sebe dělala Izáka mi nebyla sympatická vůbec. Divná holka,která si píše smutný,depresivní básničky a snaží se vyšťourat pravdu i za cenu nejvyšší.Nic pro mně. Pozitivum,ale je,že jeho část se mi četla bez problému a to už kvůly méně textu a více dialogů. A psaní bez velkých písmen mi ani nevadilo a bylo to zajímavé:)!

Konečné hodnocení - Kniha byla skvělá a velmi příjemná na čtení. Měla jsem jí přečtenou během šesti dní,kdy venku byla zima a kniha mě hřála :) :D! Určítě bych si jí za nějaký čas přečetla znova. Co se týče autorů určitě si od každého koupím další knihy :)!

JustLea
10.08.2016 4 z 5

Kniha se mi celkově hodně líbila, patří mezi ty knihy, které po přečtení první věty nedokážete jen tak odložit. Will od Davida Levinthana mi ze začátku připadal docela nesympatický, ale během čtení jsem názor na něho úplně změnila. Knížku na podobné téma jsem ještě nikdy nečetla, takže mi námět a zpracování připadá opravdu originální. Jediné, co bych vytkla, je to, že mi připadaly vedlejší postavy (asi kromě Drobka Coopera) málo popsané- nedokázala jsem si pořádně představit, jak přesně vypadá Maura, Jane, Gideon a vlastně ani Johnův Will Grayson. A taky mi konec připadá ještě docela otevřený, zajímalo by mě, jak to dopadlo s Willem a Drobkem po muzikálu.

Monačte
10.08.2016 3 z 5

John Green je spisovatelský ekvivalent filmů z americké "high school". Jen s tím rozdílem, že jeho hrdinové:
A) nejsou nikdy dost populární, aby chodili s roztleskávačkama,
B) nejsou dost outsideři, looseři ani zoufalci,
C) myslí si, že jsou výjimeční,
D) všemi svými póry se snaží nebýt výjimeční,
E) jsou Johnem Greenem zamlada.
A Will Grayson je přesně taková greenovská postavička.

Toho druhého Willa Graysona od Davida Levithana nemůžu bohužel s žádným jiným jeho hrdinou srovnat. Davidův Will je a priori negativní, rádoby intelektuální looser. Snaží se být zajímavý, ale pak mu do toho někdo hodí vidle a on se ukáže v pravém světle. I on je průměrný středoškolák, jen na druhé straně průměrného spektra.

Osobně si myslím, že tuto knihu byla větší zábava psát, než číst. Taková spisovatelská realityshow. To je také důvod, proč jsou hlavní postavy podstatně skutečnější než všechny ostatní postavy, proč forma vítězí nad obsahem na plné čáře a proč příběh vypadá jak stvořitelova nedělní kratochvíle ve stylu Hunger Games.

Každopádně ale toto NENÍ hanění! Od WGWG jsem čekala více méně přesně to, co jsem dostala. A to je někdy víc než nečekaná dramata.

sgjoli
06.08.2016 3 z 5

U této knihy jsem trochu rozpačitá. Co se týká děje, té hlavní zápletky, byla rozhodně zajímavá, bavila mne opravdu moc. Ale trochu jsem měla problém s tím zpracováním. Greenův styl psaní mne moc baví, Levithanův styl, s nímž jsem se v knize seznámila poprvé, mne vlastně nakonec taky bavil, ale tím, jak se to tam střídalo, tak jsem měla občas problém se do knihy zakousnout, ponořit se do hloubky. Číst knihy od samotného Greena mne baví a věřím tomu, že i samostatná kniha od Levithana by mne mohla bavit, ale tím, jak jsem se s každou kapitolou musela vždycky trochu přeorientovat na trochu jiný styl vyprávění, tak jsem měla pořád pocit, že mne to trochu rozptyluje a trochu ruší. Trvalo mi to skoro dvě třetiny knihy, než jsem si na to pořádně zvykla – ten konec jsem pak dočetla jedním dechem. Ale víc jak půlku knihy jsem se tím musela prokousávat. Proto bohužel dávám jen průměrné hodnocení. Nicméně zpětně jsem samozřejmě ráda, že se ke mně kniha dostala, určitě to pro mne byl nový, nezvyklý čtenářský zážitek, a to já ráda vítám, i když mi to třeba ve výsledku nesedí – ráda zkoumám, co mi vyhovuje a co ne.

Schullerka
26.07.2016 3 z 5

Od Davida Levithana jsem zatím nic nečetla, ale jeho Will se mi asi líbil víc než ten Greenův. Naopak od Greena jsem četla asi všechny jeho knihy, ale nikdy mě moc neokouzlil. Každá z jeho knih měla něco do sebe, ale zároveň mi přijde, že ty knihy nikdy nedotáhne do konce. Prostě knihy typu - a život šel dál - bez nějakého zakončení nebo rozseknutí zápletky moc nemusím.

Líbil se mi nápad shody jmen, dvě různé osobnosti a některé hlášky, které mi přišly vtipné. Jinak jsem ale od knihy očekávala mnohem víc. Nevím jestli to víc měla být citovost, vtipnost, vážnost nebo něco jiného. Ale prostě mi tam něco chybělo. Docela mě zklamaly charaktery postav, protože jediný kdo mi tam přišel úplně normální byl Drobek. (docela mě pobavilo, že taky znám někoho, komu taky tak říkají, úplně ze stejného důvodu) Jinak mi chování některých postav přišlo divné, hloupé a nepřirozené.

Na autory samozřejmé nezanevřu a hodlám číst jejich knihy, ale asi už bez vysokých očekávání.

amaenium
25.07.2016 3 z 5

Knížky od Johna Greena mám ráda, jsou velmi čtivé a osobité, proto jsem se nemohla dočkat, až si přečtu i tuto.
Co se týče samotného Willa Graysona, zaujal mě spíš ten Davidův.
Jinak lehko jsem se nechala vtáhnout do děje, bylo to vtipné a bylo zajímavé si pro změnu číst o gayích. Ale samotný děj mi přišel ničím neokořeněný. Jako kdyby se všechno jen stalo, bez většího rozuzlení nebo převratu v ději. Oproti ostatním knížkám od JG bych řekla, že se jedná o slabší dílo.

akšuram37
22.07.2016 4 z 5

Knížku jsem přečetla, četla se sama, ale, ale... Asi budu jediná, které se bude víc líbit WG od Johna než WG od Davida. Já jsem spíše pozitivní člověk, takže oba dva Willové mi byli vážně "protivní" tím jejich chováním, já bych se asi přirovnala k postavě Drobka, která byla vážně skvělá!!

Nicméně, knížka se četla sama, skoro jako všechny knížky od Johna, začetla jsem se do ní hned, ale bylo to takový "suchý". Pak když se poznali oba Willové tak to začalo být pěkný. Konec se mi líbil :) A příběh sám o sobě byl taky pěkný! Nelituji toho, že jsem knížku přečetla a rozhodně jí doporučuji spíše mladým :)

EliaBooks
09.07.2016 5 z 5

Vtipná, čtivá, romantická a živé postavy... Podle mě vše co by tato kniha měla mít. Naprosto se mi líbila a možná i proto, že je zaměřena na toto téma.... :) Určitě kniha, kterou si ještě několikrát přečtu :)

Denisa_a
08.07.2016 2 z 5

Tak za mě bohužel nic moc. Příběh mě vůbec nevtáhl do děje, vůbec jsem se nezačetla tak, abych se mohla od příběhu odtrhnout. Mladším ročníkům se četla určitě lépe.

Allka
07.07.2016 5 z 5

Mí dva nejoblíbenější autoři se spojili a vytvořili knihu o lásce ve všech podobách. Místy vtipnou, místy úplně k popukání, místy smutnou, místy hloubavou, místy romantickou a milou... a celou krásnou.
Já jsem nadšená a můžu jen vřele doporučit.

kytarka
05.07.2016 5 z 5

Asi bych řekla, že je to kniha k zamyšlení...

PetraBery
04.07.2016 4 z 5

Zajímavý počin od dvou oblíbených autorů... Greenův Will je normální kluk, který se snaží nevyčnívat a mlčet. Levithanův Will je gay, který trpí depresemi a pořádně neví, co si s životem počít, na ničem mu nezáleží. Nejlepší postava je Drobek, toho má myslím každý čtenář rád, má hodně do sebe. Kniha o lásce, homosexualitě, ale hlavně o přátelství. O přátelství, které je někdy víc než láska.

NicaCola
26.06.2016 2 z 5

No. Ty. Jo. Will Grayson a Will Grayson. Jeden mi byl děsně nesympatický, druhý byl děsně ukňučený!
"Mám deprese a všichni si mě všímejte! Já jsem homosexuál a mám deprese!" - aneb takto bych shrnula celých 270 stránek.
Neoblíbila jsem si jedinou postavu v knížce, nepochopila jsem, proč byla vždy jedna kapitola psaná bez velkých písmen a uvozovek? Aby čtenář poznal, že kapitolu vypráví t.d.w.g.? Vážně?
Jednu hvězdičku dávám z důvodu, že i přesto, že mě kniha neoslovila, dočetla jsem ji docela rychle dokonce:) A druhá hvězdička patří krásně modré obálce! :)